سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 6547
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » رییس کل دادگستری لرستان درمورد تخریب وتوهین نامزدهای انتخاباتی هشدار داد
Print This Post

رییس کل دادگستری لرستان در خصوص تخریب و توهین نامزدهای انتخاباتی در این دوره از انتخابات هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری لرستان، ˈجعفر بدریˈ روز سه شنبه در چهارمین جلسه ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی لرستان افزود: اکنون که کشور در آستانه دور دیگری از انتخابات ریاست جمهوری قرار گرفته است عبرت آموزی از گذشته می تواند برای مردم و نامزدهای انتخاباتی مفید باشد.

وی اظهار داشت: از هم اکنون بعضی از نامزدهای انتخاباتی به جای ارائه راه حل مشکلات وحل مسائل و مشکلات موجود به دامن زدن به اختلافات بیشتر و رسانه ای کردن آنها روی آورده اند، رویکردی که ممکن است در دراز مدت هزینه های سنگینی برای نظام وکشور داشته باشد.

وی تصریح کرد: آزادی بیان دستاورد ارزشمندی است که پس از سال ها مبارزه در فضای سیاسی کشور ایجاد شده است، آزادی بیان باید در خدمت پیشرفت، اتحاد و انسجام ملی، توسعه وثبات کشور بکار گرفته شود وبستر نقدهای عالمانه ومنصفانه را فراهم کند اما متاسفانه التهاب فضای سیاسی انتخابات ریاست جمهوری بهانه ای برای تخریب و ویران کردن بنیادهای اعتماد وانسجام ملی در کشور شده است.

بدری افزود: این روزها نامزدهای ریاست جمهوری وطرفداران آنها به درگیری های بی فایده روی آورده اند وهر کدام دیگری را متهم به مسائلی می کنند که به هیچ عنوان به نفع کشور ومنافع ملی نیست.

وی اضافه کرد: بالا رفتن جنجال ها نه تنها به حل مسائل و مشکلات کشور کمکی نمی کند بلکه به جریان های مخالف نظام وثبات کشور فرصت می دهد در فضای ملتهب سیاسی اهداف خود را دنبال کند.

رییس کل دادگستری لرستان گفت: در ساختار نظام ساز وکار رسیدگی به پرونده افراد متخلف ومجرم به طور کامل روشن ومستند پیش بینی شده است و دستگاه قضایی مکلف به رسیدگی به این گونه امور است.

وی تصریح کرد: در فضای شکننده وپر از التهاب سیاسی اگر مشکل تراشی وتخریب ها وتهمت زدن ها ادامه یابد وتمامی دستاوردهای دولت های پیشین نادیده گرفته شود اعتماد ملی به شدت آسیب می بیند.

وی افزود: ریشه بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی وشیوه های نامعقول و نادرست سیاسی در بداخلاقی های سیاسی برخی سیاستمداران قرار دارد وهرگاه ارزش ها ومعیارهای بنیادی عملکرد، مورد بی مهری وغفلت قرار گیرد زمینه سقوط اخلاقی وانحطاط جامعه فراهم می گردد وجامعه ای که چنین محوری را از دست بدهد چه چیزی برایش باقی می ماند؟

وی به نامزدها در خصوص استفاده از اماکن وامکانات دولت درجریان تبلیغات انتخاباتی وتخریب وتوهین به نامزدهای دیگر هشدار داد ومقرر شد مامورین نظامی وانتظامی موارد تخلف نامزدها وطرفدارانشان را به مرجع قضایی گزارش کنند.

وی اظهار داشت: رسانه ها تنویر افکار عمومی را در دستور کار خود قرار دهند وبا آگاهی بخشی در خصوص شرایط و وظایف هر یک از نامزدهای انتخاباتی به تشریح مصادیق جرائم انتخاباتی بپردازند، رعایت اخلاق انتخاباتی مبتنی برآموزه های دینی متضمن برگزاری انتخاباتی سالم وبه دور از جرایم انتخاباتی است تا بار دیگرشاهد انتخاباتی با شکوه ودشمن شکن باشیم.

  1. نویسنده دیدگاه: غلام شيرازي
    اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۶:۳۸

    از قديم گفتن يارو نون نبود بخوره خروار خروار پياز مي خريد . مردم از فلاكت كمر خم كردن شورا كيلويي چند بابا ….

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار