سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 65542
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » توقیف 2 هواپیمای حامل اسلحه در فرودگاه بغداد
Print This Post

رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از توقیف دو فروند هواپیمای حامل اسلحه در فرودگاه بغداد خبر داد و اعلام کرد که مقصد این محموله‌ها منطقه کردستان عراق بود.

 به گزارش سلام دلفان، «حاکم الزاملی» رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق، امروز (دوشنبه) از توقیف دو فروند هواپیمای حامل اسلحه در فرودگاه بغداد خبر داد.

به نوشته خبرگزاری عراقی «وردنا»، الزاملی گفت: کمیته بازرسی در فرودگاه بین‌المللی بغداد در هنگام بازرسی این دو هواپیما متعلق به ائتلاف موسوم به ائتلاف بین‌المللی ضد داعش متوجه شدند که آنها حامل میزان زیادی تفنگ‌های مجهز به صداخفه‌کن و سلاح‌های سبک و متوسطند.

وی افزود که این هواپیماها یکی سوئدی و دیگری کانادایی بودند که قرار بود به منطقه کردستان عراق روند اما به دلیل حمله اسلحه، در بغداد متوقف و توقیف شدند.

الزاملی با خطرناک توصیف کردن این مسئله، گفت که یکی از هواپیماها از یک پایگاه هوایی در کویت و دیگری از پایگاه اینجرلیک ترکیه به سوی عراق پرواز کرده بود.

رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در ادامه از وزارت خارجه خواست تا ائتلاف بین‌المللی را بازخواست کند و از آن بخواهد که دیگر این اقدام را تکرار نکند.

الزاملی افزود: سفیر آمریکا به اشکال مختلف تلاش کرد تا این سلاح‌های مجهز به صداخفه‌کن را عبور دهد. دولت باید در این زمینه تحقیق کند و عاملان را بازخواست و بازداشت کند. ما امیدواریم که این سلاح‌ها کاملا مصادره شوند زیرا سلاح‌های خطاناک و ممنوعه به شمار می‌روند. کسانی که با داعش می‌جنگند یا محافظ هستند نیز نمی‌توانند از سلاح‌های مجهز به صداخفه‌کن استفاده کنند. به همین دلیل کمیسیون امنیت و دفاع عراق، این مسئله را پیگیری می‌کند و کمیته‌های مورد نیاز برای بررسی این امر را تشکیل خواهد داد.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار