سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 65565
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » گزافه گویی بی سابقه وزیر کشور لبنان علیه ایران
Print This Post

رضا الغرابی: نهاد المشنوق وزیر کشور لبنان در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی منامه با متهم کردن کشورمان به دخالت در امور دیگر کشورها گفت که ایران عوض نشده است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از پایگاه خبری الحیات، المشنوق در سخنرانی خود در این کنفرانس مدعی شد ایران تغییری در برنامه های خود در منطقه به وجود نیاورده و توافق هسته ای ایران تأثیر مثبتی بر پرونده یمن، لبنان، عراق و سوریه نداشته است. ما هر روز شاهد کشف هسته های تروریستی یا اسلحه و مواد انفجاری و بار مهمات در کشورهای عربی هستیم.

المشنوق که به نظر می رسد تحت تأثیر فضای ضد ایرانی کنفرانس امنیتی منامه بحرین قرار گرفته بود افزود: نقش نظامی مستقیم و غیر مستقیم ایران در جنگ سوریه در حال افزایش است و ایران تا این لحظه تغییر پیدا نکرده است !

وزیر کشور لبنان همچنین با انتقاد از برخورد فردی پایتخت های عربی با مشکلات خود، خواستار تشکیل هسته اولیه یک پیمان راهبردی مستحکم و مشترک میان کشورهای عربی برای غلبه بر مشکلات پیچیده امنیتی، سیاسی و اقتصادی به صورت جمعی شد.

المشنوق تقویت اعتدال و مواجهه با افراط گرایی و تروریسم را یکی از اهداف اصلی این هسته اولیه عربی دانست و گفت: وقت آن رسیده است که همه بدانند نیروهای اعتدال گرا به تنهایی صاحب مشروعیت وجدان مردمی جوامع جهان عرب است !

وزیر کشور لبنان در حاشیه این کنفرانس دیداری با شیخ خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه نیز داشت. وی در این دیدار با تکرار ادعاهای بی ارزش خود لبنان و بحرین را در یک جبهه واحد دانست و گفت: هر دو کشور درگیر طرحی هستند که به دنبال ایجاد مشکلات برای بیروت و منامه است و دخالت های ایران باعث تخریب و نابودی جوامع ما خواهد شد !

کنفرانس گفتگوهای امنیتی منامه که پایتخت بحرین در حال برگزاری است به تریبونی برای مخالفان سیاسی ایران و روسیه تبدیل شده است. عربستان سعودی، بحرین و آمریکا با سوء استفاده از این تریبون حملات لفظی فراوانی علیه ایران داشته اند.

منبع: قدس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار