سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 65588
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » نامشخص بودن سرنوشت 5 تن از حجاج لرستانی حادثه منا
Print This Post
مدیرکل حج و زیارت استان لرستان مطرح کرد

مدیرکل حج و زیارت استان لرستان گفت: سرنوشت 5 تن از حجاج لرستانی حادثه منا تاکنون مشخص نشده است.

حادثه منا

به گزارش سلام دلفان، محمد خسروی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آمار جان‌باختگان حادثه منا در سطح کشور تاکنون 465 نفر اعلام شده است.

وی با بیان اینکه 33 نفر از حجاج استان لرستان در حادثه منا جان خود را از دست دادند، افزود: صفرجان‌بزرگی از شهرستان ازنا جزء مصدومین این حادثه بود که متأسفانه اواخر مهرماه امسال به جان‌باختگان این حادثه پیوست.

مدیرکل حج و زیارت لرستان با بیان اینکه مفقودین حادثه منا جزو درگذشتگان محسوب می‌شوند، عنوان کرد: مدیرکل حج و زیارت کشور برای شناسایی اجساد باقی‌مانده توسط آزمایش«دی ان ای» به عربستان رفته است.

وی بیان کرد: در سطح کشور 65 مفقودی وجود دارد که از این تعداد 29 نفر در عربستان به خاک سپرده شد و تکلیف 36 نفر آن‌ها هنوز مشخص نشده است.

خسروی آمار مفقودشدگان لرستانی را پنج نفر اعلام و بیان کرد: چهار نفر از مفقودشدگان مربوط به شهرستان بروجرد و یک نفر نیز مربوط به شهرستان ازنا است.

وی با اشاره به اینکه شکایت خانواده‌ها برای کمیته حقیقت‌یاب بین‌المللی جمع‌آوری‌ شده تا مسئول مربوطه پیگیر حقوق آن‌ها شود، تصریح کرد: برای این پیگیری، مستنداتی از حجاج شاهد قضیه جمع‌آوری و ضبط‌ شده است.

مدیرکل حج و زیارت لرستان خاطرنشان کرد: 55 میلیون تومان غرامت برای هر فرد در نظر گرفته‌ شده که تاکنون 25 میلیون تومان آن از طرف بیمه مربوطه پرداخت‌ شده و 30 میلیون مابقی را بعد از تشکیل پرونده، انحصار ورثه و طی مراحل قانونی پرداخت می‌شود.

خسروی با اشاره به برگزاری مراسم چهلم جان‌باختگان حادثه منا، گفت: با توجه به اینکه بیشترین کشته‌شدگان حادثه منا مربوط به شهرستان بروجرد بوده است، مراسم اصلی چهلمین روز درگذشتگان این حادثه هفته گذشته در شهرستان بروجرد برگزار شد.

وی با بیان اینکه روز پنجشنبه در شهرستان‌های ازنا و دورود مراسمی برای جان‌باختگان این حادثه برگزار می‌شود، افزود: در شهرستان‌های خرم‌آباد و الشتر به دلیل اینکه تعداد جان‌باختگان کمتر بوده توسط خود خانواده‌ها این مراسم انجام می‌شود./ تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار