سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 65598
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲۴ نظر
خانه » اخبار برتر » توطئه های آمریکا ادامه دارد
Print This Post
علی چراغیان در یادداشتی درباره یوم الله 13 آبان نوشت:

علی چراغیان معاون سیاسی، امنیتی سابق استانداری لرستان در آستانه ۱۳ آبان یادداشتی را به پایگاه خبری سلام دلفان ارسال کرده است

 

سلام دلفان- علی چراغیان معاون سیاسی، امنیتی سابق استانداری لرستان در آستانه ۱۳ آبان یادداشتی را به پایگاه خبری سلام دلفان ارسال کرده است که به شرح ذیل می باشد:

آمریکایی ها ازنخستین سال های حضورشان در صحنه بین الملل که عمدتاً به بعد از جنگ جهانی دوم برمی گردد همواره با چشم طمع به ایران نگریسته و همه تلاش آنها حول محور ایجاد سلطه سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی بر این سرزمین کهن و استراتژیک بوده است. این استراتژی آمریکا گرچه درطول تاریخ با تاکتیک های متفاوت ومتنوعی همراه بوده اما هیچگاه تغییر پیدا نکرده است و همچنان در دستور کار آنهاست! آنچه در پی می آید نیم نگاهی به روند تاریخی اقدامات آمریکا درکشور ما برای ایجاد سلطه و استمرار آن است که در دو بخش قبل و بعد از انقلاب اسلامی به آن می پردازیم:

الف : قبل از انقلاب :

اجرایی کردن طرح کودتای 28 مرداد 1332و براندازی حکومت مردمی دکتر مصدق
حمایت و تحکیم پایه های دیکتاتوری شاه
تحمیل قانون استعماری کاپیتولاسیون وتحقیر ملت ایران درسال1343که بامخالفت امام خمینی (ره) و تبعید آن ابرمرد تاریخ معاصر مواجه می شود.
تبدیل کردن ایران به پایگاه ثبات خود و تامین کننده منافع آمریکا در منطقه
تحمیل سیاست استعماری آمریکا درمنطقه خلیج فارس بر ایران تحت عنوان دکترین ”دو ستونی ”نیکسون
تحمیل استبداد و حمایت همه جانبه از شاه درکشتار مردم انقلابی ایران از جمله 17 شهری و 13 آبان 1357
چنگ انداختن بر ثروت ها، اقتصاد، سیاست و امنیت ایران و ایجاد یک سلطه همه جانبه وتنظیم سیاست های اجرایی داخلی و خارجی و از بین بردن استقلال و آزادی ملت ایران

با پیروزی انقلاب اسلامی دست استعمار آمریکا ازایران کوتاه شد و شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی تحقق یافت.

ب: پس از انقلاب :
اعطای پناهندگی سیاسی به شاه مخلوع
تلاش برای ایجاد اختلاف وتفرقه های قومی،سیاسی، نژادی در ایران و زمینه سازی تجزیه ایران
تبديل سفارتخانه خود به لانه جاسوسی برای نابودی انقلاب اسلامی
حمله نظامی به طبس
تحریک عراق به تحمیل جنگ بر ایران و حمایت همه جانبه از صدام
سازماندهی، هدایت و پشتیبانی نیروهای ضدانقلاب برای ضربه زدن به نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران
فضاسازی تبلیغاتی، سیاسی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و ملت مظلوم ایران
محاصره اقتصادی و بلوکه کردن اموال ایران
تشدید هرساله تحریم های اقتصادی با هدف فشار بر ملت ایران و تسلیم کردن آنها
تصویب قطعنامه های ضد ایرانی در سنای آمریکا با هدف منزوی کردن ایران
لشکر کشی به منطقه خلیج فارس با هدف ممانعت از صدور نفت ایران و فلج نمودن اقتصاد ما
پرونده سازی برای ایران تحت عناوین و بهانه های مختلف مانند متهم نمودن ایران به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای، موضوع حقوق بشر، حمایت از تروریسم! و..
تلاش برای طرح مسئله هسته ای ایران در شورای امنیت وتصویب قطعنامه های متعدد و تشدید تحریم های اقتصادی کشورمان و تهدید به حمله نظامی بمنظور کشاندن ایران به پای میز مذاکره وبهره برداری از مذاکره برای نفوذ سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و احیانا امنیتی.
بنابراین آمریکا همچنان بدنبال دستیابی به منافع از دست رفته خود در ایران و منطقه است و تمام تلاش او برای نفوذ و ایجاد جای پایی در عرصه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی است و در ماهیت استعمارگرانه او هیچ تغییری ایجاد نشده است!

امروز، روز هوشیاری هرچه بیشتر و انسجام ملی هرچه تمامتر درمقابل استعمارگران است، زیرا دفع سلطه استعمار و بدست آوردن استقلال، آزادی و امنیت ملی حاصل خون شهدای فراوان و دستاورد عظیم انقلاب اسلامی است که با وحدت و همدلی و اتکا به قدرت لایزال الهی و رهبری ولایت فقیه عادل و آگاه بدست آمده است، امروز باید دیپلماسی ما تداوم دفاع مقدس ما باشد و پسابرجام ظرفیتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با تکیه بر منابع وتوانمندی های ملی و داخلی! و درشرايط جدید خنثی سازی توطئه ها در گرو بستن روزنه های احتمالی نفوذ آمریکا و قدرت های استعماری است.

علی چراغیان _ کارشناس ارشد علوم سیاسی

تلگرام سلام دلفان

 1. نویسنده دیدگاه: مهرداد نوری
  آبان ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۵۴

  سلام اقای چراغی باز نزدیک انتخابات شدو سرو کله شما پیدا شد ؟ دوباره ……مطمعن باش جوانان تحصیلکرده وروشن فکر دلفان به هیچ وجه به شما رای نخواهند داد چون ….شما ماموریتی…..تشطط ارای مردم و پیروز کردن یک غیر بومی کار دیگری ندارید وسلا م امیدوارم سانسور نشه

  • نویسنده دیدگاه: جماعت واقع بین
   آبان ۱۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۱۵

   مهرداد جان جوان باشی وتحصیلکرده و ادعای روشنفکری هم داشته باشی انوقت به اقای چراغیان رای ندی ؟ مگه شما کسی غیر از چراغیان را سراغ داریدکه شایسته تر باشه و ما نشناسیم ……اتفاقا دور گذشته گول خوردیم و اغفال شدیم و اینبار با عزمی راسخ جبران میکنیم .در ضمن مهرداد جان شما به کسی که در دور گذشته با ان همه حجمه تبلیغاتی و ظلمی که به نا حق در حقش روا شد و نتوانستند از کورس رقابت خارجش کنند می گویید سر و کله ات پیدا شد؟ نکند انها که به ایشان رای دادند دلفانی نبودند .دوست عزیزم متعصب نباش و اغفال نشو .چون خیلی ها امده اند و بقیه نیز دیر یا زود به سوی چراغیان خواهند امد مگر عده ای قلیل که از کرده ی خود روی دیدنش را ندارند

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   آبان ۱۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۱۲

   دوست گرامی آقای مهرداد نوری! چه جوره که از بین همه فقط آقای چراغيان ماموریت دارند؟! نکنه با مطرح شدن ایشان وتعصب شدید شما نسبت به یکی از رقبا ترس وجودتان را فراگرفته! اتفاقا ایشان این دوره سرمایه بزرگ مردم نجیب و مظلوم دلفان است! ما این بار ثابت خواهیم کرد که چگونه از مظلوم دفاع کرده وبرظالم میتازیم، به یاری خدا و همت جوانان،مردان و زنان باغیرت وعدالتخواه دیارمان، تا معلوم شود که خادم کیست و خائن چه کسی است!!!!

 2. نویسنده دیدگاه: اکبری
  آبان ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۷:۴۱

  انشالله که نخوان واسه انتخابات بازار گرمی کنن و دوباره با ورودشون و بالا بردن تعداد کاندیداها نورابادو زمین بزنن

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   آبان ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۴۰

   دوست عزیز! انتخابات یعنی از بین چند نفر انتخاب کردن! باید ما بر اساس معیارها وشاخصها افراد توانمند و شایسته تر را انتخاب کنیم! گذشت آن زمان که از نورآباد فقط 2 نفر کاندید میشد. پس لازم است در نوع انتخاب وگرینش افراد برای رای شاخص ها علمی، تجربی، مدیریتی، مقبولیت عمومی،کاردانی و…. را درنظر گرفت نه مسائل باندی وگروهی و طایفه گرایی و…. اگر اینچنین تصمیم گرفتیم آنوقت آرائمان هدر نمیرود ونماینده از شهرمان انتخاب میشود هرچند افراد زیادی هم ثبت نام کنند و تایید صلاحیت شوند.

 3. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آبان ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۵۰

  بیانه ها کامل مشخص است انتخاباتی هستند

 4. نویسنده دیدگاه: طاها
  آبان ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۱۱

  آمدید ، خوش آمدید، باز همه با هم آمدید، اما مقصد این راه باز به ترکستان است،،،، این خط این نشان————.

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   آبان ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۲۵

   موافقم اصلا این شهر ما نماینده نداشته باشه بهتره تا این که یک نفر الشتری بشه نماینده حالا هی نگید من اصلح تر یا … بشینید با هم یکی بشید به خاطر وجدانتان به خاطر انسانیت به خاطر این همه جوان بی کار.

 5. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آبان ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۲۷

  باسلام وآرزوی موفقیت شما آقای چراغیان عزیز

 6. نویسنده دیدگاه: شهردارباباجان
  آبان ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۲:۰۵

  بخاطر همین استکبار ستیزی و تحریم جویی من به شما رای میدهم

 7. نویسنده دیدگاه: جمعی از اصولگرایان واقع بین
  آبان ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۲:۳۱

  استاد فرزانه عرصه ادب وسیاست جناب اقای چراغیان .با سلام واحترام .بر کسی پوشیده نیست که در میان چهره های اصولگرای شهرستان دلفان جنابعالی داری شخصیتی موجه وشایسته تر برای کاندیداتوری ورهبری این جریان در شهرستان میباشید و اکثریت دلفان چه اصولگرا و جه اصلاح طلب به صداقت .پاکی .ادب ومتانت شما ایمان دارند و همه اذعان دارند که شما مدیری شایسته وتوانمند و دارای تخصص وسابقه درخشان در میان چهره های تاثیر گذار جریان اصولگرایی استان می باشید .لذا با توجه به عدم حضور شیخ اصولگرای شهر بعلت کهولت سن و نظر به نگاه مثبت مردم به شما برای هدایت و رهبری این جریان شایسته است که جنابعالی پیشقدم شده و با زدودن کدورتهاو نادیده گرفتن اجحافی که دور گذشته در حقتان شد یکبار دیگر به کمک بزرگان وریش سفیدان این جریان دست در دست همفکرانتان گذاشته و با هدایت و انسجام طیف اصولگرای دلفان ثابت کنید که مردم این دیار همچنان سرباز ولایت و مطیع محض اوامر امام خامنه ای هستند .به امید موفقیت وسر بلندی دلفان

 8. نویسنده دیدگاه: محمد
  آبان ۱۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۹:۵۴

  نیروهای اصولگرا این بارگول نخواهندخورد.بارای دادن به سیدبزرگواروقاضی خوشنام دلفان راابادمیکنند

  • نویسنده دیدگاه: .واقع بین
   آبان ۱۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۲۲

   عجله نکن .سید بزرگوارباید هوشیار باشد که این جماعت انحصار طلب به کسی رحم نمیکنند .لذا در اینده نیز او نیز به جراغیان خواهد پیوست

 9. نویسنده دیدگاه: علی
  آبان ۱۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۲۱

  با سلام
  تا زمانی که نامزدهای انتخاباتی وابسته به خانواده هایی که ما و شما خوب آنها را می شناسیم(به واسطه پول و نفوذ سیاسی) باشند، نوراباد هیچ پیشرفتی نخواهد کرد، چرا که در چهار سالنمایندگی فقط باید پیگیر حل مشکل انها باشند.

 10. نویسنده دیدگاه: محمد
  آبان ۱۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۱۵

  اقای چراغیان دورقبل بسیار بد عمل کرد اگر اوبه نفع شیخ بزرگ کنار کشیده بود الان اقبال عمومی به نفع اوبود وشیخ بزرگ هم چاره ای نداشت که ازاقای پراغی حمایت کند ولی ایشان باعث شد که نماینده ای به مجلس برود که این ردا برای او خیلی گشادبو دالان هم که اقای نوربخش به میدان امده است دیگر طوایف میربگ ونور الی اتیوند سنجابی چاواری و……. که دور قبل به اقای چراغیان رای داده بودند دیگر با اونیستند بلکه به اقای نوربخش رای میدهند ….

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   آبان ۱۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۲۹

   آقا یا خانم محمدی؛ اولا چراغیان مقدم است چون دور قبل هم بوده اند،ثانیا اگر کار چراغیان در ورود به عرصه انتخابات در دوره قبل بد بوده ! حالا که ایشان با این همه سابقه درخشان ومواضع محکم و ولایت مداری در میدان حضور دارند ،این آقایان چرا همان کار که بنظرتان بد بوده را انجام میدهید؟؟؟!!!و باحضورتان بین مردم شکاف ایجاد میکنید ؟!

  • نویسنده دیدگاه: دلفانی میگه
   آبان ۱۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۳۵

   ان دوران تعصب و طایفه بازی و از همه مهمتر تمسک به اهل حق بودن و……. گذشت .امروز اهل حق میدانند وآگاهند که خانواده معزز مشعشعی از اول انقلاب هم وارد صحنه های سیاسی نشده اند و این خاندان از هیچ کس دفاع نمیکنند پس مردم برای چند روز انتخابات که مجالی گذراست عظمت و بزرگی این خاندان را دستمایه قرار نمیدهند . بزرگان طایفه اگر بخواهند وارد عرصه سیاسی کشور شوند خودشان حزب تشکیل میدهندو نیازی به حمایت از شخصی خاص ندارند . در ضمن چراغیان هم اهل دلفان است و منتسب به همین طوایف و از پشت کوه نیامده در ثانی علاوه بر حمایت مردمی حمایت جریانی خاص را نیز پشت سر دارد .

 11. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آبان ۱۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۵۳

  محمد عزیزم!کاملا اشتباه میکنی، این سخن شما توهمی بیش نیست! این بار طرفداران چراغی چند برابر میشوند، در ضمن در بین اصولگرایان هزاران سخصیت فرهیخته و وزنه های اجتماعی،سیاسی وجود دارند که به کسی غیر از چراغی اقبال نمیکند ، خوب است بهتر فکر کنید و به اتحاد بیندیشید و نبوغ سیاسی خود را به نمایش بگذارید.

 12. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آبان ۱۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۱۰

  عزیزان من اهل شهرستان سلسله هستم تمام ادوار مجلس به حاج اقا محمدی رای داده ام .دور قبل ماکه از اعضای ستاد اقای محمدی بودیم با اقای چراغی جلسه داشتیم دقیق یادمه که میگفت من هیچ هدفی برای ورود به مجلس ندارم فقط میخواهم کاری کنم که شیخ محمدی به مجلس نرود.. آقای چراغی فکر نمیکرد که مدت چهارسال مثل یک چشم برهم زنی تمام میشود اگر او چهارسال قبل این کار را میکرد و کنار میکشید الان دیگر اقای محمدی و طرفدارانش نمیتوانستند حرفی بزنند و بهانه بیاورند یادمه چند روز قبل از انتخابات ما که از اعضای ستاد انتخابات محمدی در سلسه بودیم به نورآباد رفتیم و به آقای چراغی گفتیم که ما حاضریم به شما تحد کتبی بدهیم که در دور اینده از شما حمایت کنیم به شرط اینکه شما الان اعلام کنید که به نفع آقای محمدی کنار می روید دقیق یادمه آقای چراغی با یک حالتی که سرشار از غرور بود به ما گفت که تنها هدف من از کاندیداتوری بر زمین زدن شیخ محمدی و جلوگیری از رفتن او به مجلس است ..که متاسفانه بقیه اش را شما از هرکس دیگری بهتر میدانید…حال وضعیت الان آقای نوربخش که جوانی است مومن، ولایت مدار، از خانواده معظم شهدا، که برادر ایشان یعنی شهید امجد نوربخش از فرماندهان دلیر و شجاع دفاع مقدس بودند و به فیض شهادت که آرزوی دیرینه او بود رسید و جناب آقای علی نوربخش از خانواده سادات معزز می باشد و مرحوم پدربزرگ و پدر بزگوار ایشان همواره برای صلح و آشتی دادن مردم دلفان ، سلسله، کوهدشت و حتی بسیاری جاهای دیگر که الان اعلام حضور برای کاندیداتوری کرده است شعار او دفاع از ولایت مطلقه فقیه و احیا کردن جریان اصولگرایی در شهرستان سلسه و دلفان است الان هرجا می رود اعلام میکند که اگر هرلحظه شیخ بزرگ اصولگرا وارد صحنه شود ب نفع او کنار میرود حال شما رفتار سنجیده و خردمندانه آقای نوربخش را در مقایسه با رفتار چهارسال قبل آقای چراغی مقایسه کنید اگر اقای چراغی چهارسال پیش این کار را میکرد در نماینده بودن ایشان در این دور شکی نبود ولی ما اصولگرایان شهرستان سلسله با توجه به شناختی که از اقای نوربخش و گذشته درخشان خانواده ایشان داریم و با توجه به اقبال بیش از حده مردم شریف نورآباد از ایشان داریم ما اعضای ستاد آقای محمدی در شهرستان الشر تصمیم گرفته ایم آرایی را که در ادوار گذشته به نفع شیخ بزرگ اصولگرا به سبد او واریز میشد به آقای نوربخش بدهیم چون مطمئنیم که ایشان راه شیخ بزرگ اصولگرا را ادامه می دهد و در حقیقت آقای نوربخش همان محمدی ثانی می باشد….

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   آبان ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۵:۱۴

   این سخنان کاملا دروغ محض است چراغیان برای پیروزی آمده بود و پیروز میدان هم بود ولی درحق او ظلم شد ومردم فهیم دلفان وسلسله هم خوب میدونند، این سخنان را هرکه نوشته از روی شیطنت است و با قصد و هدف اختلاف بیانداز و حکومت کن صورت میگیرد، همین سخنان به ما میگوید باید وحدت داشته باشیم وحدت وحدت وحدت، آقای نوربخش هم آگاه هستند وگول این حرفها را نمیخورند، بطلان این حرفها کاملا مشخص است.

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   آبان ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۶:۱۸

   این دروغ بسیار بزرگی است که شما میگویید چراغی برای پیروزی نیامده بود!! بلکه امده بود تا محمدی را زمین بزند!! هرکس ذره ای عقل داشته باشد آن را نمیپذیرد زیرا چراغیان مسئولیت مهم معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان را داشت و برای نمایندگی استعفا داد، زمین زدن محمدی چه سودی برای او میتوانست داشته باشد!!!!!!!!بی انصافی و … تا کجا؟!! مقداری عقل خودرا بکار بگیرید اگر دارید! ودروغی درست کنید که بطلان آن از همان ابتدا مشخص نباشد، مطمئن باشيد مخاطبین محترم از شعور بالایی برخوردارند.

 13. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آبان ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۲:۱۱

  عزیزان من شمایی که میگویید کامنت اینجانب که در مورد جلسه دورقبل که با اقای چراغی گذاشتیم صحت ندارد میتوانید از شخص ایشان این را بپرسید واقعا اگر دور قبل آقای چراغی به سمت اتحاد پیش میرفت و شیخ بزرگ اصولگراها راهی مجلس می شد الان وضعیت چطور بود؟؟؟آیا کسی در بین جریان بزرگ اصولگرایی میتوانست کاندیدایی اصلح تر و با گذشت تر پیدا کنند؟خودتان قضاوت کنید…حافظه مردم بسیار قوی است و نیروهای ارزشی و اصولگرایی که توسط اطرافیان آقای سوری قلع و قم شدند نتیجه لج بازی آقای چراغیان بود، که در واقع هم به خودش و هم به نیروهای اصولگرا ضربه زد و باعث شد نماینده ای سر کار بیاید که اصلا تخصص این کار را نداشت.. در ضمن آقای چراغی وقتی که معاون سیاسی و امنیتی و استانداری بود با فشار و حمایت حاج آقا محمدی توانست به این منصب برسد. و آقای محمدی همیشه پشتیبان او بود. متاسفانه آقای چراغیان به علت داشتن مشاورانی که بـــد عمل کردند باعث شد ضربه سنگینی به جریان اصولگرایی در شهرستان سلسله و دلفان بزند و این لجبازی، در ذهن اصولگرایان باقی ماند و بعیــد است به این سادگی پاک شود…

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   آبان ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۰۲

   حالا که شیخ محمدی با اون همه عظمت با وجود چراغیان شکست خورد، نوربخش با وجود چراغیان چطور میتونه رای بیاره؟! دوست عزیز! همانطور که گفتید لج بازی را کنار بگذاریم و جریان اصولگرایی روی چراغیان اجماع کنیم مطمئنا بااین کار بهترین شرایط برای اصولگرایان ایجاد میشود وبیاری خدا جریان اصولگرایی در سلسله و دلفان دوباره با وحدت بیش از گذشته در خدمت مردم خواهد بود. در شرایط فعلی جز چراغیان هیچکس نمیتواند این رسالت خطیر را انجام دهد.

 14. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آبان ۱۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۱:۴۵

  بحث سر این است که دور قبل اقای چراغیان خیلی خراب کرده است و ان کسانی که به خاطر لج بازی اقای چراغی خانه نشین و قلع وقمع شده اند حاضرنیستند به حمایت از اقای چراغی وارد گود شوند ولی برعکس این قضیه اقای نوربخش است که هر جا میرود میگوید اگر چنانچه شیخ بزرگ وارد صحنه شود خیلی فوری به نفع او کناره گیری میکند همان چیزی که دور قبل اقای چراغی به خاطر لجبازی به ان عمل نکرد.عزیز من تفاوت اقای نوربخش وچراغیان در این است

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار