سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 65757
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آمار دقيق خسارات سیل غرب لرستان مشخص شد
Print This Post

بارش‌های اخیر در کوهدشت باعث تخریب زیر ساخت‌های این شهر شد که راه‌ها و تاسیسات شهرسازی و همچنین تاسیسات جهاد کشاورزی سهم عمده‌ این خسارات را به خود اختصاص دادند.

هوشنگ بازوندبه گزارش سلام دلفان، استاندار لرستان با بیان اینکه خسارت ناشی از سیل 2 هزار و 250 میلیارد ریال (225 ميليارد تومان) برآورد شده افزود: خسارت وارده به تاسیسات راه و شهرسازی یک‌هزار و 300 میلیارد ریال و خسارت به تاسیسات جهاد کشاورزی نیز 610 میلیارد ریال اعلام شده است.

هوشنگ بازوند با بیان این که این استان به دلیل موقعیت جغرافیایی و کوهستانی بودن آمادگی بروز حوادثی از قبیل سیل را دارد افزود:  وقوع دو سیل در روزهای پنج‌شنبه و جمعه  هفته گذشته خسارت‌های بسیاری را به این استان وارد کرد.
وی گفت: وقوع سیل در روز اول حادثه موجب تکمیل گنجایش رودخانه و کانال قدیمی عبوری آب و ورود سیلاب به منازل شهروندان و فوت سه شهروند در شهرستان کوهدشت شد.
بازوند با بیان اینکه تداوم بارش منجر به وقوع سیل دیگری در این شهرستان شد اظهار کرد: سیل دوم از شدت بیشتری برخوردار بود اما به دلیل اطلاع‌رسانی خسارت جانی نداشت.
استاندار لرستان اظهار کرد: فرمانداری کوهدشت و آتش‌نشانی احتمال بروز حادثه را با استفاده از آژیر ماشین‌های آتش‌نشانی به شهروندان اعلام کردند.
وی یادآور شد: در روز دوم حادثه نیز یک‌هزار واحد مسکونی و تجاری کاملاً از آب پر شد و راه‌های ارتباطی 65 روستا با مرکز شهرستان، برق 58 روستا و آب آشامیدنی 50 روستا قطع شد.
بازوند گفت: با اقدامات انجام شده اکنون برق و آب روستاها و راه‌های ارتباطی تمام روستاها وصل شده است.
وی با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز آخرین برآورد از خسارت‌ها را اعلام خواهد کرد گفت: برآوردها تا نج‌شنبه آینده به وزراء مربوطه، وزیر کشور و سازمان مدیریت بحران کشور اعلام تا در جلسات هیات دولت اعتبارات به این استان اختصاص یابد.
وی اظهار کرد: در این راستا  پیرو بازدید “محمدباقر نوبخت” رئیس سازمان مدیریت برنامه‌ریزی و “حسین فریدون” دستیار ویژه رئیس جمهوری از مناطق آسیب‌دیده استان‌های لرستان و ایلام، مبلغ 100 میلیارد ریال به عنوان تنخواه برای این دو استان اختصاص داده شده است.
وی یادآور شد: رئیس بنیاد مسکن و معاون وزیر کشور نیز از مناطق سیل زده بازدید کرده اند.
بارش باران و وقوع سیل در استان لرستان طی اواخر هفته گذشته علاوه بر کشته شدن یک خانواده 3 نفره کوهدشتی سبب تخریب ده‌ها دهانه پل بزرگ و کوچک، تاسیسات زیربنایی، شبکه‌های انتقال برق و آب، معابر شهری و روستایی، اراضی کشاورزی و باغی و تلف شدن صدها راس دام شد.

منبع: روابط عمومی استانداری

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار