سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 65806
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۱۴ نظر
خانه » اخبار برتر » قبیله گرائی در دعوت از رسانه ها/ هم اندیشی رسانه های مستقل شهرستان دلفان
Print This Post

متولیان ساماندهی ودعوت از اصحاب رسانه، حاشیه های سیاسی این مسائل را برجسته تر از متن نموده اند و با انتخاب گزینشی خبرنگاران همسو در نشست ها ابهاماتی را بر مواضع دولت مبنی بر تحقق فضای نقد پذیری در جامعه تحمیل نموده اند.

به گزارش سلام دلفان– پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مطبوعات و جراید در ایران اسلامی وارد مرحله ی جدیدی از عرصه رسانه ای شده و شتاب رقابتی بین نگارندگان و متولیان امر به سرعت بالا گرفت تا جایی که اکثر استانها و حتی شهرستانهای کشور دارای رسانه نوشتاری شده و همین امر حقیقتا” باعث رشد چشمگیری در تمامی سطوح خدمات شهری گردید و درعمل شهرستانهایی که از مطبوعات محلی برخوردار گردیدند با به قلم کشیدن مشکلات مردم و پیگیریهای رسانه ای موفق شدند در تمام زمینه های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و… به رشد چشمگیری دست یابند.
در شهرستان دلفان از چند سال پیش سه پایگاه خبری مستقل و رسمی به نام های سلام دلفان ، دلفان امروز و همچنین نسیم دلفان به عنوان نمایندگان افکارعمومی شهرستان کار اطلاع رسانی و انتشار اخبار این منطقه را با جدیت تمام آغاز کردند.
امروزه کمتر کسی را در نقاط مختلف این دیار می توان یافت که از وجود این سایت های خبری بی اطلاع باشند و روز به روز بر مخاطبان آنها در فضای مجازی افزوده می گردد.
متاسفانه روابط عمومی فرمانداری دلفان و برخی از ادارات تابعه بجای اینکه از پتانسیل این رسانه های جمعی بهره برده و افکار عمومی شهرستان را درباره فعالیت های خود اغناء کنند با نگاه های سیاسی به موضوع مطبوعات سعی دارند این رسانه ها را تضعیف نمایند و به نوعی آنها را بی خاصیت جلوه دهند ، این در حالی است که نظر مردم عزیز شهرستان چیز دیگری است.
برخورد دوگانه برخی ادارات شهرستان بخصوص فرمانداری دلفان با خبرنگاران بارها و بارها مورد اعتراض مدیران این رسانه ها بوده است.
چندین بار جلوگیری از ورود گزارشگران این سه رسانه به جلسات و همچنین تهدید به مصادره دوربین خبرنگاران نمونه هایی از این برخوردهای دوگانه دولتمردان عزیز ما در این شهرستان است.
به طور مثال در همین انتصاب های اخیر تنها خبرنگارانی که به این جلسات دعوت نشدند و به نوعی نامحرم محسوب شدند خبرنگاران این سه رسانه بودند.
این در حالی است که در شهرستان دلفان از میان سایت های خبری فعال ، تنها همین سه پایگاه خبری دارای مجوز قانونی از هیئت نظارت بر مطبوعات کشور هستند اما در این شهرستان نامحرم به حساب می آیند.
قدرمسلم این است که متولیان ساماندهی ودعوت از اصحاب رسانه در نشست های خبری حاشیه های سیاسی این مسائل را برجسته تر از متن نموده اند و با انتخاب گزینشی خبرنگاران واصحاب رسانه همسو در نشست ها ابهاماتی را بر مواضع دولت مبنی بر تحقق فضای نقد پذیری در جامعه تحمیل نموده اند غافل از اینکه در این بین رسانه های مستقل وغیر همسویی نیز وجود دارند که هیچگاه رسالت خبری وبیان حقایق را فدای غرض ورزی ها و حاشیه های سیاسی نخواهند کرد.

انتظار می رود مسوولین حوزه اطلاع رسانی در دستگاه های دولتی فارغ از نگرش های سیاسی، به مطبوعات و اصحاب رسانه در جایگاه واقعی آنان یعنی رکن چهارم دمکراسی نگریسته و آنان را در حصار بازی های سیاسی محصور ننمایند. واقعیت امر این است که دم زدن از دمکراسی وفضای باز سیاسی بدون توجه به نقش حساس و جایگاه این صنف در پیشبرد برنامه ها امکان پذیر نبوده و صرفا ادعایی خام است.
مدیران و خبرنگاران این سه پایگاه خبری در نشستی که امروز عصر برگزارخواهد شد موضوع برخورد دوگانه و سیاسی ادارات شهرستان بخصوص فرمانداری را مورد بررسی قرار خواهند داد تا علل اصلی این برخوردها مشخص گردد و ریشه واقعی این تنش ها به مردم اعلام گردد.

تلگرام سلام دلفان

 1. نویسنده دیدگاه: رامین
  آبان ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۴۴

  عزیزان علت اصلی دعوت نشدن خبرنگاران طیف مقابل، فرماندار نیست چون ایشان آدم درستیه علت فقط.. است که با ….. ……. که با هشیاری کارمندان و عوامل …..! حال ایشان که مثلا ادعای اصلاح طلبی دارند و شعار زنده باد مخالف من سر می دادند باورش مرده باد مخالف من است و خیلی واضح بگویم که اصلاح طلبانی مثل این فرد فقط و فقط پز روشنفکری و اصلاح طلبی می دهند و دیگر هیچ…

 2. نویسنده دیدگاه: جامعه شناس
  آبان ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۱۰

  هرچه زودتر باید علت اینکار مشخص شود دوران جلسات سری پشت درهای بسته تمام شد اقای معاون فرماندار شما دیگه چرا به محبوبیتتان در بین مردم خدشه وارد نکنید

  • نویسنده دیدگاه: رضایی
   آبان ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۲۷

   اقای جامعه شناس بااین طرزفکرجامعه رااب میبرد. فکرنکنم علتی داشته باشه .جلسه معارفه چه علتی مینه داشته باشه.زیادبزرگش اینادارن جنجال رسانه ای میکنند.خداهمه رابه راه راست هدایت کنه

 3. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آبان ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۳۳

  عصر پنجشنبه است برای شادی روح شعار دانستن حق مردم است فاتحه!!!!

 4. نویسنده دیدگاه: 1125
  آبان ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۳۶

  باسلام
  فکر کنم آخر دنیا که نشده این یکبار شما دعوت نشده اید برای یک مراسم تودیع ومعارفه بله زمانی کسی که …. والان بشود بخشدار یک شهرستان 180 هزار نفری بله که نباید که شما دعوت شوید

 5. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آبان ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۴۵

  ببخشید سر دبیر محترم شما نماینده افکار عمومی نیستید خداوکیلی خودت هم قبول داری که نماینده طیف به خصوصی هستی

  • نویسنده دیدگاه: ...
   آبان ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۲:۲۲

   اتفاقا ایشان نماینده افکارعمومیه شما یک نمونه بیاورید که این پایگاه خبری سنگ جناح خاصی را به سینه زده باشد دوره شبه دیکتاتوری تمام شد الان قرنه بیست یکمه کجای کار اقا

   • نویسنده دیدگاه: نام شما...
    آبان ۱۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۳۶

    خخخخخخخخخخخخخخخ خودت باور داری که این سایت طرفدار یک جریان فکری نیست

 6. نویسنده دیدگاه: 110
  آبان ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۵۲

  پس چی؟ فکر کردین میزارن مخالف بیاد تو که پته هاشون رو بریزه روی آب!

 7. نویسنده دیدگاه: مستقل
  آبان ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۲۲

  واقعاجای تاسف داره چرااینقدرمخاطبین خودتون رادست گم میگیرید.شماکه کاملا مشخصه مستقل نیستیدوبه جناح خاصی وابسته هستیدپس لطفا بعنوان رسانه که فقط جنجالش رایادگرفتیددرست عمل گنیدوبه شعورمخاطبین خوداحترام بگذاریدازکی تاالان شماودلفان امروزمستقل شدیدهمین خبرهای روسایتی گه داریدنشون میده که اصلا مستقل نیستید. .جلسه معارفه که پته نداره.مثل اینکه یادتون رفته دریکوندجوان چه رفتاری بااصحاب رسانه داشت وبهتون محل نمیذاشت.

 8. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آبان ۱۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۲۹

  فرماندار آدم متین و منطقی به نظز می رسه اما….ش با سیاسی کاری داره به مردم این شهرستان ظلم می کنه

 9. نویسنده دیدگاه: علی
  آبان ۱۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۹:۴۳

  اگر رسانه ها را راه بدن بی تدبیری آقایان در این غزل ونصب ها برملا میشود . اگر دوستان به بیانیه جناب قهرمانی که در معارفه خود بیان داشتند توجه شود و راسانه ها آنرا انعکاس دهند قطعا بئ تدبیری جریان حاکم بر طبقه اول فرمانداری و اطاق فکر وابسته به مرکز…. نورآباد برای همه روشن میشود

 10. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آبان ۱۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۰۱

  در عصر ارتباطات دعوت نکرده از رسانه ها معنایی ندارد چون هیچ چیز مردم را از اخبار محروم نمی کند حالا شمارا راه ندهند با فضای مجازی چکار میکند جناب …

 11. نویسنده دیدگاه: بهرام
  آبان ۱۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۴۲

  جناب کاسی هم مجوز داره سه پایگاه مجوز دار نیست

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار