سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 65838
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » خبرهای خوش سردار کشکولی برای زوار لرستانی «سفر اربعین»/ جزئیات مشارکت ایران در دور جدید جنگ با داعش؛ الرمادی عراق در آستانه آزادی است
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

فرمانده سپاه لرستان در مورد مسائل استانی،ملی و بین الملل به ارئه اخبار و توضیحاتی پرداخته که خواندن آن خالی از لطف نیست.

خبرهای خوش سردار کشکولی برای زوار لرستانی «سفر اربعین»/ جزئیات مشارکت ایران در دور جدید جنگ با داعش؛ الرمادی عراق در آستانه آزادی استبه گزارش سلام دلفان، سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه لرستان در گفت و گو با سایت تحلیلی خبری لرستان خبر، در مورد مسائل استانی،ملی و بین الملل به ارائه اخبار و توضیحاتی پرداخته که خواندن آن خالی از لطف نیست.

 مشروح این گفت و گوی کوتاه را بخوانید

سپاه لرستان چه تمهیداتی برای تسهل سفر اربعین پیش بینی کرده است.

زیارت اربعین سال گذشته با استقبال خوب مردمی روبرو شد و بر طبق آماری که ما داریم نزدیک به پنج هزار نفر از استان به این سفر مشرف شدند که البته با مشکلاتی همچون حمل و نقل و اسکان مواجه شدند که برای تسهیل این امر، سپاه استان و همچنین استانداری برنامه هایی دارد.

یکی از برنامه های اصلی ما در سفر اربعین امسال، دایر کردن موکب است. تاسیس موکب فواید فروانی برای زوار دارد و جلوگیری از سرگردانی زوار لرستانی از فواید احداث موکب است.

مورد دیگری که سپاه لرستان و دیگر دستگاه های استان قرار است به آن ورود کنند تسهیل حمل و نقل مسافران به شهر مهران است و سال گذشته زوار لرستانی از این ناحیه دچار مشکل شدند و با هماهنگی که با آقای استاندار شده قرار است چندین دستگاه اتوبوس برای حمل مسافران به مهران و به ویژه در مسیر برگشت از مهران به لرستان به کار گرفته شود.

دور جدید حمایت های ایران از محور مقاومت با توجه تحولات جدید سوریه چگونه است.

یکی از پایه های اصلی انقلاب اسلامی ایران از روز اول تشکیل انقلاب، حمایت از مظلوم در برابر ظالم بوده و هست و این رویکرد، وقتی کشور مظلوم، اسلامی باشد جدی تر می شود. سیاست حمایتی جمهوری اسلامی بر پایه توانمند سازی نیروهای داخلی کشور مظلوم است که این کار از طریق مستشاری،آموزشی و مشاوره ای انجام می شود و جمهوری ایلامی ایران در سوریه به این گونه عمل کرده که یک نمونه از آن تشکیل نیروهای دفاع مردمی سوریه توسط سردار شهید همدانی بود و ایران به دلایل محدودیت ها نمی تواند در هر کشوری حضور مستقیم نظامی داشته باشد بنابراین کمک ما به کشورهای مثل سوریه و عراق و لبنان، در جهت توانمندسازی نیروهای داخلی آن کشورهاست.

دلیل حضور روسیه در سوریه چیست.

روسیه بیشتر به دنبال منافع خود در سوریه است و دلیل آن را هم حضور هفت هزار نفر از اتباع کشورهای تازه استقلال یافته شوروی سابق، همچون ازبکستان،تاجیکستان،چچن و اینگوش در سوریه اعلام کرده است و تصمیم گرفته به جای اینکه در نزدیکی مرزهای خود با تهدید امنیتی از ناحیه این افراد مواجه شود در سوریه آن ها را از بین ببرد و در واقع تحولات اخیر در محور مقاومت یک جور تلاقی منافع برای کشورهای ایران، روسیه، سوریه، عراق و لبنان است و این نیست که بگوییم ما نیازی به کشور روسیه داشته باشیم بلکه یک نوع تلاقی منافع است.

هم اکنون وضعیت در سوریه خیلی خوب است و نزدیک 220 کیلومتر متر مربع از دست گروه های تروریستی آزاد شده است و اگر وضعیت به این منوال پیش رود توفیقاتی حاصل می شود. در کشور عراق هم وضعیت در الانبار خیلی خوب است و الرمادی هم از سه طرف محاصره شده و عن قریب است که الرمادی هم آزاد شود و نحوه حمایت ما هم در کشور عراق همانند سوریه در جهت توانمند سازی نیروهای عراقی است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار