سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 65860
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » تکذیبه روابط عمومی فرمانداری دلفان در پی اعتراض به خاطر برخورد سیاسی و گزینشی با رسانه ها
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

در پی اعتراض سایت های خبری (سلام دلفان، دلفان امروز و نسیم دلفان) به خاطر برخورد سیاسی و گزینشی فرمانداری شهرستان با خبرنگاران، روابط عمومی فرمانداری دلفان تکذیبیه ای صادر کرد.

به گزارش سلام دلفان، در پی اعتراض سایت های خبری (سلام دلفان ، دلفان امروز و نسیم دلفان) به خاطر برخورد سیاسی  و گزینشی فرمانداری شهرستان با خبرنگاران (اینجا) ، روابط عمومی فرمانداری دلفان تکذیبیه ای به شرح زیر صادر کرد.indexccccccc (1)

 

روابط عمومي فرمانداري دلفان در رصد روزانه سايت هاي خبري با تيتري با عنوان قبيله گرايي در دعوت از رسانه ها-عبور خبرنگاران از محدوده فرمانداري دلفان ممنوع -وقتي فرمانداري دلفان برخي خبرنگاران را نامحرم مي داند مواجه شد كه لازم مي دانيم نكاتي را در جهت اطلاع رساني و تنوير افكار عمومي و تمامي كساني كه تمام سعي و تلاش خويش را براي از بين بردن موانع سد راه توسعه به كار مي گيرند يادآوري نماييم.

اطلاع رساني يكي از اركان اصلي حركت و پيشرفت در زمينه هاي مختلف است. فرمانداري شهرستان دلفان همواره نسبت به تقويت باور مديران در زمينه تاثير گذاري امر اطلاع رساني توسط رسانه هاي محلي جديت داشته است زيرا معتقد است هيچ مديري نمي تواند با اهميت موضوع اطلاع رساني و تلاش رسانه ها بيگانه باشد.

در جهان امروز و در عصر ارتباطات و اطلاعات ،رسانه و به تبع آن خبرنگار به عنوان چشم و زبان مردم و واسطه بين مردم و دولتمردان عمل مي كنند ، واسطه اي كه دل نگراني هاي مردم را به مسئولان و پاسخ و عكس العمل مسئولان را به گوش مردم مي رساند و خواستار تغيير يا تصحيح وضعيت به سمت شرايط هر چه مطلوبتر مي شود. نقش اصحاب رسانه در امر اطلاع رساني ، تنوير افكار عمومي است و خبرنگار بايد با برخورداري از اخلاق و حرفه خبرنگاري مسائل را به طور دقيق ،موشكافانه ،ضابطه مند و هدفمند بررسي و پيگيري كند تا آرامش در جامعه برقرار شود. خبرنگار هم بايد اهل قدرت تحليلي و راهبردي باشد و هم در راستاي تعهد خود ،عالم را محضر خدا بداند.

همه سايت ها و رسانه هاي محلي دلفان تاكنون اطلاع رساني دقيق به مخاطبان داشته و مسئولين و خبرنگاران عزيز اين سايت ها براي تامين نياز هاي خبري مخاطبان تلاش وافر نموده اند و در انعكاس موضوعات جلوي شايعات و فرافكني ها گرفته شده است.

روابط عمومي فرمانداري دلفان همواره كمال سپاس و تقدير بي پايان خود را از كليه رسانه ها ، سايت هاي خبري محلي و مركزي و تمامي همكاران و عوامل و خبرنگاران خستگي ناپذير در بازتاب و انعكاس پوشش خبري موارد مختلف را نثار وجود گهربار و جانهاي زلال و ديدگان حقيقت بين و روشنشان داشته و دست هاي گرم و پوينده اين عزيزان را با تمامي گرماي وجود صميمانه مي فشارد.

ما اعتقاد داريم انعكاس نقاط قوت و ضعف در كنار يكديگر براي مسئولين نه تنها شيرين است بلكه سبب بيدار شدن و توجه بيشتر براي رسيدن به اهداف آنان نيز مي شود.

روابط عمومي فرمانداري دلفان همواره صداقت ،راستي ،اتحاد سازي و از همه مهمتر تعامل سازنده بين مسئولين و اصحاب رسانه را ضروري دانسته و تا اين چهار عنصر مهم از سوي دو طرف رعايت نشود هيچگاه نمي توان به عرصه همدلي و همزباني كه مد نظر مقام معظم رهبري است برسيم.

ما همواره اصحاب رسانه را بازويي قوي در كنار خودمان مي دانيم و معتقديم كه بايد در پيشرفت همه جانبه شهرستان در كنار مسئولين چشم و گوش آنان باشند و در اين عرصه كمبود ها ،نقايص و در كنار آن نقاط قوت را ببينند و براي اين پيشرفت از هيچ كمكي دريغ ننمايند.

روابط عمومي شهرستان دلفان معتقد است كه زمان مسئوليت پذيري ،سريع همچون ابر در گذر است كه هيچ مقام و مسند دنيوي ،هميشگي نيست و بايد در پيشگاه خداوند براي همان زمان مسئوليت پاسخگو باشد.(وقفوهم انهم مسئولون: آنها را نگه داريد كه بايد بازپرسي شوند/صافات ۲۴ )

شهرستان دلفان امروز بيش از ادوار گذشته تشنه توسعه و پيشرفت است و اين رسانه هاي شهرستان هستند كه با حضور در بين اقشار مختلف مردمي با مشكلات و كمبودهاي آنان آشنا مي شوند و حضور مداوم شما در بين مردم باعث پيوند بهتر مردم با مسئولين خواهد شد. تعامل دوسويه ما همواره استوار بوده و چنين ارتباطي در سرلوحه تدبيرهاي خودمان قرار داده ايم چون معتقديم قطعا در پيشرفت شهرستان مفيد خواهد بود.

همچنين لازم مي دانيم نكاتي را در جهت اطلاع تمامي دوستاني كه تمام سعي و تلاش خويش را براي از بين بردن موانع سد راه توسعه مي كنند يادآوري نماييم.

روابط عمومي فرمانداري دلفان ضمن تكذيب مطالب منتشر شده در رسانه ها درخصوص تقسيم رسانه هاي شهرستان توسط اين فرمانداري به دو بخش محرم و نامحرم ،اعلام ميدارد كه اين فرمانداري همواره ارتباط دوسويه با اصحاب محترم رسانه را در برنامه ها و اولويت هاي كاري خود قرار داده و هيچ محدوديتي براي ورود هيچ خبرنگاري در فرمانداري شهرستان وجود ندارد

روابط عمومي فرمانداري دلفان انتظار دارد كه رسانه هاي محلي اخبار را از منابع مستند و آگاه دريافت نمايند ،همچنانكه در بعضي از موارد شاهد درج اخبار قبل از وقوع آن خبر هستيم(خصوصا در انتصابات) . ما انتظار داريم كه خبرها از منابع رسمي و موثق دريافت و اطلاع رساني گردد.

همانطور كه مسئولين محترم رسانه ها آگاهي دارند ،گاهي مواقع اتفاقي به صورت ضروري و سريع اتفاق مي افتد و دعوت نشدن از خبرنگار دليل بر بي احترامي نيست. ما همواره براساس صداقت ،راستي،اعتماد و تعامل سازنده در كنار رسانه هاي شهرستان بوده و هستيم و خبرنگاراني كه در جلسه انتصاب بخشدار مركزي حضور داشته اند توسط روابط عمومي فرمانداري دعوت نشده اند و هيچگونه قبيله گرايي در دعوت از رسانه ها را نمي پذيريم و همه خبرنگاران و سايتهاي محلي را محرم و حامي خود مي دانيم و نهايت تقدير و تشكر از آنها را داريم و اعتقاد داريم كه بايد نقد ها را تحسين كنيم و از ظرفيت ها به سود شهرستان بهره ببريم. فضاي انتقاد را براي منتقدين باز بگذاريم و نقد را مترادف با دشمني ندانيم.همچنين با عنايت به اينكه براساس برنامه ريزي هاي صورت گرفته مقرر شده بود معرفي دو بخشدار منصوب شده ي مركزي و كاكاوند در اولين جلسه شوراي اداري طي هفته جاري و با حضور مديران و اصحاب رسانه صورت بگيرد و اين مراسم معارفه فقط بصورت درون سازماني و تنها با حضور كاركنان فرمانداري و بخشداري صورت بگيرد.

روابط عمومي فرمانداري دلفان انتظار دارد رسانه هاي محلي و خبرنگاران عزيز بخاطر يك نقطه ضعف و انتقاد نسبت به يك شخص سليقه ها و خصومت هاي شخصي را ملاك قرار نداده و نهاد ها و ادارات را تخريب ننمايند.چون ما اعتقاد داريم خبرنگاران مشاوران خوبي براي مسئولان اجرايي هستند و همانا نقش رسانه و خبرنگاران در توسعه و پيشرفت شهرستان مفيد بوده و خواهد بود و شما به عنوان تاريخ نگاران زمانه از مجراي اطلاعات دقيق و وثيق تصوير عيني واقعيت ها را ثبت كرده و همسو با وجدان اخلاقي ، شرافت حرفه اي و احترام به حقوق فردي و اجتماعي و حفظ حريم و شئون انساني اهتمام ورزيد.

همانطور كه نقد و انتقاد پذيرفته است انتظار داشتيم رسانه هاي محلي برنامه ريزي هاي منظم درخصوص حوادث و بارندگي هاي اخير را ديده و با وجود اينكه بيشترين بارندگي در شهرستان و كمترين خسارات در اين شهرستان را داشته در قالب خبر پوشش دهند اما متاسفانه بعضي از دوستان در رسانه فقط به نقد پرداختند.هرچند هدف فقط و فقط خدمت به مردم شهرستان است .

روابط عمومي فرمانداري دلفان بطور قاطعانه و با استناد به بيانات جناب آقاي طولابي فرماندار محترم شهرستان دلفان در تاريخ ۱۷/۵/۹۴ در روز خبرنگار بر تقويت روابط بين خبرنگاران و مسئولان تاكيد نموده و از خبرنگاران فعال شهرستان تقدير و تشكر مي نمايد و اميدوار است با همكاري شما مسئولين رسانه ها و سايت هاي خبري بتواند در راه ترقي و پيشرفت شهر عزيزمان دلفان موفق باشد.

در پايان روابط عمومي فرمانداري دلفان ضمن تقدير و تشكر از رسانه ها و خبرنگاران عزيز انتظار دارد با توجه به رسالت مهم خبرنگاران ،داشتن نگاهي فارغ از جهت گيري هاي سياسي و حزبي و گروهي به خبر و رويداد هاي خبري بپردازد و اعتقاد داريم كه خبرنگاري موفق است كه به واقعيت ها و نيازهاي جامعه توجه داشته باشد و با انعكاس بموقع و صحيح گزارش زمينه رفع آنها را فراهم كند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار