سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 65935
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۳ نظر
خانه » اخبار برتر » چشم متقاضیان دلفانی مسکن مهر به مهر مسئولین
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

در حالی که از رسانه ملی شاهد خبرهایی از به بهره برداری رسیدن واحدهای مسکن مهر هستیم اما متاسفانه شهرستان محروم و کمتر توسعه یافته دلفان در بحث مسکن مهر نیز با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند.

به گزارش سلام دلفان، یکی از طرح های مهم دولت های نهم و دهم در جهت خانه دار شدن افراد ضعیف و کم درآمد کشور اجرا شد طرح مسکن مهر بود که از ابتدای اجرای این طرح تاکنون شاهد خانه دار شدن اجاره نشین ها و زوج های جوان در سراسر کشور بودیم و خانواده هایی که خانه دار شدن برایشان به یک رویا تبدیل شده بود با اجرای موفق این طرح بالاخره صاحب سرپناهی برای خود و خانواده شان شدند.


در حالی که از رسانه ملی شاهد خبرهایی از به بهره برداری رسیدن واحدهای مسکن مهر هستیم اما متاسفانه شهرستان محروم و کمتر توسعه یافته دلفان که در بسیاری از زیرساخت های توسعه ای در استان لرستان در رتبه های آخر قرار دارد در بحث مسکن مهر نیز با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند و این امر علاوه بر نارضایتی متقاضیانی که سالیان سال است چشم انتظار به بهره برداری رسیدن واحد های مسکن مهر هستند  موجب بدبینی سایر شهروندان از اجرای ناموفق طرح مسکن مهر نیز شده است.

بیماری طرح مسکن مهر در دلفان از آنجایی شروع شد که از ابتدای اجرای این طرح با عدم برنامه ریزی درست مسئولین وقت و وجود معارض برای زمین های پیشنهاد شده پس از چند سال از آغاز این طرح در سایر شهرستانها شروع شد. طرحی که دوبار کلنگ ساخت آن به زمین زده شد ، یک بار توسط سید حسین صابری استاندار وقت و بار دوم توسط حبیب اله ده مرده استاندار بعدی.


تنها 641 واحد طرح مسکن مهر در شهرستان دلفان پیش بینی شده  و این در حالی است که در سایر شهرستان هایی که جمعیت کمترینسبت به دلفان دارند، تعداد واحدهای مسکن مهر آنان چندین برابر این شهرستان است و این سوال اساسی برای مردم این منطقه مطرح می شود که چرا شهرستانی با جمعیتی بالغ بر 147 هزار نفر سهمی اندک از اجرای طرح مسکن مهر داشته باشد و آیا این یک اجحاف در حق مردم مظلوم این شهرستان نیست و باید چه کسی پاسخگو باشد.
با این وجود از تعداد 641 واحد مسکن مهر این شهرستان تاکنون تنها در دو مرحله تعداد 83 واحد و در فاز دوم 102 واحد از این تعداد به بهره برداری رسیده است و تکلیف 456 واحد دیگر همچنان در بلاتکلیفی بسر می برد و متقاضیانی که با هزاران مشکل و فروش مال و اموال خود چشم انتظار به بهره برداری رسیدن واحدهای مسکن مهرشان هستند ، مسکنی که مهری از آن برای خوشحالی خانواده های متقاضیان ندارد و جز نا امیدی چیزی دیگر نسیب آنان نکرده است.


نکته اساسی اینجاست که از این تعداد مسکن مهری نیز که به بهره برداری رسیده است مشکلات فراوانی را برای ساکنان این واحدها بوجود آورده است که موجب خوشحالی کوتاه مدت و موقتی ساکنان آن شده است بطوریکه علاوه بر اینکه سایت مسکن مهر از حد اقل امکانات رفاهی و … محروم است و کوچه و خیابان های آن شوسه است و با بارش کمترین باران و یا برفی به دریاچه های کوچکی تبدیل می شوند ، خانه های مسکونی آن نیز بدلیل عدم نظارت درست توسط مسئولین مربوطه دچار مشکلات فراوانی شده است که ترس و دلهره ساکنین آن از اینکه خانه هایشان از استحکام کافی برخوردار نیست در وجودشان مشخص است.


ساکنین فعلی مسکن مهر دلفان بر این باورند اگر وضعیت به این منوال پیش برود ناچار به ترک خانه هایمان  و بفروش گذاشتن آن هستیم و باید همچون گذشته کوله بار خود را جمع کرده و تراژدی غمناک اجاره نشینی را ادامه دهیم .
گفتنی است در پی بارش باران در هفته گذشته تعدادی از واحدها دیوارهای آن بشدت ترک برداشت و قسمت های از آن نیز تخریب شده و علاوه بر این داخل این واحدها نیز دچار نم گرفتگی دیوارها نیز شده  و موجبات نارضایتی  دوچندان ساکنان آن را فراهم کرده است.


به هر حال امیدواریم مسئولان مربوطه با توجه به محرومیت این منطقه نسبت به سایر شهرستانهای استان و حتی کشور و عدم توان مالی متقاضیان باقیمانده هر چه زودتر نسبت به استحکام بخشیدن و ترمین مسیرهای دسترسی به مسکن مهر و تکمیل مابقی واحدهای آن اقدامی عملی را صورت دهند تا انشا اله کام خانه دار شدن متقاضیان واحدهای مسکن مهر در کنار خانواده های خود شیرین شود .

منبع: دلفان امروز
تلگرام سلام دلفان

 1. نویسنده دیدگاه: صندلی نظری
  آبان ۱۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۰۲

  بسیار عالی بود. ممنون از مطالب خوبتان

 2. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  آبان ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۳۰

  مسکن مهر لرستان ضعیفترین و و در نوراباد اخرین و ضعیفترین عملکرد در کل کشور را داراست.
  کسب این مقام از اخر اول به قشر ضعیف دلفان مبارک باد
  مسئولین امر جوابگو باشید .از اخر اول

 3. نویسنده دیدگاه: اخرخط
  آبان ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۵۱

  رييس اداره راه و شهر ساز ي نوراباد برادر زمانی. خ7

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار