سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 65995
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۸ نظر
خانه » اخبار برتر » شاهکار جدید دانشگاه لرستان؛ اکران فیلم غربی «بدون سانسور» و با «صحنه‌های غیراخلاقی»/ دانشگاه لرستان در اوج بحران‌ فرهنگی
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

دانشگاه لرستان پس از دعوت فتنه‌گران و ممانعت از حضور شخصیت هایی نظیر سعید جلیلی و حجت الاسلام طائب، این بار دست به شاهکار جدیدی زده و فیلمی غربی، «بدون سانسور» و با «صحنه‌های غیراخلاقی» را در این دانشگاه اکران کرده است.

 005005412به گزارش سلام دلفان به نقل از  لرستان خبر، در ادامه سلسله اتفاقات تاسف بار فرهنگی در دانشگاه لرستان، در روز شنبه 16 آبان ماه جاری فیلم «300»  با زبان اصلی، بدون سانسور و با به تصویر کشیدن صحنه های غیراخلاقی در دانشگاه لرستان اکران شد.

 اکران این فیلم که توسط انجمن های علمی این دانشگاه و در ظاهر برای نقد بوده اما با پخش صحنه های غیراخلاقی و زننده در سالنی که دانشجویان پسر و دختر کنار هم حضور داشتند سبب اتفاقاتی ناخوشایند شد.

 پخش موسیقی «رپ» قبل از قرائت قرآن آن هم در ماه محرم از دیگر شاهکارهای این برنامه بوده که در سایه چراغ سبز مسولان فرهنگی دانشگاه لرستان انجام شده است.

 در یک سال اخیر فضای فرهنگی –سیاسی دانشگاه لرستان روزبه روز در حال سقوط بوده و دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در غفلت قسمت فرهنگی دانشگاه به تنهایی بار فرهنگی دانشگاه را به دوش کشیده اما این کار به تنهایی هم جواب نداده است.

 بعد از پهن کردن فرش قرمز زیر پای فعالان فتنه 88، مخالفت با حضور چهره های انقلابی و ارزشی نظیر سعید جلیلی و حجت الاسلام طائب در دانشگاه و … حالا اکران یک فیلم غربی با صحنه های غیراخلاقی و جنسی تنها گوشه ای از شاهکار مسولان دانشگاه لرستان در یک سال اخیر است.

 سارا یکی از دانشجویان حاضر در سالن در مورد این اتفاق می گوید: به ما گفتند که نقد فیلم «300» است اما وقتی فیلم شروع شد با دیدن صحنه های غیراخلاقی و بدن سانسور روبه رو شدیم.

 وی می گوید: مجریان برنامه اجازه پخش صحنه های غیر اخلاقی و زننده را می دادند و بعد می رفتند فیلم را چند ثانیه جلو می بردند.

 سارا با اشاره به پخش موسیقی «رپ» در ابتدای برنامه نیز گفت: قبل از این که در سالن قرآن قرائت شود موسیقی «رپ» پخش شد که با انجام حرکات موزون بعضی از دانشجویان پسر و دختر همراه بود.

 وی عنوان کرد: من به همراه دو نفر از دوستانم وقتی ادامه پخش این صحنه های غیراخلاقی را دیدیم سالن را به نشانه اعتراض ترک کردیم و حتی به برخی از مسولان دانشگاه نیز اعتراض خود را نشان دادیم.

 دانشجو دانشگاه لرستان در پرسش به این سوال که واکنش مسولان دانشگاه به اعتراض شما چی بود؟ اظهار داشت: مسولان دانشگاه به اعتراض ما به پخش صحنه های غیراخلاقی و زننده در سالنی که دختر و پسر کنار هم بودند واکنشی نشان نداند و شاید هم رضایت داشته که سکوت کردند.

 سارا وضعیت فرهنگی دانشگاه لرستان را بسیار بد توصیف می کند و می گوید: متاسفانه در یک سال اخیر گویی همه چیز در دانشگاه لرستان عوض شده و مسولان فرهنگی دانشگاه فضا را برای کارهای غیرفرهنگی باز گذاشته اند گویی که انقلابی دیگر شده است.

 وی افزود: دفتر نهاد رهبری در کنار جامعه اسلامی و بسیج در این فضا به کارهای فرهنگی ارزشی می پردازند اما حوزه فرهنگی متاسفانه در مسیری دیگر هستند.

 به سراغ میثم یکی دیگر از دانشجویان حاضر در سالن اکران فیلم با صحنه های غیر اخلاقی رفتیم تا نظر وی را نیز بدانیم.

 میثم به خبرنگار ما می گوید: برای من خیلی جالب بود که در دانشگاه چنین فیلمی پخش می شود و می توان در کنار جنس مخالف چنین فیلمی را دید.

 وی در پاسخ به این پرسش که آیا شما موافق پخش صحنه های غیر اخلاقی هستید گفت: نه من موافق نیستم چون بالاخره خیلی زشت بود که دختر و پسر کنار هم هستند و صحنه های غیراخلاقی می بینند.

 دانشجو دانشگاه لرستان عنوان کرد: خوشبختانه فضای دانشگاه لرستان خیلی باز شده و سخت گیری مذهبی و اخلاقی خیلی کم شده است اما پخش این صحنه ها بیش از حد زننده و زشت بود

 امیر علی از دیگر دانشجویان حاضر در سالن می گوید: معلوم نیست فضای دانشگاه لرستان به کدام سمت پیش می رود.

 وی تصریح کرد: وقتی در کمتر از دو سال سه معاون و سه مدیر فرهنگی سرکار میاد و برکنار می شود و خیلی از این افراد تخصص این کار را ندارند باید هم وضعیت فرهنگی تاسف بار باشد.

 امیرعلی اظهار داشت: برای من جای سوال دارد چطور برای یک برنامه شهدا مسولان فرهنگی اینقدر سنگ اندازی می کنند اما برای پخش صحنه های غیراخلاقی و … راحت مجوز می دهند؟ چرا کسی با معاونت فرهنگی و مسولان دانشگاه برخوردی نمی کند؟

 وی بیان کرد: چند روز قبل می خواستند خانم کولایی که یک فعال فتنه است را به دانشگاه بیارند که حتی مسولان دانشگاه چراغ سبز نشان داده بودند ولی با برنامه های ارزشی مخالفت می کنند.

 بنا براین گزارش، در کمتر از دو سال اخیر سه بار مسولان فرهنگی دانشگاه عوض شده و افرادی که تخصصی ندارند به کار گماشته شده و سبب شده که وضعیت فرهنگی و سیاسی دانشگاه لرستان رو به سقوط رفته و شاید اگر فکری نشود در آینده ای نزدیک یک بحران فرهنگی در دانشگاه لرستان ایجاد شود که علاوه بر فضای دانشگاه وفضای استان را هم با چالش مواجه کند.

 1. نویسنده دیدگاه: مهدي
  آبان ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۱۷

  در همه دانشگاه هاي كشور اينجور فيلمهايي پخش ميشه. لرستان تافته جدا بافته نيست.

 2. نویسنده دیدگاه: حسن راستگو
  آبان ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۰۸

  خدا دروغ گویان را لعنت کند. اولاً این برنامه نقد فیلم بوده و هیچ نسبتی با پخش فیلم ندارد و دوم اینکه انجن علمی سینما نیست که فیلم اکران کند . سوم اینکه من که در سالن بودم چنین چیزهایی ندیدم، جلسه رأس ساعت 10 با تلاو.ت آیاتی از کلام الله آغاز و نخسن ناقد نکاتی درباره فضای ناهنجار فیلم و علت غرض ورزی غربی ها دررابطه با ایرانیان اعلام کرد. پس از پخش فیلم، مجدداً نکات اصلی فیلم و اهداف ناهنجار فیلم ساز و تعابیر نادرست انها در بارره ایران و ایرانیان سخن گفت.

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   آبان ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۵۳

   خدایی تو روحانی نیستی تغییر چهره دادی .
   بچه خوبی باشی راستشو بگی کارت ندارم

 3. نویسنده دیدگاه: وحید
  آبان ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۴۶

  حسن راستگو اول این اسمی که برای خودت گذاشتی من یاد حسنی می نداخت که میخواست با کلید قفل باز کنه بدتر همه درهای خودمونو بست و پنجره های نفوذ به روی اربابش و کدخدای محلشون باز کرد و با تهدید دهن هرچی منتقدشه میخاد گل بگیره غافل ازاینکه دوره بی خبری مردم تموم شد دوم ی سری به گوشه گوشه این مملکت بندازی میفهمی هردم از این باغ بری می رسد سوم دانشگاه لرستان سینما یا محل نقد فیلمه یا مکان علمی؟ پس واسه همینه تواین دوسال بارعلمی کشور سیر نزولی داشته چهارم اگرم واسه آگاهی از نفوذ و توهین فیلمای دیگه به فرهنگ این مرز و بوم هستش از اساتید فن باید دعوت بشه

 4. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آبان ۲۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۲:۰۵

  اقای وحید چراانقد حاشیه رفتی و بی ربط حرف زدی؟ ببین بحث سر چیه بعد از هردری سخن بگو،خداییش نمی دونم چی بگم بهت، انشااله بذرانصاف دروجودت جوانه بزنه همین طورمنطق.

 5. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آبان ۲۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۲:۰۶

  از شخص بانام کاربری حسن راستگو ممنونیم که حقیقت رابیان کردند

 6. نویسنده دیدگاه: احمدری
  آبان ۲۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۰۹

  این کثافت کاریا به دانشگاهای نوراباد نرسه صلواااااات

 7. نویسنده دیدگاه: علی
  آبان ۲۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۵۶

  برادرم دست از این تنگ نظری که ابروی مردم لر رو خدشه وارد میکنه بردارین. بی اخلاق اونایی هستن که دروغ میگن و اموال مردم رو به غارت میبرن…

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار