سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 66228
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » دلیل ارائه وام خودرو از زبان یک نماینده مجلس
Print This Post

یک عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی، گفت: تسهیلات 10 و 25 میلیون تومانی خرید کالا و خودرو موجب کیفی شدن کالاهای ایرانی نمی‌شود، چون موجودی با کیفیت ضعیف انبارها به مردم فروخته می‌شود.

به گزارش سلام دلفان، ابراهیم نکو اظهار کرد: وقتی گفته می‌شود تسهیلات برای خرید موجودی انبار تولیدکنندگان و خودروسازان اختصاص می‌یابد یعنی همان کالا و خودرویی در معرض خرید مردم گذاشته می‌شود که مردم به دلیل قیمت بالا و کیفیت پایین از خرید آن امتناع می‌کردند به بیان روشن‌تر تسهیلات خرید خودرو و کالا موجب رسیدن کالای با کیفیت مطلوب به دست خریداران نمی‌شود.

وی آورده تولیدکنندگان مشمول دریافت وام 10 و 25 میلیون تومانی را کالاهای با مصرف انرژی بالا و کیفیت ضعیف دانست و افزود: همانطور که اعلام شده هدف اصلی این تسهیلات فروختن موجودی انبار تولیدکنندگان است پس نمی‌توان انتظار رسیدن کالای با کیفیت به دست خریداران را داشت.

وی کاهش مدت زمان بازپرداخت تسهیلات و کارمزد آن‌ها را مورد انتقاد قرار داد و افزود: با تغییر شرایط اعلام شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی میزان اقساط ماهانه تسهیلات افزایش زیادی یافته که این مسئله موجب فشار مضاعفی به مردم می‌شود در حالی که شرایط اعلام شده نباید دستخوش تغییر می‌شد. گذشته از آن مشکل ضامن و تعداد بالای چک‌های درخواستی موجب می‌شود بخش زیادی از مردم نتوانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی خواست تا وقت بیشتری را صرف نظارت جدی بر چگونگی پرداخت تسهیلات 10 و 25 میلیون تومانی کنند تا پس از مدتی با افزایش نقدینگی و تورم ناشی از پرداخت تسهیلات مذکور، نارضایتی مردم بیشتر نشود.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار