سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 66484
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ماجرای نامه معاونت وزارت اطلاعات به بابک زنجانی/ رونمایی از بدهکار ۵ میلیارد دلاری به شرکت نفت
Print This Post

بابک زنجانی در جلسه امروز دادگاه از آقای م.س رونمایی کرد فردی که به گفته متهم پرونده فساد نفتی ۵ میلیارد دلار به شرکت نفت بدهکار بوده و می‌گوید جایش امن است.

به گزارش سلام دلفان، بابک زنجانی در ادامه دفاعیات خود در نهمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی اظهارداشت: من از وکیل شرکت نفت تشکر می‌کنم چرا که در زمان قرائت شکایت خود به من کمک بزرگی کرد چون پس از اینکه مجموعه‌های من به دست وزارت نفت رسیده است آنها تمام نامه‌های من را از مجموعه‌ها خارج کردند تا به دست من نرسد اما در جلسه پیش آنها را قرائت کردند.

بابک زنجانی با بیان اینکه وکیل شرکت نفت به نامه‌های ارسال شده از سوی من به وزارت نفت اشاره کرد و گفت: ایشان در شکایت خود گفته‌اند که نامه شماره ISO207 به وزیر نوشته و اعلام شده که برای ترخیص بارهای نفتی نیازمند مدارک هستیم و وزیر هم نسبت به ارسال مدارک دستور داده‌اند.

این متهم نفتی ادامه داد: در واقع این موضوع همان مسئله‌ای است که من جلسات ابتدای دادگاه در دفاعیات خود عنوان کردم.

زنجانی تاکید کرد: من به شرکت نفت کمک کردم تا محموله‌های نفتی در انبار مالزی تخلیه شود و سپس آن را به انبار شرکت Fall انتقال دادم البته هیچگاه مدارکی به من داده نشد و تنها مطابق با قانون ترانزیت این کار را انجام دادم.

متهم نفتی ادامه داد: من چندین بار طی نامه‌هایی که به وزیر ارسال کردم از ایشان خواستم تا مدارکی را به آقای م.ش بدهد اما متاسفانه تاکنون هیچ اتفاقی نیافتاده است، پس وقتی مدرکی به من منتقل نشده چرا تقصیر خود را به گردن من می‌اندازید، شما می‌خواهید من وجوهی را به شما بدهم در حالیکه چیزی به من داده نشده است.

زنجانی ادامه داد: همچنین وکیل شرکت نفت در جلسه گذشته اظهار کرده است که 11 فقره قرارداد فروش نفت با من دارند و این در حالی است که باید در هر قرارداد خریدار و فروشنده مشخص باشد و دو طرف قرارداد را امضاء کنند.

وی افزود: آنها که چنین ادعایی دارند حتی نمی‌توانند یک قرارداد را نشان دهند که من آن را امضاء کرده باشم.

بابک زنجانی خطاب به وکیل شرکت نفت گفت: از کل بارهای ارسالی تنها 2 بارنامه به من دادید که من امضا کردم و این 2 بارنامه مربوط به کسی بود که به خواسته شما به شرکت العقیلی دادم و شرکت HK به میزان 40 میلیون دلار از العقیلی دریافت کرد و 100 میلیون دلار طلبکار ماند.

وی تصریح کرد: در واقع العقیلی همان م.س معروف و آقای سیدی است که وزارت نفت از آن 5 میلیارد مطالبه دارد و می‌گوید جایم امن است بنابراین 100 میلیارد هم به 5 میلیاردی اضافه کنید که جای امن دارد.

ماجرای نامه معاونت وزارت اطلاعات به بابک زنجانی
صبح امروز نهمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

بابک زنجانی برای ارائه ادامه دفاعیات خود با حضور در جایگاه و قرائت ترجمه آیه 21 سوره حدید گفت: در جلسه گذشته وکیل شرکت نفت اظهاراتی را بیان کردند که معلوم نبود شکایت است یا لایحه یا کیفرخواست! در واقع ایشان از روی جواب سوال تنظیم کرده و تقلب رو به جلو انجام داده بود.

وی افزود: اگر ایشان به جای دفاع، کیفرخواست ارائه داده است باید بگویم که در جایگاهی نیست که برای من کیفرخواست بدهد و در مورد زندگی شخصی و رفتار اجتماعی من صحبت کند، اگر هم لایحه دفاعیه تنظیم کرده که وای به حال موکل ایشان چون با این ترفند آمد ابرویی بردارد، چشمی را هم کور کرد.

زنجانی تصریح کرد: من اظهارات جلسه گذشته وکیل شرکت HK اعتراف‌نامه و معجزه الهی در این روزهای سخت می‌دانم.

بابک زنجانی تصریح کرد: ایشان شروع به آغاز مطالبی با آیه و حدیث کرد و من را با دزدها مقایسه کرد که هماهنگی‌های لازم بوجود آمده تا از وی بخاطر هتک حرمت شکایت کنم.

متهم نفتی با بیان اینکه وکیل شرکت نفت گفته من چندین شناسنامه داشتم و سابقه خرید چک مسروقه و جعل هم داشته‌ام، گفت: ایشان باید به کتاب قانون مراجعه کنند چرا که وقتی پرونده‌ای مختومه می‌شود دوباره به آن باز نمی‌گردند و اگر دادستان از آن صحبت می‌کند به دلیل شناخت بیشتر برای قاضی است.

زنجانی افزود: اگر شما خیلی علاقه دارید بدانید چرا چند شناسنامه و اسم داشتم، پرونده مختومه را باز کرده و مطالعه کنید آنوقت من هم پرونده کرسنت، بانک آسیا، جهاد سازندگی و فروش نفت به هند را باز می‌کنم آنوقت ببینیم 20 تا 30 میلیارد تومان خسارت به کشور وارد کردن است یا داشتن چند شناسنامه؟

متهم پرونده فساد نفتی ادامه داد: کسی که کار می‌کند حتماً دچار مشکلات حقوقی هم می‌شود، من هم انسانم و پیامبر خدا نبودم که عاری از هرگونه خطا باشم. ایشان گفته‌اند که من اظهارداشته‌ام که خانم‌ها -م- را آبدارچی و تایپیست خطاب کردم، حرف من این بود که از کسانی سوال کردند که اطلاعاتی نداشته‌اند چون در نامه‌ای که از معاونت وزارت اطلاعات به آقای م.ش ارجاع شده و ایشان هم به من داده بودند اعلام شده بود که این خانم‌ها و تعدادی اشخاص دیگر فاقد صلاحیت هستند و نباید اطلاعاتی در اختیارشان قرار داده شود در واقع موضوع دستور نظام به من بوده است.

زنجانی گفت: در نامه به صراحت اعلام شده بود به دلیل اینکه SCT بنکرز و بانک مالزی تنها روزنه نظام در این روزهای سخت است، بابک زنجانی از عملیات‌های خود در بانک مالزی هیچ مدرکی ثبت نکند، این پیام‌ها از سوی م.ش و از طریق ایمیل به دست من رسید.

وی خطاب به وکیل شرکت HK گفت: شما در جلسه قبل گفتید باید از بابک زنجانی به دلیل اینکه شیوه‌های نوینی را وارد ایران کرده، تشکر کنید، شما به باز کردن حساب ال‌سی می‌گویید کار نوین؟ حتی یک پسربچه 6 ساله هم می‌داند حساب باز کردن چیست.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار