سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 66632
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » دشمن به‌ دنبال «نفوذ تربیتی» در ایران است/ لزوم بیان خطبه‌های حضرت زینب(س) در هیئات مذهبی
Print This Post
نماینده مقام معظم رهبری در انجمن‌های اسلامی:

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حاج علی‌ اکبری عصر دیروز جهت برگزاری جلسه ای با اعضاء اتحادیه انجمن های اسلامی در نورآباد حضور یافت.

1433234963-116navayeabidarبه گزارش سلام دلفان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حاج علی‌ اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان عصر دیروز جهت برگزاری جلسه ای با اعضاء اتحادیه انجمن های اسلامی و همچنین افتتاح دفتر هیئت انصار المهدی (عج) شهرستان دلفان در نورآباد حضور یافت.

افتتاح دفتر هیئت انصار المهدی اولین برنامه ای بود که با حضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور برگزار شد، سخنرانی در شب میلاد امام موسی کاظم(ع) در مسجد امام سجاد نورآباد و برگزاری مراسمی با حضور فارغ التحصیلان انجمن اسلامی دانش آموزان دلفان از دیگر برنامه های سفر حجت الاسلام حاج علی اکبری در دلفان بود.

همچنین حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حاج علی‌ اکبری، عصر چهارشنبه در همایش طلایه‌داران فردا که در سالن اجتماعات پردیس علامه طباطبایی برگزار شد، ضمن تسلیت سالروز رحلت علامه طباطبایی و علامه جعفری، اظهار داشت: انسان ساخته‌ شده تا به حیات معقول برسد، جهان را بشناسد و نسبت خود را بفهمد که امیدواریم خداوند خود خرد ما را بیدار کند.

وی با اشاره به اینکه بدن ما حکایت خرابه و گنج درون آن گنج عقل است که به مدد خداوند باید آن را استخراج‌ و استفاده کنیم، افزود: خوشبختی از آن‌ کسی است که به آن گنج رسیده باشد چرا که انسانیت و بهره‌مندی شما در گرو این گنج الهی است.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با توصیه به دانش آموزان به‌ عنوان سرمایه‌های بزرگ کشور در راستای مطالعه کتاب عقل و جهل اصول کافی، بیان کرد: همه باید به کتاب اصول کافی مراجعه کنند چرا که در این کتاب ارزش و جایگاه عقل معرفی‌ شده و در مورد جهل نیز نکاتی آمده است.

وی با بیان اینکه مؤمن باید هر کجا که حکمت باشد خریدار آن باشد، خاطرنشان کرد: استعداد ایرانی با ظرفیت تمدن اسلامی در این است که استاد باشد چرا که شاگردی همیشه خوب نیست.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با بیان اینکه خداوند سرمایه‌های وجودی، طبیعی و انسانی را به انسان یادآوری می‌کند، گفت: خداوند متعال به کشور ایران منابع سرشاری داده به طوری که کشور دارای ذخایر طبیعی، معدنی و  به‌ویژه استعدادهای انسانی است که این‌همه نعمت از فضل خداوند است.

وی با تأکید بر اینکه رسالت بزرگی که ایران به عهده گرفته حق است، عنوان کرد: در راه رسیدن به این رسالت افرادی جان داده‌اند و سرمایه‌های بزرگی پای این رسالت گذاشته‌ شده تا به اینجا رسیده اما عصر ما عصر برداشت است.

اکبری با اشاره به این سخن از مقام معظم رهبری که ظرف 50 سال آینده همه استاد کل جهان باشید، افزود: امروز  نسل ما با وجود چنین نظام، رهبری، سرمایه‌های طبیعی و انسانی باید کارهای شگرفی انجام دهد و بر قله دانش جهانی باشیم تا جایی که دانشمندان جهان برای علم‌آموزی زبان فارسی را یاد بگیرند.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، عنوان کرد: ما باید در علم، دین، معرفت، معنویت و اخلاق به سمت بازآفرینی تمدن اسلامی برویم و جوانان ما شانه زیر بار ساخت تمدن نوین اسلامی بدهند چرا که مقام معظم رهبری نیز در سال 86 در دیدار با اعضای انجمن اسلامی فرمودند شما باید زیر بار تمدن اسلامی شانه دهید.

وی با بیان اینکه دشمن با شبهه و شهوت به جان جامعه ما افتاده است، افزود: دشمن می‌خواهد ذهن جوانان ما را نسبت به آرمان‌ها مخدوش و آن‌ها را با لذت‌های شهوانی و حیوانی سرگرم کند بنابر این دشمن شبانه‌ روز از تمام ظرفیت، علم و دانش استفاده می‌کند تا این دو تیر سمی را به قلب جوان ما بزند.

اکبری دو مسئولیت دشمن‌شناسی و خودشناسی را از جمله وظایف اعضای انجمن اسلامی برشمرد، گفت: اعضای انجمن اسلامی باید دشمن را رصد و دانش آموزان مدارس را با خبر کنند و در این زمینه  با استفاده از هر فرصتی در مدرسه ازجمله برپایی نمایشگاه و هنر دانش آموزان آن‌ها را از این دو موضوع  با خبر کنند بنابر این انجمن اسلامی باید این نقش نجات‌ غریقی را در مدرسه داشته باشد.

وی عنوان کرد: این مسئله درست نمی‌شود، مگر این‌که از داشته‌ها بهره‌مندشوید، به خود ایمان آورید، دشمن را به ‌خوبی بشناسید و برای دانش آموزان مدرسه الگو باشید./ تسنیمتلگرام سلام دلفان

  1. نویسنده دیدگاه: راستخانه
    آبان ۲۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۱۴

    جای جناب آقای مهندس دریکوند فرماندار سابق نورآباد ومشاور اجرایی حاج آقای حاج علی اکبری تو این سفر خالی بود انشاالله خدا به این جوان انقلابی و سرباز مخلص ولایت سلامتی وتوفیق مضاعف بده

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار