سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 66636
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » سیلاب در شهرستان دوره چگنی/ورود آب به خانه‌های حاشیه رودخانه
Print This Post

مدیر کل مدیریت بحران لرستان از وقوع سیلاب در شهرستان دوره چگنی این استان خبر داد.

وقوع سیلاب در کوهدشت استان لرستان

به گزارش سلام دلفان، رضا آریایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در پی بارش های دیروز شاهد سیلاب و آبگرفتگی شدید در سطح شهر دوره چگنی بودیم.

وی از وقوع سیلاب در سطح شهرستان دوره چگنی و آبگرفتگی شدید در معابر شهری دوره و ورود آب به تعدادی از منازل مسکونی واقع در حاشیه  رودخانه این شهر خبر داد.

مدیر کل مدیریت بحران لرستان خطاب به مدیران دستگاههای اجرایی مانند راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، شهرداری ها، آتش نشانی خرم آباد و شهرداری خرم آباد گفت: باید این دستگاهها در اسرع وقت با شهرداری دوره چگنی برای همکاری و کمک رسانی ارتباط گیرند.

آریایی همچنین از اعزام ماشین آالات سنگین و تجهیزت مورد نیاز به سرعت در اسرع وقت به این شهرستان خبر داد.

بنابراین گزارش لرستان سرزمینی کوهستانی با شیب متوسط حدود ۱۱ درصد بوده و به لحاظ شرایط آب و هوایی و وجود بارش های شدید و سیل آسا، گسترش سازنده های زمین شناسی ریزدانه و نفوذ ناپذیر، ویژگیهای خاکشناسی و همچنین دخل و تصرف های انسانی در حوضه های آبخیز آن به صورت تغییر کاربریهای غیراصولی در بستر و حریم رودخانه ها، برداشت های بی رویه مصالح رودخانه ای و تخریب پوشش گیاهی، یکی از نقاط سیل خیز کشور با پتانسیل بالاست.

به رغم استعداد بالا استان در وقوع سیلاب شاهد کم توجهی به مباحث پیشگیرانه در این حوزه، اجرای پروژه های فاقد مطالعه و کارشناسی، غفلت از توجه به پدیده سیل در روند ساخت و سازها، عدم ساماندهی اصولی و درست رودخانه ها و … هستیم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار