سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 66777
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » تاکید فرماندار دلفان در بر خورد قاطع با متصرفان عرصه های ملی
Print This Post
در نشست بررسی مشکلات عمران شهری نورآباد مطرح شد:

فرماندار شهرستان دلفان خواستار برخورد قاطع با ساخت و سازهای غیرمجاز در عرصه های ملی و منابع طبیعی شد .

به گزارش سلام دلفان جعفر طولابی روز پنجشنبه در نشست مشترک بررسی مسائل و مشکلات عمران شهری نورآباد گفت: دستگاههای متولی می بایست صیانت از منابع ملی و زارعی و منابع طبیعی را جدی بگیرند و با انجام وظایف خود از تخریب اراضی ملی و زارعی جلوگیری کنند .
وی ، نظارت دستگاههای اجرایی را مورد تاکید قرار داد و افزود: دستگاههای متولی در این زمینه بعد نظارتی خود را که ضعیف است تقویت نمایند .
این مسئول اظهار داشت : در صورت عدم نظارت دستگاههای مربوطه متخلفان عرصه ملی و منابع طبیعی گستاخ تر می شود و بایستی با نظارت قوی فضا برای متخلفان ناامن شود و احساس نکنند که عرصه برای تخلف آنان باز شده است .
وی با بیان اینکه کمیسیون ماده 99 در استان لرستان بسیار ضعیف است تصریح کرد: این کمیسیون می تواند مثل کمیسیون ماده 100 شهرها در روستاها عمل کنند اما متاسفانه این کمیسیون در استان لرستان فعال نیست .
فرماندار دلفان ، با اشاره به دستور استاندار لرستان برای فعال شدن این کمیسیون اظهار داشت : مقدمات تشکیل این کمیسیون درشهرستان دلفان نیز فراهم شده است و می تواند با ساخت و سازهای غیرمجاز و متجاوزان به حریم رودخانه ها برخورد کند .
شهردار نورآباد نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات ساختاری این شهرداری ناکافی بودن اعتبارات و تجهیزات و ماشین آلات ، درآمد پایین ، بدهی های سنگین را از مهمترین مشکلات شهرداری برشمرد و خواستار توجه و مساعدت فرماندار دلفان جهت حل ا ین مشکلات شد .
محمدحسین ستاری با قدردانی از اعضای شورای اسلامی شهر نورآباد از تعامل ، مساعدت ، همفکری و همکاری مجموعه اعضای شورا با شهرداری قدردانی کرد و اظهار امیدواری کرد با این تعامل و همکاری بتوانیم در جهت حل مشکلات مردم گامهای بلندی بردریم .
ستاری ، ضعف ساختاری ، موازی کاری سازمانها اخلال در برنامه های شهرداری و مدیریت ناپایدار از دیگر مشکلات شهرداری نورآباد عنوان کرد و اظهار داشت : همکاری فرماندار دلفان و دیگر دستگاههای اجرایی ، شهردار و شورای شهر می تواند زمینه حل بسیاری از مشکلات را فراهم نماییم .
وی ، با انتقاد از مسدود شدن حساب شهرداری نورآباد توسط تامین اجتماعی به علت بدهی و برداشت بخشی از بدهی خود تاکید کرد : شهرداری نورآباد سالجاری با کمبود درآمد مواجه است اما انتظاری که از مدیران داریم وضعیت ما را درک کنند .
اعضایی شوراسلامی شهر نور آباد نیز در این جلسه به بیان دیدگاههای خود پرداختند و کمبود اعتبتارات دولتی ‏ ، مشکل اراضی فاز چهارم فرهنگیان و نیروی انتظامی ، مطالبات شهرداری از ادارات شهرستان دلفان ، مشکل عدم صدور مجوز برای زمین های زیر 160 متررا از جمله مشکلات شهری نورآباد عنوان کردند.
فرماندار دلفان در پایان این نشست نسبت به پیگیری برای حل مشکلات مطرح شده قول مساعد داد .

منبع: ایرنا

 1. نویسنده دیدگاه: فرهنگی
  آبان ۳۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۵۲

  باسلام
  آقایان محترم شورای شهر،به این زودی وعده های انتخاباتی خودتان را در مورد
  آزاد سازی اراضی فاز3 فرهنگیان فراموش کردید،چرا فکری به حال این
  معلمینی که 10سال است چشم انتظار آزاد سازی زمین ها هستند نمی کنید،احتمالا برای دور بعدی باید یکی از بندها و وعده های تکراری
  باشد که با احساسات فرهنگیان بازی کنید
  جالب این جاست که قریب به نیمی از اعضاء شورا،فرهنگی
  هستند.
  من از بیگانگان هرگزننالم که با من هرچه کرد آن آشنا کرد.

 2. نویسنده دیدگاه: فرهنگی گمنام تنها
  آذر ۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۲۱

  سلام
  از اعضای شورای شهر عاجزانه تقاضای پیگیری الحاق اراضی فاز چهارم فرهنگیان را دارم
  خواهشا اول اراضی فاز چهارم رو به شهر الحاق کنید ( چون ظاهرا مشکلات این زمین ها نسبت به فاز سوم کمتر است ) پس از اون فکری هم برای فاز سه بکنید

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار