سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 66791
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » اجازه خروج بدون گذرنامه و ویزا از مرز مهران نمی دهیم
Print This Post
سردار دولتی فرمانده انتظامی ایلام:

فرمانده انتظامی ایلام گفت: به هیچ عنوان اجازه خروج زوار اربعین حسینی بدون داشتن گذرنامه و ویزای معتبر از مرز مهران به سمت عراق را نمی دهیم.

به گزارش سلام دلفان، سردار علی دولتی فرمانده انتظامی ایلام گفت: با تمهیدهای اندیشیده شده و تاکید مقامات دو کشور ایران و عراق، سفر زائران عتبات عالیات فقط با ارائه گذرنامخه و داشتن ویزای معتبر عراق از مرزها امکان پذیر است.

وی با تاکید بر اینکه مقامات عراقی نیز با کسانی که بدون مجوز وارد این کشور شوند، برخورد قانونی خواهند کرد، افزود: زوار باید به قوانین و مقررات کشور عراق احترام گذاشته و برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی، نسبت به اخذ روادید سفر از کنسولگری ها و دفاتر نمایندگی موقت عراق در شهرهای مختلف کشورمان اقدام کنند.

سردار دولتی یادآور شد: پیگیری حقوقی و قانونی زوار شرکت کننده در آیین های اربعین در صورت بروز مشکل در کشور عراق در صورت خروجی قانونی و با ارائه مدارک امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه سال گذشته افرادی بدون داشتن گذرنامه و روادید در ایام اربعین حسینی به عراق سفر کردند که مشکلاتی برای آنان ایجاد شد، تاکید کرد: برخی از آنان چندین ماه پس از برگزاری آیین های اربعین نتوانستند به کشور بازگردند ضمن اینکه پیگیری حقوقی مسائل و مشکلات آنان از سوی مقامات کشورمان نیز غیر ممکن بود.

رئیس پلیس استان ایلام گفت: زوار سفیران جمهوری اسلامی در کنگره عظیم اربعین هستند و مردم عراق انتظار ویژه ای از اتباع ایرانی دارند لذا توصیه می کنیم همه شرکت کنندگان در کنگره عظیم اربعین به قوانین و مقررات عراق احترام بگذارند تا مشکلی برای آنها ایجاد نشود.

سردار دولتی از زائران خواست با توجه به مشکلات امنیتی در کشور عراق از تردد در مکان ها و مسیرهای ناامن بویژه محدوده بغداد به سمت سامرا خودداری کنند.

مرز بین المللی مهران در 95 کیلومتری جنوب ایلام مهمترین معبر رسمی کشورمان برای تردد به کشور عراق بویژه شهرهای مذهبی است که در ایام منتهی به اربعین سال گذشته بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر از این مرز تردد کردند.

 735_880 (1)
منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار