سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 66805
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۸ نظر
خانه » اخبار برتر » بررسی مشکلات و موانع پیشرفت و توسعه شهرستان دلفان در نشست هم اندیشی جمعی از نخبگان جوان دلفانی با استاندار لرستان+گزارش تصویری
Print This Post
در سالن جلسات استانداری صورت گرفت

نشست هم اندیشی جمعی از نخبگان دلفانی و اساتید دانشگاهی با استاندار لرستان  برگزار شد

سلام دلفان – در این نشست صمیمی که با حضور برخی از اصحاب رسانه شهرستان دلفان در سالن جلسات استانداری برگزار شد ، تعدادی از اساتید دانشگاهی و همچنین چند تن از جوانان نخبه شهرستان دلفان طی سخنانی مسائل و مباحثی پیرامون مشکلات و موانع پیشرفت و توسعه دلفان را مطرح کردند.

برخی از حاضران ضمن اشاره به علل مهم عدم توسعه یافتگی شهرستان ، از استاندار خواستند سرمایه گذاری دولتی را در دلفان بیشتر مورد پیگیری قرار دهد زیرا  جذب سرمایه گذار خارجی در دلفان بعلت عدم وجود زیر ساخت های لازم در این شهرستان ممکن نیست و سرمایه گذاران بخش خصوصی تمایلی به سرمایه گذاری در این شهرستان را ندارند.

سخنرانان این نشست علاوه بر بحث عمران، مباحثی را پیرامون موضوعات کشاورزی ، بهداشت و درمان ، گردشگری ، توسعه شهری ، افزایش یک بخش دیگر به بخش های شهرستان بنام بخش ایتیوند ، مشکلات آموزشی و دانشگاهی ، مباحث فرهنگی ، ورزشی و چندین موضوع دیگر را مطرح کردند.

پس از صحبت های شرکت کنندگان در این همایش ، دبیر نشست جناب آقای سهرابی معاونت فرهنگی دانشگاه پیام نور لرستان ، که بانی برگزاری همایش بود اهداف تشکیل این نشست را بیان نموده و به برخی مشکلات عمده شهرستان که کمتر به آنها اشاره شده بود پرداخت.

سپس مهندس بازوند استاندار لرستان ضمن خوش آمد گویی به حاضران سخنان خود را آغاز کرده و مباحثی را پیرامون شهرستان دلفان مطرح کرد.

وی ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این جلسه ، چنین نشست هایی را بهترین راه کار برای مشارکت نخبگان و اهل نظر استان در حل مشکلات شهرستان ها دانسته و گفت: بنده به شخصه برگزاری اینگونه جلسات خوبی را فرصت می دانم و اطمینان دارم در چندین جلسه مستمر نهایتأ به راهکارهایی برای رفع مشکلات خواهیم رسید.

بازوند ، افراد حاضر در نشست را اتاق فکر شهرستان دلفان دانست و اظهار داشت: تلاش خواهم کرد هر چند ماهی یکبار با شما و با حضور معاونین استانداری و مدیران کل استان جلساتی را برگزار نمایم و سعی خواهم کرد جلسات در دلفان برگزار شود.

به گفته وی ، اگر نخبگان و صاحبان فکر و فرهنگ پای کار نباشند توسعه مناطقی همچون شهرستان دلفان بسیار سنگین و گران تمام خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان لرستان با اشاره به اقدامات انجام گرفته در شهرستان دلفان طی دو سال گذشته ، تصریح کرد : تا زمانی که نتیجه اقدامات روی سفره مردم و بر زندگی مردم تاثیر نداشته باشد همه اقدامات بی نتیجه است لذا به اعتقاد من ما باید جلوی فرصت سوزی در این شهرستان را بگیریم.

وی افزود : من علاقه خاصی به دلفان دارم و باید بگویم عمیقأ با دردها و مشکلات مردم دلفان آشنا هستم زیرا من حتی زیر پوست جامعه نورآباد را هم به خوبی می شناسم.

استاندار لرستان با ذکر این نکته که در شهرستان دلفان مشکلات بسیاری وجود دارد افزود: باید کمک کنید تا موانع و مشکلات پیش روی توسعه این شهرستان شناسایی شود تا بتوانیم گام های خوب و اساسی برای برون رفت از وضعیت فعلی برداریم.

این مسئول با اشاره به برخی مسائل و مشکلات فرهنگی شهرستان اظهار داشت : کار فرهنگی در هیچ منطقه ای جواب نمی دهد مگر اینکه دغدغه های فکری و اقتصادی مردم آن منطقه مرتفع گردد ، باید قبول کنیم کسی که دغدغه اقتصادی و معیشتی دارد انگیزه ای برای کار فرهنگی ندارد.

وی اظهار داشت: نورآباد با توجه به موقعیت و همچنین مردم خوبی که دارد می تواند سکوی بسیار خوبی برای جهش های اقتصادی و توسعه باشد.

بازوند اضافه کرد ، همین مردم دلفان برای موضوع گاوداری ۶ هزار رأسی حاضر شدند بدون اینکه هزینه ای دریافت کرده باشند اسناد زمین های خود را بنام بنیاد مستضعفان انتقال دهند تا کار احداث گاوداری هر چه زودتر آغاز گردد.

این مقام ارشد دولت در لرستان ، با تاکید بر اینکه از نظر زیر ساخت ها خیلی عقب هستیم عنوان کرد: کارهایی که تقریبأ سال ۶۵ باید در این استان انجام می گرفت ما تازه اکنون داریم همان کارها را انجام می دهیم بخاطر است که می گویم بسیار عقب هستیم.

 

735_880 (1)

منبع: نسیم دلفان

 

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۰۶

  کار قشنگی است که انجام داده اند امیدوارم تداوم داشته باشد و نخبگان و اساتید بیشتری برای جلسه دفعه بعد دعوت بشوند

 2. نویسنده دیدگاه: سلام
  آذر ۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۲۰

  سلام بر مدیریت محترم سایت
  و سلام بر جوانان تلاشگرفرهیخته دلفان که اینچنین در راستای توسعه وپیشرفت شهرستان در تلاش و کوشش هستند
  و همچنین درود بر جناب اقای دکتر سهرابی جوان محجوب و فعال دلفانی بخاطر تشکیل این جلسه هم اندیشی مهم
  انشا الله تلاشتان باعث رونق دلفان شود
  موفق و و سربلندباشید.

 3. نویسنده دیدگاه: رامین
  آذر ۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۲:۳۷

  کی گفته اینا نخبان دلفانی هستن؟! جز چند تا استاد دانشگاه لرستان مابقی از کارمندان پیام نور و نورچشمی های دولت تدبیر و امید هستن

  • نویسنده دیدگاه: یکی از شرکت کنندگان در نشست
   آذر ۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۲۴

   رامین جان همهشون نخبه نیستد خبر رو بخون شامل اصحاب رسانه نخبگان و اساتید بودند
   حال از تمامی دانشگاه ها و 3 نفر از دانشگاه پیام نور هستند من خورم از شرکت کنندگان بودم خدایی افراد خوبی اومدند
   حالا چی به این ها داند برادددددددددددددددددر
   دفعه بعد افراد برتر مدعوت بشوند
   همین شما ها هستید که جلوی پیشرفت دلفان را گرفته اید بجای تشکر از عومال برگزاری داری نق می زنی
   بعدش حالا برای اولین بار نشست با استاندار گرفتند تو چرا قبلاً نرفتی وقت بگیری تا همه رو دعوت کنی برادر عزیز کمی تعقل کن و عقلتو بکار ببند

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   آذر ۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۰۶

   بزرگوار این دوستان یه بر و بچ بقول شما نا نخبه تا اینجای مسیر توانسته اند حرکت کنند یعنی وسعشان این بوده و خود آ کریم فرموده
   لا یکلف نفسه الا وسعها
   و اینکه چرا تا حالا شما برادر منتقد غیر منطقی تا حالا این چنین کاری را انجام نداده ای . این گوی و این میدان دوستان فرمول غنی سازی را به شما یاد دادند حالا شما بفرما غنی سازی کن
   اصلا این دوستان تا غنای 5 درصد تونستن کار کنن اینبار شما به 60 درصد برسونش و جلسه را با رییس جمهور بگیر ما هم که بخیل نیستیم خیلی هم دعاتون میکنیم
   این بچهای نورابادی که من در این جلسه میبینم همه اهل علم و خرد و دلسوز شهرستان هستند
   حالا شما بفرما ببینم چکار میکنی

   شما را به همیشه زرین میسپارم

 4. نویسنده دیدگاه: گمنام
  آذر ۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۱۶

  سلام و درود
  از این دست جلسات خیلی خوبه که برگزار شه، ولی یه سوال واسه من پیش اومده که معیار شما واسه انتخاب نخبه بودن چیست؟ تعریفتون از از نخبه چیست؟

 5. نویسنده دیدگاه: فریاد
  آذر ۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۱۹

  سلام بر تمام همشهریان عزیزم
  خدمت اونی که میخاد بدونه نخبه چیه….نخبه همونه که صاحب بهترین رتبه های ارشد و دکتریه، همونه که صاحب مقالات و طرحهای پژوهشیه، نخبه همونه که هدفش کمک به حل مسائل و مشکلات شهرش استانش و کشورشه وبی هیچ مزد ومنتی وتاجایی که میتونه درصدد یافتن راه حلی برای رفع اونهاست. نخبه همونه که بی هیچ مزد و منتی وتنها برای دل خودش وجلب رضایت خاطر مردم شهرش و نه کسب چیز دیگه ای خودش را به هر آب و آتیشی میزنه، نخبه همونه که با ذهنی پر از مسئله و دغدغه و جیبی خالی تا جایی که میتونه به دنبال حل چرایی مشکلاته، اما با کمال تاسف همشهریشم بهش توهین میکنه ،آخه برادر یا خواهر عزیز من چی به ما دادن که به شما نرسید؟؟؟ به جای این حرفا بیاید برای رشد فکریمونم که شده نگاهمون رو تغییر بدیم وتا کسی چیزی گفت یا کاری کرد به جای اینکه بگیم کی گفت و کی وبود؟ فکر کنیم و ببینیم چیزی که گفته یا کاری که کرده چقدر میتونه درست و مفید باشه. شاید خیلی از افراد حاضر در اون نشست نخبه نبودن اما هرچی و هر کی بودن حرفشون حرف دل مردم زجر کشیده دلفان بود.

 6. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۲:۳۸

  آهای منتقدان عزیز
  شما چرا تا اان حتی حتی یک جلسه با فرماندار شهرستان نگرفته اید بعد 4تا جوان با عرضه جلسه با استاندار گرفتندند دارید نقد می کنید
  الحسود لایسود

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار