سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 66942
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » وصیت اسد به فرزندش درباره ایران چه بود؟
Print This Post

حافظ اسد در زمانی که در بستر مرگ بود به بشار گفته بود تا زمانی که با ایران هستی، هستی و هر زمانی که ایران را از دست دادی بدان که دیگر نخواهی ماند.

شهید همدانی 2_اطلاعت پذیری بشار اسد از رهبر انقلاب، بیشتر از برخی دولتمردان ماستسلام دلفان به نقل از میزان- سردار شهید حسین همدانی در گفت و گو با  پایگاه اطلاع رسانی جوان همدان در تشریح اوضاع ابتدایی سوریه در هنگام شروع بحران ها و درگیری ها گفته بود:

“سیدحسن نصرالله می فرماید شخص بشار اسد بهتر از پدر است. بشار نسبت به پدرش درک و فهم بهتری دارد. نسبت به تحولات دنیا اشراف بیشتری دارد و فضای امروز دنیا را می بیند. فضای باز سیاسی را قبول دارد و قبل از این جریانات، فضای باز سیاسی را در کشور ایجاد کرده بود. پدرش را هم به عنوان مرشد قبول دارد. حافظ اسد در زمانی که در بستر مرگ بود به بشار گفته بود تا زمانی که با ایران هستی، هستی و هر زمانی که ایران را از دست دادی بدان که دیگر نخواهی ماند.
بشار تا امروز در مقاومت سهم بزرگی داشته ، در همان بحرانی که گروههای مسلح تا کاخ هم رسیدند به بشار گفتند که جا به جا بشود، ولی گفت نه می مانم تا کنار ملتم کشته شوم. وقتی در اوج بحران گفتند بیا در دمشق برای مردم سخنرانی کن، خانواده را هم با خودش آورد. درحالیکه احتمال ترور و کشته شدن بسیار زیاد بود. در مناطقی که حتی برخی از وزرا نیامده اند. آنجا اینطور نیست که دشمن یونیفرم داشته باشد. ممکن است یک مغازه داری عضو گروهکهای تروریستی باشد. ویژگی مهم ایشآن هم این است که اطاعت پذیری اش از رهبر انقلاب بیشتر از برخی دولتمردان ماست.
در اوایل شروع درگیری ها نظام سوریه با اعتراضات مسالمت آمیز برخورد خوبی نداشت و این باعث شد که مشکل چند برابر شود. این را نمی شود ببرید سمت بشاراسد؛ حزب بعث یک مبانی دارد که هیچکس حتی بشار اسد هم نمی تواند آنها را تغییر بدهد. به همین دلیل هم تاکنون کودتا نشده است. اصلاً انتخابات مثل اینجا نیست؛ در انتخابات ها همه باید عضو حزب بعث باشند. کسی که میخواهد کاندید بشود باید چندین مرحله را در حزب گذرانده باشد. یک شبه کسی در حزب رشد نم یکند بلکه یک دوره زمانی دارد. لذا بخش امنیتی حزب بعث مشکل امنیتی داشت. “

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار