سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 66951
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » اعضای هیأت نظارت بر انتخابات بخش های کاکاوند و خاوه جنوبی معرفی شدند
Print This Post
علی حسین سبزیان در گفتگو با سلام دلفان؛

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شهرستان دلفان از معرفی اعضای هیأت نظارت بر انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در بخش های کاکاوند و خاوه جنوبی خبر داد.

به گزارش سلام دلفان، علی حسین سبزیان رئیس  هیأت نظارت بر انتخابات شهرستان دلفان در مصاحبه با خبرنگار ما از معرفی اعضای هیأت نظارت بر انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در بخش های کاکاوند و خاوه جنوبی خبر داد.81713834-70085292

وی افزود انتخاب اعضاء بر اساس پیشنهاد هیئت مرکزی شهرستان به هیئت نظارت استان بوده است که عبارتند از :

در بخش کاکاوند  

علی جعفر فرهادیان (رئیس هیأت)، اکبر دوستی، اسفندیار عزیزی 

بخش خاوه جنوبی

علی اشرف جهانیان  (رئیس هیأت)، دوستعلی احمدیان، شاه حسین بهرامی

سبزیان اظهار داشت: هدف اصلی ما در انتخابات به عنوان ناظران شورای نگهبان صیانت از آرای مردم است و آنچه برای مجریان و ناظران می بایست ملاک باشد عمل به قانون است و امیدواریم با همکاری مسئولان اجرایی یک انتخابات سالم و باشکوه را برگزار نماییم.

تلگرام سلام دلفان

 1. نویسنده دیدگاه: شهروند واقع بین و واقعه نگر .
  آذر ۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۳۸

  امام حسن علیه السلام فرمودند:

  المسؤول حر حتی یعد ، ومسترق المسؤول حتی ینجز.
  انسان تا وعده نداده ، آزاد است . اما وقتی وعده میدهد زیر بار مسؤولیت میرود ،و تا به وعدهاش عمل نكند رها نخواهد شد .

  (بحار الانوار،ج78،ص113) مسئولیت ، معادل وظیفه شناسی و تعهد و پاسخ گویی می باشد و انسان از نظر قرآن مسئولیت وظایفی بر عهده دارد. قبول خلافت و امانت الهی از طرف انسان یعنی قبول مسئولیت. رابطه مسئولیت و اختیار به صورتی است که اختیار در حد مسئولیت و مسئولیت در حد اختیار خواهد بود. انسان تنها در برابر خدا مسئول است ، چون تمام تکالیف و وظایفی که بر عهده انسان گذاشته شده است ، بالاخره روزی فرا خواهد رسید و از طرف خداوند مؤاخذه خواهد شد و سعادت در سایه تزکیه نفس و انجام تکالیف ، بدست می آید که ریشه اصلی سعادت احساس مسئولیت است. عقل و قدرت از شرایط عمومی تکلیف و شروط حساب و جزا می باشد و ملازم یکدیگرند. نخستین تعهد انسان در قبال خداوند ، گواه بر یگانه ذات اقدس اوست و مهمترین راه جلوگیری از انحراف و وسوسه های شیطانی اهمیت تعهد انسان است. تعهد خاص انسان در برابر خدا ، وابسته به قدرت شناخت ، اراده و آزادی عمل است. احساس مسئولیت از خودش شروع می شود و احساس تعهد در برابر خودش مبانی برای احساس مسئولیت در اجتماع است. حضرت علی(ع) نمونه انسان کامل و متعهدی است. و به عنوان الگوی کارگزاران و مسئولان جهت مسئولیت پذیری است. مسئولیت اجتماعی یک نوع احساس تعهد در جهت پیشرفت جامعه می باشد و انسان به عنوان موجودی اجتماعی ، وظایفی در قبال دیگر افراد جامعه دارد و امر و نهی به عنوان مهمترین وظیفه اجتماعی ، که هدف اصلی آن اصلاح جامعه است. ارزش های اجتماعی ، همچون رفاه عمومی و مشارکت در حل مسائل زمانی تحقق می یابد که در جامعه افراد ، بیشتر احساس مسئولیت کنند. متقی بودن ، لیاقت و کاردانی و پای بندی به اهداف و آرمان های اسلامی از شرایط مسئولیت پذیری است و مسئولیت پذیری یا عدم مسئولیت ، دارای آثار و پیامدهای فردی و اجتماعی بسیاری می باشد ، از جمله آثار فردی ، می توان به دلیل بی بند و باری و آزادی مطلق و بالطبع فساد در جامعه ، از دست دادن آرامش روحی و خودپسندی به جای تواضع و …. را نام برد. و با توجه به رابطه ی تنگاتنگ فرد با جامعه ، هر اثر فردی ، بالطبع دارای اثرات اجتماعی فراوانی است ، از جمله ی آثار فردی که در طی انجام وظایف اجتماعی بدست می آید ، می توان به پیروزی در این جهان از طریق امداد و کمک های الهی و عنایت خاص خداوند نسبت افراد مسئولیت پذیر و وظیفه شناس را نام برد. و از مهمترین فوائد پاسخ گویی و وظیفه شناسی ، جلب اعتماد عمومی و رضایت افراد ، کاهش مفاسد اجتماعی ، و از بین رفتن نظام طبقاتی و بالاخره برقراری عدالت اجتماعی ، در جامعه می باشد، …انتصاب افراد نامبرده را تبریک عرض می نمایم، اما جای یه سوال باقیست که،آیا در این شهرستان ولایت پرور افراد مومن باتحصیلات عالیه و یادگار دوران دفاع مقدس نبود که مجریان این امر شوند. درورد بر جناب سرهنگ خزایی که با اینکه پیشنهاد دادند که رییس هیات بخش کاکاوند شوند ولی ایشان نپذیرفتند،چرا که ساله پیش هم به ایشان پیشنهاد رییس شورای نگهبان شهرستان دلفان را دادند باز هم ایشان بنا به مصلحتی نپذیرفتند.

 2. نویسنده دیدگاه: دلفانی دلسوز
  آذر ۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۲۱

  به خدا اگر هدفت پست مقام باشد آخرت را به آسانی وبا قیمتی نا چیز وبی ارزش فروخته ای واگر رضای خدا وعدالت وحقانیت باشد که امری سخت وطاقت فرساست واما خوش عاقبت ماندگار .

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار