سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67013
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲۰ نظر
خانه » اخبار برتر » نمایندگان لرستان در مجلس از دور دوم تا نهم/رکورد 4 تایی محمد محمدی و علاء الدین بروجردی
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

محمد محمدی نماینده سابق مردم سلسله و دلفان و علاء الدین بروجردی نماینده مردم بروجرد با 4 بار حضور، رکورددار بیشترین حضور در بین نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی هستند.

به گزارش سلام دلفان، نکته برجسته این تصاویر نمایندگان استان لرستان در ادوار مختلف مجلس از دور دوم تا دور نهم، حضور محمد محمدی، نماینده سابق مردم سلسله و دلفان در بیشتر این تصاویر است به طوری که چهره وی یک در میان در این تصاویر وجود دارد.

البته علاء الدین بروجردی هم که از دوره ششم به جمع نمایندگان استان لرستان پیوسته با 4 بار حضور مستمر توانسته به رکورد محمد محمدی برسد اما تفاوت این دو رکورد در آن است که محمدی از سال 1362 در جمع نمایندگان استان لرستان قرار گرفته است اما علاء الدین بروجردی از سال 78 یعنی حدود 16 سال بعد به این جمع پیوسته است.

از جمله دیگر نمایندگان باسابقه استان لرستان در مجلس شورای اسلامی می توان از اسامی مانند علی امامی از کوهدشت و  سید مهدی شاهرخی از پلدختر با  3 بار حضور در مجلس شورای اسلامی نام برد.

نکته قابل توجه دیگر در این آمار این است که بجز محمد صالح طاهری، هیچ نماینده ای از شهرستان خرم آباد بیش از یک بار نتوانسته به مجلس راه یابد که این آمار برخلاف آن چیزی است که در شهرستان های مانند سلسله و دلفان، بروجرد، پلدختر و کوهدشت اتفاق افتاده است.

همچنین از این بین سید نورالدین رحیمی نماینده مردم ملاوی در دور دوم به شهادت رسید و عبدالصمد نظام السلامی نماینده مردم بروجرد در دور ششم دار فانی را وداع گفته است.

از دیگر نکات بارز این تصاویر عدم حضور نماینده ای از شهرستان کوهدشت در دور سوم مجلس شورای اسلامی به علت اعتراضات انجام گرفته توسط نامزدهای انتخاباتی آن دوره می باشد.

8 نماينده لرستان در مجلس دوم (از 7 خرداد 1363 تا 6 خرداد 1367): محمدصالح طاهري‌خرم‌آبادي و محمدرضا عباسي‌فرد(خرم‌آباد)، حجت‌الله زماني(بروجرد)، سيد محمدرضا هاشمي(اليگودرز)، سيد عباس موسوي(دورود و جاپلق)، سيد نورالدين رحيمي(بخش ملاوي)، محمد محمدي(سلسله و دلفان)، علي‌اصغر اسفنديارپور(كوهدشت و طرهان)

توضيح: پس از شهادت سيد نورالدين رحيمي نماينده مردم “ملاوي”، در انتخابات ميان‌دوره‌اي، كريم ملك‌آسا به مجلس شوراي اسلامي راه يافت.

 

نمايندگان لرستان دوره سوم مجلس

7 نماينده لرستان در مجلس سوم (از 7 خرداد 1367 تا 6 خرداد 1371): علي‌محمد سوري‌لكي و علي عنايت(خرم‌آباد)، محمدكريم مروجي(بروجرد)، علي‌محمد احمدي(اليگودرز)، سيدمحسن شفيعي(دورود و جاپلق)، كريم ملك‌آسا(بخش ملاوي)، ماشاء‌اله حيدري‌مقدم(سلسله و دلفان)، ؟ (كوهدشت و طرهان)

توضيح: در حوزه انتخابيه “كوهدشت”، علي‌اصغر اسفنديارپور در دور اول به مجلس راه يافت كه به دليل اعتراض علي شاهرخي‌قبادي، اعتبارنامه وي تصويب نشد. در انتخابات ميان‌دوره‌اي نيز علي شاهرخي‌قبادي بالاترين رأي را كسب كرد كه همين موضوع براي وي پيش آمد و اعتبارنامه‌اش تأييد نشد. لذا كوهدشت در دوره سوم نماينده‌اي در مجلس نداشت!

 

نمايندگان لرستان, مجلس چهارم, يافته نيوز

8 نماينده لرستان در دوره چهارم مجلس شوراي اسلامي از 7 خرداد 1371 تا 6 خرداد 1375:سيدمحمدصالح طاهري‌خرم‌آبادي و اكبر فريد(خرم‌آباد)، [مرحوم] هادي خاتمي(بروجرد)، محمدحسن قلي(اليگودرز)، جهانشاه صديق(دورود و ازنا)، محمد محمدي(سلسله و دلفان)، علي امامي‌راد(كوهدشت)، علي بوالفتح(پل‌دختر)

 

نماينده لرستان مجلس پنجم

8 نماينده لرستان در دوره پنجم مجلس شوراي اسلامي از 7 خرداد 1375 تا 6 خرداد 1379: عبدالرضا سپهوند و كورش فولادي(خرم‌آباد)، [مرحوم] هادي خاتمي(بروجرد)، محمدابراهيم مداحي(اليگودرز)، غلام‌رضا عبدالوند(دورود و ازنا)، علي آل‌كاظمي(سلسله و دلفان)، اسماعيل دوستي(كوهدشت)، محمدمهدي شاهرخي(پل‌دختر)

 

نماينده لرستان مجلس ششم

9 نماينده لرستان در دوره ششم مجلس شوراي اسلامي از 7 خرداد 1379 تا 6 خرداد 1383: سيدعيسي موسوي‌نژاد و عبدالرحيم بهاروند(خرم‌آباد)، علاء‌الدين بروجردي و [مرحوم] عبدالمحمد نظام‌الاسلامي(بروجرد)، علي‌محمد احمدي(اليگودرز)، غلام‌رضا عبدالوند(دورود و ازنا)، محمد محمدي(سلسله و دلفان)، علي امامي‌راد(كوهدشت)، محمدمهدي شاهرخي(پل‌دختر)

 

نماينده لرستان مجلس هفتم

9 نماينده لرستان در دوره هفتم مجلس شوراي اسلامي از 7 خرداد 1383 تا 6 خرداد 1387: فتح‌الله حسنوند و قدرت‌الله ايماني(خرم‌آباد)، علاء‌الدين بروجردي و سيدمحسن يحيوي(بروجرد)، سيدمرتضي موسوي(اليگودرز)، حسين پاپي(دورود و ازنا)، محمودرضا حسنوند(سلسله و دلفان)، علي امامي‌راد(كوهدشت)، محمدمهدي شاهرخي(پل‌دختر)

 

نماينده لرستان مجلس هشتم

9 نماينده لرستان در دوره هشتم مجلس شوراي اسلامي از 7 خرداد 1387 تا 6 خرداد 1391: محمدرضا ملكشاهي‌راد و رضا رحيمي‌نسب(خرم‌آباد)، علاء‌الدين بروجردي و هادي مقدسي(بروجرد)، حجت‌الله رحماني(اليگودرز)، عزت‌الله دهقان(دورود و ازنا)، محمد محمدي(سلسله و دلفان)، علي شاهرخي‌قبادي(كوهدشت)، علي كاييدي(پل‌دختر)

 

نمايندگان لرستان در مجلس نهم

9 نماينده لرستان در دوره نهم مجلس شوراي اسلامي از 7 خرداد 1391 تا 6 خرداد 1395: ايرج عبدي و ابراهيم آقامحمدي(خرم‌آباد)، علاء‌الدين بروجردي و بهرام بيرانوند(بروجرد)، محمدتقي توكلي(اليگودرز)، عباس قائدرحمت(دورود و ازنا)، حجت‌الله خدايي‌سوري(سلسله و دلفان)، الهيار ملكشاهي(كوهدشت)، علي‌اكبر كاييدي(پل‌دختر)

منبع: یافته

 1. نویسنده دیدگاه: دلفانی دلسوز
  آذر ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۰۸

  16 سال نمایندگی کم سابق وتجربه ای نیست اما مهمتر از آن چه چیزی نصیب این دیار شد که به آن بنازیم وافتخار کنیم متا سفانه جز ندامت وپشیمانی ورنج درد بیکاری جوانان ومدیران غیر بومی دست رنجی برای دلفان نداشت بنابرین تجربه گذشته باید عبرت وآزمونی موفق برای آینده درپیش باشد انشالله

 2. نویسنده دیدگاه: دلفاني
  آذر ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۴۰

  قطعا نماينده اين دوره دلفان نويسنده توانا استاد فرزانه و سخنور فاضل استاد چراغيان است

  • نویسنده دیدگاه: حالا هرچی
   آذر ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۴۸

   گیرم که آقای چراغیان سخنور خوبی باشن..سخنوری چه دردی رو از شهرستان محروم دلفان دوا میکنه..خدایا خودت شفا بده

   • نویسنده دیدگاه: .واقع بین
    آذر ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۲۴

    عزیزم سخنور خوب میتواند زبان الکن من و شما در مجلس باشد .ضمن اینکه اقای چراغیان بالای 50تالیف دارد و صاحب نظر است .ایشان عضو هر کمیسیونی که در مجلس باشد برای گفتن و احقاق حق حرف دارد .در ثانی ایشان کارنامه موفق مدیریتی در سطح استان دارند .من دور گذشته به ایشان رای ندادم وشخصا خودم هم هنوز تصمیم نگرفتم که به چه کسی رای بدهم اما ای کاش شهر ما دهها نفر مثل این اقا داشتند .

    • نویسنده دیدگاه: حالا هرچی
     آذر ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۱۴

     به عمل کار برآید به سخندانی نیست..این دوره زمونه همه بلدن خوب صحبت کنن ماشاالله تو هر خانواده چند نفر فوق لیسانس و دکتری هستش و با این اطلاعات دنیای مجازی و دسترسی به اینترنت همه دیگه دانشمند سطحی شدن پس نفرمایید که تو هر کمیسیونی باشند میتونن حرف بزنن.همه میتونن حرف بزنن..ملت به همچین آدمایی با طرز تفکر آقای چراغی رای نخواهند داد.این خط/این نشون&#$

     • نویسنده دیدگاه: نام شما...
      آذر ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۳۱

      همین تعصبات کور و حسادت وبی توجهی به ملاکهای واقعی عامل عقب ماندگی شهرستان ماست!

 3. نویسنده دیدگاه: دلفان
  آذر ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۳۳

  اي مردم دلفان توجه كنيد اين تيتر خبري تبليغ براي شخص خاصي است مسوول محترم سايت لطفا براي اقاي ١٦ساله تبليغ نفرماييد

  • نویسنده دیدگاه: salambrmahdi2580
   آذر ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۵۶

   با سلام . این خبر و تیتر مربوطه با ذکر منبع مربوط به پایگاه خبری یافته می باشد و سلام دلفان هیچ گونه جانب داری از کاندید خاصی انجام نخواهد داد

 4. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۵۲

  بدون شک قدرت بیان، سوابق اجرایی، علم و دانش و احاطه برمسائل سیاسی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ویژگی های مهمی هستند که در کارآمدی نماینده موثرند،

 5. نویسنده دیدگاه: محمد مهدي
  آذر ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۲:۰۵

  امين رضواني به بشتوانه محمدي با ٤ دوره سابقه كسب راي اكثريت و سوابق سياسي و ريشه خانوادكي خود محكم در اين كارزار وارد شده
  مردم دلفان همواره دنبال افراد با اصالت خانوادكي
  و حامي ولايت بوده و تخريب ها اكر ميخواست اثر كند مدتها قبل محمدي حذف ميشد
  لذا اين جريان حذف شدني نيست

 6. نویسنده دیدگاه: امیر خان
  آذر ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۴۴

  با سلام . من به همه اطمینان میدمممممممممممممممم اقای چراغیان با اکثریت ارا پیروز میشه ضمن اینکه من انتخابات قبلی ایشونو انتخاب نکرده بودم ….

  • نویسنده دیدگاه: مهدي
   آذر ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۳۳

   دوست عزيز شك نكن ١٤ هزار راي اقاي جراغيان أين دوره نصف ميشود ديكر اقاي غلامي شهردار نيست و طرفداران شيخ محمدي و شاهيوند هم بخاطر زمين زدن شيخ در دور قبل هركز به جراغيان راي نميدهند
   ازموده. را ازمودن خطاست
   امين رضواني هم راي شيخ را دارد هم راي اقاي احد عبداللهي زيرا هر دو اهل خاوه هستند
   در ضمن اصالت خانوادكي امين رضواني بخاطر خوشنامي شيخ حيدر رضواني مزيت ديكري است

   • نویسنده دیدگاه: نام شما...
    آذر ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۲:۴۶

    آقا مهدی عزیز! خیلی باهوشی!! چه جوری شاهیوند و سایر مردم دلفان دوره قبل باوجود حاج آقا محمدی در صحنه انتخابات به چراغیان رای دادند اما حالا که حاج آقا محمدی نیستش به او رای نمیدن وبه رضوانی رای میدن ؟! یعنی رضوانی را عزیزتر از محمدی میدانند؟! رضوانی اصالتا اهل قلایی از توابع سلسله است نه اهل خاوه ! که از آنجا مهاجرت کرده و در روستای عبدل آباد (چم زکریا ) سکونت کرده اند، در خصوص طرفداران جناب آقای عبداللهی هم بهتره بررسی بیشتری بکنی چون به راحتی قابل فهم است،لطفا اندکی صبر کن تا واقعیت برایت روشن شود. گرچه مطمئنم خود تو هم طرفدار آقای رضوانی نیستی! پدر چراغیان هم از بزرگان میربگ(شاهیوند ) و خواهرزاده ایتیوندها و مادرش از سادات حسینی است و از احترام ویژه ای در دلفان برخوردارند. و اما : طرفداران حاج آقا محمدی که خود من هم یکی از آنها هستم خود تصمیم میگیرند و این نکته را در سفر اخیر حاج آقا در جلسه خصوصی به ایشان باد آوری کردیم پس نیازی نیست شما برای آنها تصمیم بگیری!

   • نویسنده دیدگاه: نام شما...
    آذر ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۲:۵۴

    در ضمن چراغیان دوره قبل 15000رای پاک آوردن نه 14000، این هم در فرمانداری شهرمان ثبت شده!

   • نویسنده دیدگاه: اصولگرای واقع بین
    آذر ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۴۹

    مهدی جان لطفا تفرقه نندازید .چراغیان اگر دور گذشته در حقش اجحاف نمیشد برنده انتخابات بود .در ضمن از 9 دوره انتخابات از اول انقلاب 8 دوره کامل اقای چراغیان طرفدار محمدی بوده و یک دور هم برا خودش کار کرده و به نوعی شیخ بدهکار چراغیان است .در ثانی از هر نظر که مقایسه کنیم چه کسی را شما بهتر از چراغیان سراغ دارید ؟مطمعن باش محمدی از رضوانی دفاع نمیکند چون نمیخواهد که با کسب حداکثر 4000رای خدای نکرده اعتبار خود را در دلفان مخدوش کند.ثالثا 95در صد میربگ جنوبی و 50 در صد میربگ شمالی با اقای چراغیان اتمام حجت کرده اند و به شیخ هم پیام داده اند .ثالثا اصولگرایان شهر فقط چراغیان را کاندیدای خود میدانند .ضمن اینکه قابل قیاس نیستند با اقای رضوانی .شما از کل لرستان در مورد اقای چراغبان تحقیق کنید اگر در کارنامه وعملکرد وی ضعفی دیدید کتمان نکنید .شیخ محمدی هم با چراغیان نباشد باز هم با اکثریت قاطه چراغیان برنده است .

    • نویسنده دیدگاه: محمد مهدي
     آذر ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۲:۴۸

     سلام
     والا من كه فاميل نزديك و درجه يك شيخ محمدي هستم
     ميدانم ايشان با قاطعيت از رضواني حمايت كرد در جلسع خصوصي هم صريح كفتن
     خيلي از افراد ان جلسه خصوصي هم با رضواني بيعت كردند
     اون طرفداران شيخ و اون قسم شاهيوند كه ميدانيد اكثريت هستن و دور قبل با شيخ بودند هركز به خاطر اينكه جراغيان شيخ را زمين زد اين دور طرف أو نميروند
     بنده خودم در بسياري جلسات دوستان شيخ رفته ام خط قرمز انها جراغيان است با نور بخش بيفتند با جراغي هركز
     نظر سنجي كرديم روستا به روستا رفتيم كاكاوند و شهر راسنجيده ايم حرفي از جراغي نبوده
     در روستاها مردم تابع حرف شيخ بودند و اظهار داشتند هر كه شيخ بكويد در شهر هم راي رضواني و رستمي و نوربخش بالا بود
     اراي شيخ يكسر سمت رضواني ميرود
     خود رضواني هم راي خانوادكي دارد
     در ضمن رضواني ميربك است اخر فاميلش موموندي است
     نورابادي اصيل است و به واسطه فاميل مادرش ازروستاهاي الشتر رأي بالايي دارد

     • نویسنده دیدگاه: نام شما...
      آذر ۱۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۰۲

      سلام / ی سئوال از محمد مهدی! راستی، اگه آنطور که گفته اید : حرفی از چراغیان نیست پس چرا اینقدر از او میترسید و مردم همه جا از او صحبت میکنند؟!

     • نویسنده دیدگاه: اصولگرای واقع بین
      آذر ۱۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۲۶

      عزیزم شما ها دور گذشته هم میگفتید چراغی 1000رای بیشتر نمی اورد .اگر ان همه بد اخلاقی و ظلم در حقش روا نمیداشتید قطعا بالاتر از شیخ رای میاورد .حالا هم خدای .چراغی بزرگ است .در ضمن چرا از خانواده محمدی باید سکاندار این جریان باشند ؟نکند دیگران شایستگی و صلاحیت ندارند ؟نکند مردم را گوشت قربانی فرض کردید ؟نکند .پانزده هزار رای دور گذشته چراغیان دلفانی نبودند؟ توصیه میکنم احساسی عمل نکنید و اغفال نشوید که پشیمانی سودی ندارد .عده ای قلیل ممکن است منافعشان را در چراغیان نبینند اما توده. مردم که دنبال منافع نیستند .مطمعن باشید این جریان یکی خواهد شد چون مردم هوشیار و بیدارند .

 7. نویسنده دیدگاه: امیر
  آذر ۱۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۲۵

  سلام….کار نیکو کردن از پر کردن است… صرفا سخنور بودن مهم نیست… آدم شایستگی های خود را باید در میدان عمل نشان دهد…اقای چراغیان هم انسان ولایت مدار و محترمی است و ممکن است سخنور باشد اما بنده خودم در جلسات تمام کاندیدا ها بودم و اگر بنا بر سخنوری باشد هیچکدام به آقای رضوانی نمی رسند..درضمن رضوانی در عمل نیز امتحان خود را پس داده و در زمان مدیر کلی سیاسی همواره شایستگی های خود را نشان داده و ارتباط خود را با مردم کم نکرده.. هرچند جناب اقای چراغیان انسان شریف و قابل احترامی هستند..

 8. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۱۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۳:۰۹

  سلام
  آقای محمد مهدی: مطلب شما صحت ندارد! چون اکثر مردم دلفان واقعیت را میدانند،ضمنا اگر اصرار داری من حاضرم فایل صوتی آن جلسه خصوصی را که رضوانی هم حضور نداشتند وحاضر هرکدام نظرشان را گفتند ارائه دهم . علاوه برآن مگر مردم برده کسی هستند که تا همیشه تابع نظر او بمانند! آیا این توهین آشکار به مردم نیست؟!!! ضمنا به کامنت قبلی خود مراجعه کنید گفته اید ”’ امین زضوانی هم رای شیخ را دارد هم رای آقای احد عبداللهی را زیرا هر دو اهل خاوه هستند ”اما در این کامنت گفته آید اصالتا میربگی هستند!!!! خیر عزیزم واقعیت همان است که گفته شد مرحوم پدر ایشان اصالتا از اهالی محترم قلابی از توابع شهرستان سلسله بوده اند که در گذشته به دلفان (روستای عبدل آباد / چم زکریا ) از توابع میربگ جنوبی مهاجرت نموده اند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار