سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67050
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۴ نظر
خانه » اخبار برتر » تعطیلی تنها مرکز سرگرمی،ورزشی و درمانی شهر
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

از آغاز احداث استخر شنای شهر نورآباد چند سالی بیشتر نمی گذرد،که در طول این مدت، تعداد روزهای تعطیلی بیشتر از تعداد روزهای فعالیت آن بوده است.

سلام دلفان – از آغاز احداث استخر شنای شهر نورآباد چند سالی بیشتر نمی گذرد،که در طول این مدت، تعداد روزهای تعطیلی بیشتر از تعداد روزهای فعالیت آن بوده است.DSC00086

حقیقت امر آن است که این استخر از همان روز اول احداث، از نظر جایگاه مکانی شرایط و موقعیت مناسبی را نداشت و در واقع سوله ای بود که با حفر کف آن کاشی کاری کف و بدنه و نصب تجهیزات گرمایشی تبدیل به یک استخر شد، استخری که فاقد استانداردها و تجهیزات لازم بود، با این وجود پس از راه‌اندازی آن مورد استقبال اقشار مختلف به خصوص جوانان قرار گرفت، زیرا هم یکی از ورزش های مورد توصیه موکد اسلام است،هم محلی برای انجام یکی از مفرح بخش ترین رشته های ورزشی و هم مکانی برای درمان بیماریهایی که روش درمانی آنها تنها آب درمانی بود،اما هر از گاه تعطیلی غیر منتظره این مکان ورزشی علاقمندان این رشته ی ورزشی را با کوله باری از غم و اندوه، پشت درهای بسته مواجه می نمود.

علت این تعطیلی های غیر منتظره چیزی نبود جز بالا بودن هزینه ها و عدم سود دهی آن برای پیمانکاران، پیمانکارانی که این مکان ورزشی را با نگاه اقتصادی اجاره نموده بودند اما در عمل می بایست بسیاری از هزینه ها را از جیب خود پرداخت کنند.

پرداخت اجاره بهای سنگین به اداره ی تربیت بدنی ، بالا بودن هزینه انرژی های مصرفی مانند آب،برق،گاز، تامین نیروی انسانی لازم و هزینه ی تعمیر و نگهداری تجهیزات، نه توجیه اقتصادی داشت و نه انگیزه لازم را برای ادامه ی فعالیت آن باقی می گذاشت، بنابراین بسیاری از پیمانکاران مجبور بودند در وسط راه قرداد خود را ملغی کنند و تمایلی برای ادامه ی کار نداشته باشند.

با این وصف باز هم می توان این محیط تفریحی،ورزشی و درمانی را سر پا نگهداشت ، به شرط اینکه هم از طرف دولت مورد مهرورزی بیشتری قرار گیرد و هم به پیمانکارانی واگذر شود که تجربه و آگاهی لازم را در خصوص کار کردن در چنین محیط هایی داشته باشند.

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۵۴

  یه لودر بیارید خرابس کنید خیال همه رو راحت کنید
  شهر ما از همه لحاظ محرومه؛
  من موندم دانشجوهای رشته تربیت بدنی دانشگاه پیام نور شهرمون چطور واحدهای شنا رو پاس می میکن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. نویسنده دیدگاه: دارایی
  آذر ۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۰۴

  مسئولین!!! فعلاکه وامدار و بازیچه شدن وفقط چسبیدن به میز ریاست و از بنگاه های معاملات و دلالهای خودرو ارتزاق میکنن،بدتراز اونا هم کسایی هستند که مثلا در ….. قراره به مردم خدمت کنن،این همه ظلم را میبینن و میدونن ولی وجدان وچسماشون رو کامل بستن ، ولی در نهایت از ماست که برماست، خودمون زیاد اهل مطالبه و مبارزه برای گرفتن حقمون نیستیم، همه چیز رو با مصالحه میخوایم انجام بدیم و تا ما همین نگرش رو داریم اوضاع بهتر که نمیشه هیچ، بدتر هم خواهد شد. بسیار امیدواریم که دغل بازان ارتزاق کننده از ورزش را بیرون کنیم و حتما اینو انجام میدیم… و افراد صادق و مستقل را به ورزش برگردانیم

 3. نویسنده دیدگاه: بیمار
  آذر ۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۰۱

  با سلام
  تشکر می کنم از مدیر مسئول نشریه سلام دلفان که به این موضوع پرداخته و آن را از محاق بیرون آورده است
  خسته نباشید میگم خدمت مسئولین تربیت بدنی که با فراهم نمودن تسهیلات لازم زمینه را برای تعطیلی استخر شهرستان را فراهم کردند
  نکته ای که نباید از نظر دور داشت این است که بنده و تعدادی از دوستان م که شرایط مشابه من را دارند و از بیماری در رنجند به لطف افرادی که زمینه تعطیلی استخر را فراهم نمودند هر هفته دو مرتبه از روی شکم سیری به شهرستان الشتر سفر میکنیم که از عزیزان تربیت بدنی کمال قدر دانی را داریم .

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار