سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67091
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » هدف از هدیه پوتین به روحانی چه بود؟
Print This Post

در روزهای اخیر در فضای مجازی این اخبر منعکس شده که پوتین در سفر اخیرش به تهران به روحانی هدیه‌ای اهدا کرده است.

به گزارش سلام دلفان ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دوشنبه (2 آذر) برای شرکت در سومین اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز(GECF) به تهران سفر کرد.

پوتین پس از ورود به فرودگاه مهرآباد در اقدامی بی سابقه مستقیم به سمت خیابان فلسطین تهران رفت و با آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری دیدار کرد. رئیس جمهور روسیه در حاشیۀ این دیدار یکی از قدیمی‌ترین نسخه‌های خطی قرآن کریم را به ایشان اهدا کرد.

این کار پوتین مهرماه سال گذشته نیز تکرار شده بود، اما اینبار رئیس جمهور روسیه به روحانی رئیس جمهور کشورمان هدیه داد؛ هدیه‌ای معنی‌دار که بازتاب و تحلیل و تفسیرهای مختلفی را درپی داشت.

آن زمان، چهار دیدار دو رئیس جمهور طی یکسال، نشان از شتابی داشت که دو کشور بزرگ و همسایه برای توسعه روابط آغاز کرده بودند.

در پایان این دیدار بود که رئیس جمهور روسیه سپر رزمی یکی از سربازان شاه عباس اول (قرن هفدهم) را به رئیس جمهور ایران هدیه داد. پوتین آخرین جمله ای که با لبخند به روحانی گفت، این بود: «ظاهرا این سپر بدست حریف افتاده، اما ایران برنده آن نبرد بود.»

عده از کارشناسان و تحلیلگران داخلی هدیه «سپر» از جانب پوتین به روحانی، آنهم در اوج مذاکرات هسته ای را دعوت تلویحی پوتین به ایستادگی و مقاومت بیشتر تیم مذاکره کننده ایران، در برابر خواسته های غرب تعبیر و تفسیر کردند.

طی روزهای اخیر در فضای مجازی این اخبر منعکس شده که هدیه پوتین به روحانی در سفر اخیر وی به تهران اهدا شده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار