سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67109
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » این فرآورده‌های گوشتی غیر مجاز را نخورید
Print This Post

سازمان غذا و دارو، اسامی تعدادی از فرآورده گوشتی و نمک‌های غیر مجاز را اعلام کرد.

 به گزارش سلام دلفان، سازمان غذا و دارو، اسامی تعدادی از فرآورده گوشتی و نمکهای غیر مجاز را اعلام کردو از مصرف کنندگان خواست در صورت مشاهده این محصولات، مراتب را جهت جمع آوری آنها از سطح عرضه اطلاع رسانی کنند.

در این راستا با توجه به اهمیت سلامت فراورده‌های غذایی و پیرو نظارت‌های سختگیرانه و مستمری که در خصوص این قبیل محصولات در سطح عرضه  صورت می‌پذیرد سوسیس و کالباس با نام‌های تجاری  yorouk ،pinar ،doyum، زوان و ساندویچ باگت کالباس 60 درصد مرغ با نام تجاری هیلا با استناد به مدارک ارائه شده از سوی اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دار مبنی بر عدم دارا بودن مشخصات معتبر، به عنوان محصولات غیر مجاز معرفی می‌شوند.
سازمان غذا و دارو در این اطلاعیه همچنین به نمک با نام تجاری پرگل، نمک تصفیه شده یددار با نام تجاری گلچین، نمک یددار با نام تجاری صدفک و نمک میوه ای (نمک یددار رنگی) با نام تجاری رنگین کمان به عنوان فرآورده‌های مغایر با ضوابط بهداشتی سازمان غذا و دارو اشاره شده است.

سازمان غذا و دارو در ادامه ضمن هشدار نسبت به مصرف فراورده های نامعتبر و مجهول الهویه از مصرف کنندگان خواست؛ در صورت مشاهده محصولات نامبرده در سطح عرضه، مراتب را به اطلاع نیروی انتظامی و معاونتهای غذا و داروی سراسر کشور برسانند تا نسبت به جمع آوری آنها اقدامات لازم صورت پذیرد. همچنین شماره تلفن 66405569 روابط عمومی سازمان غذا و دارو  آماده دریافت مشخصات مکان‌های عرضه فرآورده‌های غیرمجاز است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار