سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67169
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تایید هویت رکن آبادی از سوی پزشکی قانونی
Print This Post

نمونه هایی که برای بررسی ژنتیکی از جسد رکن آبادی گرفته شد از عضله، دندان و استخوان بوده که با توجه به مدت زمان گذشته از مرگ، DNA وی از استخوان استخراج شد.
 

تایید هویت رکن آبادی از سوی پزشکی قانونیاتاق خبر 24احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی میزان با اشاره به تائید هویت غضنفر رکن آبادی سفیر سابق کشورمان در لبنان اظهارکرد: آزمایش DNA انجام و صحت جسد ایشان تائید شده است.

وی افزود: با استفاده از نمونه‌هایی که از پیکر وی گرفته شد، با پروفایل ژنتیکی بستگان وی تطابق و هویت قطعی وی مورد تائید قرار گرفت.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور در ادامه بیان کرد: نمونه هایی که برای بررسی ژنتیکی از جسد رکن آبادی گرفته شد از عضله، دندان و استخوان بوده که با توجه به مدت زمان گذشته از مرگ، DNA وی از استخوان استخراج شد.

وی افزود: پس از کسب اطلاعات و مطابقت دادن با مشخصات مرحوم رکن آبادی به این نتیجه رسیدیم که پیکر شناسایی شده صد درصد متعلق به ایشان است.

شجاعی با اشاره به اینکه مدت زمان زیادی است که از فوت وی گذشته است، تاکید کرد: این امر تشخیص زمان مرگ را سخت می کند ولی نتایج آزمایشات پزشکی قانونی در دست بررسی است و باید از دلایل و شواهد به جمع بندی برسیم.

منبع: میزان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار