سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 6719
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » سومین سوگواره استانی مور وهوره برگزار می شود
Print This Post

سومین سوگواره استانی مور وهوره بمناسبت سالگردرحلت بنیانگزار انقلاب حضرت امام خمینی”ره” دلفان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی دلفان : سومین سوگواره استانی مور وهوره بمناسبت سالگردرحلت  بنیانگزار انقلاب حضرت امام خمینی”ره”  دلفان برگزار می شود.

در این برنامه مورخوانان استان لرستان در رثایس رهبر فقید انقلاب مویه سر می دهند وبا اجرای آواز سنتی وحزن انگیز مور یاد ونام حضرت امام را گرامی خواهند داشت .امسال این برنامه با همکاری سازمان بسیج هنرمندان لرستان برگزار می شود.

تا کنون دو همایش مورخوانی بصورت منطقه ای وبا حضور مورخوانان غرب کشور برگزار شده است . دبیر خانه دائمی مور وهور استان لرستان در دلفان قرار دارد.

 1. نویسنده دیدگاه: قدرت کاظمی
  خرداد ۹, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۱:۳۷

  سلام
  در تاریخ موسیقی مقامی ایران نام بزرگانی به چشم می خورد، که گنجینه ای از هنر و فرهنگ و آئین های بومی هستند و در سینه خود نواهایی را نهفته دارند که ریشه در اعصار تاریخ کهن این سرزمین ها دارند.
  یکی از این بزرگان مقامی در این دیار، جناب استاد ایشاله صحرائی خالوند هستند که تعدادی از جوانان علاقه مند به این هنر را وادار به تقلید از خود کرده اند. این بزرگوار علاوه بر تسلط مثال زدنی در ادبیات لکی و ضرب المثلهای لکی استاد در انتخاب الحان متناسب با موضوع هوره، در بداهه خوانی نیز بسیار استادانه عمل می کنند.
  امیدوارم به نحو احسن و شایسته از ایشان تقدر و تشکر به عمل آید.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار