سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67306
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » دولت روسیه فهرست تحریم‌ها علیه ترکیه را اعلام کرد
Print This Post

دولت روسیه مصوبه‌ای را برای اعمال تحریم علیه ترکیه در پاسخ به سرنگونی جنگنده روس توسط آنکارا که هفته گذشته در مرز مشترک ترکیه و سوریه انجام شد تصویب کرد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از خبرگزاری شینهوا، این مصوبه که توسط دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه امضا شده است از تاریخ اول ژانویه واردات مواد غذایی از جمله گوشت طیور، سبزیجات و میوه‌های خشک، یخ زده و تازه و میخک را ممنوع کرده است.

این مصوبه فعالیت‌های کمیسیون بین دولتی روسیه – ترکیه در امور تجارت و همکاری اقتصادی و همچنین تمامی مذاکرات مربوط به سرمایه گذاری و تجارت دو جانبه را به حالت تعلیق درآورده است.

همچنین بر این اساس تعداد مجوزهای سالانه برای سال 2016 جهت حمل محموله‌ها از طریق زمینی به 2000 عدد کاهش داده شده و احتمالا تمامی آنها لغو خواهد شد.

بر اساس این مصوبه شهروندان ترک که قرارداد کاری یا مدنی آنها قبل از 31 دسامبر 2015 امضا شده از اول ژانویه 2016 اجازه کار در روسیه را نخواهند داشت.

قرارداد دو جانبه در خصوص سفر بدون نیاز به روادید به دو کشور و همچنین پروازهای چارتری میان دو کشور به غیر از مواردی که جهت بازگشت شهروندان روسیه از ترکیه است لغو خواهد شد.

هم چنین انجمن تورگردانان روسیه اعلام کرد که برنامه تورهای خود را به ترکیه کاهش خواهد داد.

وزارت علوم و آموزش روسیه اعلام کرد که همکاری خود با دانشگاه‌های ترکیه را کاهش خواهد داد و تمامی دانش آموزان ترک را در آینده‌ای نزدیک از کشور خود اخراج می‌کند.
منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار