سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67314
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جلوگیری داعش از فرار مردم «الرمادی»
Print This Post

ارتش عراق چند روزی است که با پخش اعلامیه از مردم الرمادی خواسته این شهر را برای آسان شدن حمله به داعش و بازپس‌گیری این نقطه استراتژیک تخلیه کنند ولی داعشی‌ها به زور مردم را درون شهر نگاه داشته‌اند.

به گزارش سلام دلفان،تروریست‌های داعش که برآیند درگیری‌ها در جبهه‌های نبرد سوریه و عراق را به ضرر خود دیده‌اند، حالا دیگر شعارهای حمایت از اهل تسنن عراق را از یاد برده‌اند و از این مردم بعنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، ارتش عراق از یکشنبه اعلامیه‌هایی را از طریق هواپیما در میان مردم شهر الرمادی پخش کرده و از انها خواسته که با توجه به نزدیک بودن حمله ارتش به شهر و تلاش برای بازپس‌گیری آن از دست داعش، خانه و کاشانه خود را موقتاً ترک کنند.

ساکنان شهر اما گفته‌اند که داعش از خروج آنها از شهر جلوگیری می‌کند و می‌خواهد از مردم بعنوان سپر انسانی استفاده کند.

«ابو احمد» از ساکنان الرمادی به وال‌استریت ژورنال گفته: «داعش از همه طرف ما را محاصره کرده و نمی‌گذارد از شهر خارج شویم؛ وضعیت خوبی نداریم، هیچ کاری هم از دستمان برنمی‌آید. دیگر دارویی برای مریض‌ها و غذایی برای خوردن باقی نمانده.»

ارتش عراق چند وقتی است که شهر الرمادی را محاصره کرده و از ورود امکانات پشتیبانی به آن جلوگیری می‌کند تا بتواند ضمن تضعیف داعش، این گروه تروریستی را شکست پذیر کند.

الرمادی در 60 کیلومتری غرب بغداد واقع شده و 500 هزار نفر جمعیت دارد.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار