سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67381
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » 44درصد جمعیت روستایی دلفان فاقد گاز است
Print This Post
مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان:

در مجموع 46 درصد جمعیت روستایی شهرستان دلفان از نعمت گاز بهره مند شده و 44 درصد مابقی نیز در دست اقدام است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از از روابط عمومی شرکت گاز لرستان، حشمت الله شمس خرم آبادی افزود: حدود 20هزار و 500 خانوار ساکن روستاهای شهرستان دلفان بوده که از این تعداد 9 هزار و 500 خانوار معادل 46 درصد تحت پوشش گاز هستند .
وی اظهار داشت: از مجموع 431 روستای این شهرستان 214 روستا بالای 20 خانوار بوده و شرایط گازرسانی را دارند.
وی تصریح کرد: ولی با توجه به قانون از این تعداد می توان به 185 روستا با استفاده از خط لوله کار گازرسانی را انجام داد و مابقی 29 روستا با استفاده از سایر روشهای جایگزین گازرسانی خواهند شد .
وی گفت: در حال حاضر کار گازرسانی به 32 روستای شهرستان دلفان در حال اجرا است و 19 روستای دیگر نیز در مراحل انتخاب پیمانکار و طراحی هستند .
مدیر عامل شرکت گاز لرستان اظهار امیدواری کرد با توجه به عزم جدی دولت در توسعه گازرسانی طی سالهای آینده بخش عمده جمعیت روستایی استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار بگیرند .
به گفته شمس خرم آبادی گفت هم اکنون 100 درصد جمعیت شهری شهرستان که دلفان در شهرهای نورآباد و هفت چشمه ساکن هستند از گاز استفاده می کنند.
23 شهر و 640 روستای استان از نعمت گاز بهره مند هستند که از این تعداد کار گازرسانی به سه شهر و 335 روستا طی دو سال گذشته انجام شده است .
از مجموع دو هزار و 800 روستای استان تعداد یکهزار و 530 روستا جمعیت بالای 20خانوار دارد که می توان با توجه به شرایط واگذاری قانونی ، یکهزار و 200 روستا را به شبکه گازرسانی متصل کرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار