سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67484
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » فرج علیپور هنرمند موسیقی لرستان نشان درجه یک هنری دریافت کرد
Print This Post

– رئیس انجمن موسیقی لرستان از اعطای نشان درجه یک هنری به هنرمند برجسته لرستانی استاد فرج علی‌پور خبر داد.

کراپ‌شده - فرج علیپوربه گزارش سلام دلفان، امین عباسیان در جمع ظهر خبرنگاران اظهار داشت: شورای ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نشان درجه یک هنری که معادل دکترا بوده را به استاد فرج علیپور نوازنده چیره دست و بداهه‌نواز موسیقی مقامی لرستان اعطا کرد.

وی با بیان اینکه فرج علیپور سال ۱۳۳۷ در خرم‌آباد دیده به جهان گشود و آموختن کمانچه را از همان دوران کودکی نزد عمویش آغاز کرد گفت: در سال ۱۳۴۸ مردم خرم‌آباد برای اولین بار نوای کمانچه علی‌پور را در صفحه‌های گرامافون «دختر دهاتی» و «کیزه و شو » به خوانندگی بهمن اسکینی شنیدند.

رئیس انجمن موسیقی لرستان تصریح کرد: بسیاری از آثار این هنرمند فرهیخته از قبیل کاست و سی دی‌های «تفنگ» و «دالکه» به خوانندگی رضا سقایی، آرزو و قدیم صیاد به خوانندگی بهمن اسکینی، حرف دل با صدای غلام رضا سبزعلی، گل باغ با صدای فضل اله صفاری، داغ شقایق، تال، شادیانه و ده‌ها اثر دیگر از این است.
عباسیان با بیان اینکه استاد فرج علیپور سفیر فرهنگی دیار مفرق و تال و بلوط است، افزود: علی‌پور به منظور معرفی موسیقی اصیل لری به جهانیان در کشورهایی همچون آلمان، فرانسه، بلژیک، انگلیس، سوئد، نروژ، دانمارک، استرالیا، عراق و دبی به اجراهای متعددی پرداخته و در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است./ مهر

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار