سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67541
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » داعش دستورالعمل‌های همسرداری را منتشر کرد + تصاویر
Print This Post

گروه تروریستی داعش به تازگی در فضای مجازی ویدیوهای آموزش همسرداری مخصوص زنان داعشی منتشر کرده است.

سلام دلفان به نقل از ایندیپندنت، ویدیوهای اخیر گروه تروریستی داعش زنان را مخاطب قرار داده است. «بنیاد زورا،» شاخه جدید رسانه‌ای داعش به تازگی در شبکه‌های اجتماعی فیلم‌های آموزش همسرداری مخصوص زنان را منتشر می‌کند. این در حالی است که داعش پیش از این با انتشار فیلم‌های نشان‌دهنده صحنه‌های اعدام، خشونت و آموزش شیوه‌های مبارزه، تنها مخاطبان مرد را مخاطب قرار می‌داد.

دستورالعمل‌های همسرداری داعش 1

فیلم‌های اخیر داعش برخلاف ویدیوهای پیشین که با هدف جذب عناصر مذکر برای اقدامات تروریستی منتشر می‌شد، به زنان آموزش می‌دهد چگونه برای شوهران داعشی خود «همسران مناسبی» باشند.

دستورالعمل‌های همسرداری داعش 2

شعار این ویدیوها «مهیا شدن برای کسب افتخار مبارزه» است. در حالی که تنها دو هفته از آغاز انتشار فیلم‌ها و مطالب توییتری آموزش همسرداری داعشی در فضای مجازی می‌گذرد، این دستورالعمل‌ها که همگی به زبان عربی است با استقبال قابل‌توجهی در میان کاربران اینترنتی حامی داعش روبروه شده است.

دستورالعمل‌های همسرداری داعش 3

تازه‌ترین مطلبی که «زورا» در صفحه توییتر خود به اشتراک گذاشته دستور تهیه سریع و آسان نوعی خوراکی است که با قهوه سرو می‌شود. طبق دستورالعمل به اشتراک گذاشته شده، این خوراکی که آن را می‌توان همراه با آب نیز میل کرد، برای تأمین انرژی مورد نیاز نظامیان داعش در فواصل بین نبردها بسیار مناسب است.

دستورالعمل‌های همسرداری داعش 4

بنیاد زورا همچنین ویدیویی را در «یوتیوب» منتشر کرده است. در این فیلم با اشاره به اینکه جنگ برای زنان مجاز نیست، بر این نکته تأکید شده است که زنان می‌توانند از طریق انجام کارهای منزل – از قبیل پخت و پز و مراقبت از نظامیان تروریست – به هدف مبارزه یاری رسانند.  در پس‌زمینه بسیار روشن و رنگارنگ این فیلم‌ها، می‌توان «چرخ خیاطی،» «جعبه کمک‌های اولیه،» «یخچال،» «اجاق‌گاز» و «مایکروفر» را مشاهده کرد.

دستورالعمل‌های همسرداری داعش 5

ایندیپندنت در پایان با اشاره به اینکه مخاطب اصلی این ویدیوها زنان عربی هستند و نه زنان غربی، می‌نویسد: بیشتر زنانی که به تروریست‌های داعش در سوریه و عراق ملحق می‌شوند اهل عربستان سعودی هستند.

دستورالعمل‌های همسرداری داعش 6
منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار