سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67601
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » همه افراد جامعه موظف به رعایت قوانین هستند/ حجاب عامل تحکیم بنیان خانواده
Print This Post
گزارشی از اجراي طرح برخورد با بي حجابي در لرستان؛

حجاب بیش تر از آن که به فرد مربوط باشد اجتماعی است و جامعه درگیر آن است لذا همه افراد یک جامعه موظف به رعایت قوانین هستند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از خبرافلاک، یکی از مسلمات دین اسلام عفاف وحجاب است،قرآن کریم در سوره ی نور واحزاب از حجاب وعفاف سخن گفته است.حجاب در اسلام به عنوان یک قانون مدنظر است ورعایت آن هم برای مردان وهم برای زنان واجب است.

حجاب باعث تحکیم بنیان خانواده می شود و از بی بند وباری و فساد اجتماعی جلوگیری می کند.حجاب بیش تر از آن که به فرد مربوط باشد اجتماعی است و جامعه درگیر آن است لذا همه افراد یک جامعه موظف به رعایت قوانین هستند.

حجاب يكي از ضروريات دين و متعلق به همه زمان هاو مكان هاست که تخطي از اين مهم، باعث بي نظمي و ناآرامي روحي و رواني براي افراد جامعه مي شود.

طرح ويژه مقابله با مظاهر بي حجابي و رانندگان هنجارشكن و ساير ولنگاري هاي اخلاقي که توسط نیروی انتظامی استان در حال اجراست و نيروي انتظامي بر اساس ابلاغ سلسله مراتب و وظيفه شرعي و قانوني خود، با مظاهر بي حجابي و هنجارشكنان برخورد می کند.

“سيدلطف اله حيات الغيب” در رابطه با طرح مقابله با مظاهر بی حجابی با اشاره به آيات وارده در قرآن كريم در سوره نور که مي فرمايد؛ به مردان با ايمان بگو كه چشمان خود را فرونهند و پاكدامني ورزند كه اين براي آنان پاكيزه تر است، گفت: اصل حجاب يك دستورالهي است و اين دستور براي همه مسلمانان، هميشه و در همه عصر ها جاري است.

وي با اشاره به بدپوششي كه خداوند در روزقيامت، لباس آتش براندام آنان مي پوشاند، بيان داشت: برزنان و مردان واجب است كه حجاب و پوشش را رعايت كنند.

مدير حوزه علميه كماليه خرم آباد گفت: نيروي انتظامي در راستاي عمل به قرآن و تبعيت از فرمايش حضرات معصومين (س) طرحي تحت عنوان مقابله بابدحجابي و مبارزه با رانندگان هنجارشكن را در دستور كار قرار داده كه اثرات مثبت آن به عينه در جامعه ملاحظه مي شود.

حيات الغيب خاطرنشان کرد: بحمداله مردم استان لرستان از پشتيبانان و محبين حضرت امير (ع) هستند و پايبند به اصول و اعتقادات اسلامي و همچنين نسبت به مسائل شرعي و ديني تعصب خاص دارند.

وی افزود: بعضي مواقع هم به صورت انگشت شمار مشاهده می شود يكسري افراد به عمد يا غير عمد با لباس هاي ناپسند درخيابان ها ظاهر مي شوند كه بر همگان بخصوص نيروي انتظامي لازم است با توجه به تاكيد اسلام مبني بر امر به معروف و نهي از منكر با اين منافي عفت برخورد جدي داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمين دريكوند با اشاره به طرح مقابله با بد حجابي و رانندگان هنجار شكن در جامعه گفت:معمولا چنين كساني افرادي  فريب خورده هستند كه مي بايست در مرحله اول به آنان تذكر لساني داده شود ودر مرحله بعد نيروي انتظامي با آنها برخورد جدي داشته باشد.

رئيس هيات هاي مذهبي كشوربا اشاره به وظيفه خطير نيروي انتظامي خاطر نشان كرد:هيئات مذهبي و كانون مداحان كشوري حمايت قاطع خود را در دفاع از ارزش هاي اسلامي ،عفاف و حجاب وهرگونه ناهنجاري كه باعث ناامني جامعه مي شود، اعلام مي دارد.

حسين رضا دلفان” با بيان اينكه بي حجابي در جامعه جرم است، انجام فعاليت هاي فرهنگي در جامعه را مفيد و مثمر ثمر دانست.

رئيس كل دادگاه هاي عمومي و انقلاب مركز لرستان، با اشاره به اينكه مردم لرستان معتقد و پايبند به اصول و عقايد شرعي هستند، گفت: انشاالله در اين استان هيچگاه شاهد چنين مواردي نباشيم.

وي ادامه داد: چنانچه اندك افرادي بخواهند مظاهر علني بي حجابي را در جامعه اشاعه دهند، با برخورد قانوني و قاطع دستگاه قضا، مواجه مي شوند.

رئيس كل دادگاه هاي عمومي و انقلاب مركز لرستان، در ادامه به تبصره ذيل ماده 638 قانون مجازات اسلامي بخش تعزيرات اشاره كرد و گفت: كساني كه بدون حجاب شرعي در معابر و انظار عمومي ظاهر شوند، از 10روز تا دو ماه و يا به جزاي نقدي محكوم مي شوند.

 

محمد تقي شاكرمي،معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري لرستان گفت: تخليه كردن جوانان از اعتقادات و باورها و ارزش هاي ديني- مذهبي يكي از راه هاي ورود به مسائل و منكرات اخلاقي است.

وی افزود: چنانچه زنان، دختران و مادران جامعه كه سربازان عرصه ميدان مبارزه با پليدي ها و منكرات هستند، از پلشتي ها مبري و پاك باشند، به همان ميزان فرزندان پاك تحويل جامعه مي دهند كه هرگز تسليم جهل، ناداني، استعمار و ساير آسيب هاي جامعه نمي شوند.

شاكرمي با تاكيد بر اينكه در اسلام حجاب مصونيت است نه محدوديت، پوشش و عفاف را وسيله رهايي و نجات از چنگال شياطين دانست و گفت: از نظر شرعي و قانوني، تقويت بنيان خانواده يكي از وظايف حكومت ودولت است و خانواده ها بايد در تقويت و سالم سازي فرزندان، نقش خود را به درستي ايفا کنند.

وي اظهارداشت: چنانچه بنيان هاي اخلاقي، مذهبي، خانوادگي و اجتماعي فرو ريزد بنيان خانواده و به تبع آن جامعه متزلزل شده و فرو مي ريزد و جامعه به اهداف و آرمان هاي خود نمي رسد.

 معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري لرستان بیان کرد: باتوجه به فرمايش اخير رياست قوه قضاييه حضرت آيت الله لاريجاني مبارزه با بي حجابي و بد حجابي يكي از وظايف قوه قضاييه است و از تمام نيروهاي حاضر در اين عرصه حمايت مي شود.

وی با اشاره به ماده 638 قانون مجازات اسلامي مصوب 1375تظاهر به عمل حرام در اماكن عمومي و معابر عمومي جرم بوده و داراي حبس و شلاق است و بنا به تبصره ذيل آن بي حجابي جرم محسوب شده و داراي مجازات زندان و شلاق است.

شاکرمی اظهار داشت: استان لرستان از نظر مسائل منكراتي عاري از هر گونه آلودگي است و بنا به گزارش وزارت كشور در اين حوزه در رتبه 29 كشوري هستيم اما اين بدان معنا نيست كه خانواده ها از اين موضوع مهم و فرزندان خود غافل باشند لذا توصيه مي شود مادران از فرزندان خود مانند چشمان خود مراقبت نمايند كه خداي ناكرده مورد هجمه و آسيب افراد فرصت طلب و بيمار قرار نگيرند.

وی تصریح کرد: در صورتي كه افرادي بخواهند فضاي سالم حجاب و عفاف استان را خدشه دار نمايند، براساس مقررات شرعي و قانوني با تمام قدرت دستگاه قضائي و نيروي انتظامي با آنها برخورد مي کند.

معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري لرستان گفت: انتظار مي رود متوليان فرهنگي و اصحاب رسانه، صدا و سيما و آموزش و پرورش و دانشگاه ها در خصوص ارتقا فرهنگ حجاب و عفاف اقدام نمايند و آسيب هاي وارده در اين حوزه را به اطلاع افراد جامعه برسانند.

  1. نویسنده دیدگاه: معرق
    آذر ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۵:۴۳

    واقعا این مملکتِ اسلامیه؟!؟! این دخترها توو چ خونواده هایی بزرگ شدند ک این نوع پوشش غیرتِ مرداشون رو خشه دار نمیکنه؟!؟!

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار