سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67622
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » کری: در صورت ادامه حمایت مسکو و تهران از اسد، اقدامات سختی انجام می‌دهیم
Print This Post

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: در صورت ادامه حمایت مسکو و تهران از بشار اسد واشنگتن مجبور می‌شود اقدامات سختی را اتخاذ کند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، جان کری،‌ وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی خود در همایش آمریکا و اسرائیل در واشنگتن گفت: اگر روسیه و ایران به بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه اجازه دهند که روند سیاسی را به شکست بکشاند و اگر انتقال سیاسی در سوریه اتفاق نیفتد ما همچنان به گزینه‌های خود پایبند خواهیم بود و در نهایت مجبور خواهیم شد تصمیمات سختی بگیریم.وی تاکید کرد: دور دوم مذاکرات سوریه پیش از پایان ماه جاری میلادی در نیویورک برگزار خواهد شد. مخالفان سوریه اعضای هیات خود را برای شرکت در مذاکرات انتخاب کرده‌اند و آماده نشستن بر سر میز مذاکرات در کنار روسیه و ایران هستند؛ دو کشوری که با پیشنهاد ما درباره لزوم انتقال سیاسی در سوریه توافق کردند.

کری افزود: هدف از این انتقال تشکیل دولت فراگیری است که ظرف شش ماه شکل گرفته و طی این دوره قانون اساسی جدید و مکانیزمی برای برگزاری انتخابات ظرف 18 ماه با نظارت بین‌المللی تدوین خواهد شد.

کری تاکید کرد که جامعه جهانی همچنان به تلاش‌های خود برای حل بحران سوریه ادامه می‌دهد و تمامی طرف‌ها برای توقف درگیری‌ها به عنوان مرحله اول حل بحران پیش از آغاز روند سیاسی تلاش می‌کنند.

وی درباره اوضاع آوارگان نیز تاکید کرد: ما باید از اردن، لبنان و ترکیه درباره بحران آوارگان حمایت کنیم.

وزیر خارجه آمریکا همچنین احداث شهرک‌ساز‌ی‌ها توسط اسرائیل را به شدت محکوم کرد و گفت: این مساله سوالاتی را درباره قصد و نیت اسرائیل در درازمدت برمی‌انگیزد.

وی به اسرائیل نسبت به عواقب فروپاشی تشکیلات خودگردان فلسطین هشدار داده و گفت: این مساله احتمالا تهدیدی برای اسرائیل خواهد بود.

کری تاکید کرد: محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بیش از هر زمان دیگری با ناامیدی صحبت می‌کند و از ناامیدی فلسطینی‌ها حرف می‌زند. در واقع اعتماد میان دو طرف اسرائیلی و فلسطینی بیش از گذشته از بین رفته است و ما خواهان توقف خشونت‌ها پیش از بدتر شدن اوضاع هستیم.

منبع: ایسنا

  1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    آذر ۱۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۰۸

    قبلا می گفتند اگه آمریکا بخواد به تعدادافرادایران هواپیمای جنگی می فرستد وایران را بمباران می کنند .چه وحشت ها که از آمریکا نمی گفتند.(البته منافقین) الان متوجه شدیم آمریکا که هیچ، شوروی(روسیه) وانگلیس وفرانسه وآلمان و…همه با هم نمی توانند یک گروهک تروریستی مثل داعش را از بین ببرند. و واقعا از ته دل به یقین رسیدیم که گفته بزرگ مرد تاریخ بشریت (به استثنای ائمه)حضرت امام (ره)که فرمودند :«آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند»الان دیگه خوب متوجه شدیم به حق والانصاف به گفته خودشات یقین داشتند وماهم به این یقین رسیدیم.پس به کری وکنده تر از اون می گیم برید گم شید آشغالا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار