سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67741
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » مرگ 28 نفر بر اثر آنفولانزا در کشور/ لرستان هم درگیر این بیماری خواهد شد
Print This Post
هشدار درباره شیوع آنفولانزا در لرستان

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌ها با تاکید بر این‌که بیماری آنفولانزا تنها برای تعدادی از افراد جامعه پرعارضه‌تر است‌، تصریح کرد: وزارت بهداشت هرگز واکسیناسیون همگانی را برای آنفولانزا توصیه نمی‌کند.

مرگ 28 نفر بر اثر آنفولانزا در کشور/ لرستان هم درگیر این بیماری خواهد شدبه گزارش سلام دلفان به نقل از وبدا، دکتر “محمدمهدی گویا” ضمن اعلام این خبر گفت: افراد بالاتر از 65 سال‌، کودکان زیر 5 سا‌ل، مبتلایان به بیماری‌های قلبی و ریوی مزمن، خانم‌های باردار، مبتلایان به سرطان که تحت درمان هستند، مبتلایان به بیماری دیابت و نارسایی کلیه و کسانی که به هر دلیلی دچار نقص سیستم ایمنی هستند از جمله افراد در معرض خطر هستند که بیماری آنفولانزا در این افراد عارضه شدیدتری دارد و اگر بیماری به‌موقع تحت درمان نگیرد، منجر به مرگ می‌شود.
وی گفت: تا به امروز در مجموع 28 نفر (24 نفر در شهر کرمان و 4 نفر در رفسنجان) در اثر این بیماری در کشور فوت کرده‌اند.
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌ها افزود: در پی بروز این بیماری در رفسنجان و کرمان از 3 هفته قبل، مسئولین وزارت بهداشت دو بار برای بررسی وضعیت بیماری و نظارت بر برنامه‌ها و اقدامات درمانی انجام شده بر بیماران در بیمارستان به این دو شهر سفر کرده و تمام اقدامات درمانی انجام شده را از نزدیک مورد برسی و ارزیابی قرار داده‌ایم.
دکتر گویا تأکید کرد: کلیه اقدامات درمانی لازم برای همه این بیماران انجام شده است ولی متأسفانه به دلیل وجود بیماری زمینه‌ای، اقدامات درمانی مؤثر واقع نشد.
وی افزود: 6 مورد اخیر فوت‌شده در کرمان نیز مربوط به بیمارستان تامین اجتماعی و بخش خصوصی بوده است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌ها گفت: در ابتدای فصل آنفولانزا در کشور قرار داریم و با سردتر شدن هوا طی روزها و هفته‌های آینده احتمال افزایش ابتلا به این بیماری بیشتر خواهد شد.

شیوع آنفولانزا در لرستان

دکتر گویا گفت: بر اساس اطلاعات سامانه نرم‌افزاری انتظار می‌رود در هفته آینده و هفته‌های بعد این بیماری در استان‌های کرمانشاه و آذربایجان شرقی بروز بیش‌تری داشته باشد.
وی گفت: بعد از این دو استان، استان‌های کردستان، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، تهران، سمنان و خراسان شمالی استان‌هایی هستند که طی هفته‌های آینده درگیر این بیماری خواهند شد.
دکتر گویا در ادامه مجدداً بر رعایت نکات بهداشت فردی برای پیشگیری از این بیماری توصیه کرد و با تأکید بر این که شستشوی دست‌ها با آب و صابون برای پیشگیری از بیماری آنفولانزا بسیار ضروری است، گفت: رعایت آداب تنفسی نیز اهمیت فوق‌العاده زیادی در پیشگیری از بیماری دارد.
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر در ادامه توصیه کرد: افراد مبتلا به بیماری یا مشکوک به بیماری از بوسیدن و دست دادن با دیگر جدا خودداری کنند. از هرگونه خوددرمانی خودداری كرده و به پزشک مراجعه نمایند.
گویا یادآور شد: مصرف آنتی‌بیوتیک در بسیاری از موارد ابتلا به این بیماری اصلاً ضرورتی ندارد و بعضی از مبتلایان لازم است با تشخیص پزشک تحت درمان‌های دارویی ویژه قرار گیرند.
وی با تأکید بر این‌که شستشوی دست‌ها با آب و صابون برای پیشگیری از این بیماری بسیار ضروری است، گفت: رعایت آداب تنفسی یعنی استفاده از دستمال در هنگام عطسه و سرفه و قرار دادن دستمال در کیسه پلاستیکی و سپس قرار دادن آن در سطل زباله اهمیت فوق‌العاده زیادی در پیشگیری از بیماری دارد.

دکتر گویا در پایان گفت: رعایت فاصله حداقل یک متری با بیمار مبتلا بسیار ضروری است و فرد مبتلا باید به اندازه کافی استراحت نماید بنابراین از حضور در مدرسه یا محل کار تا زمانی که پزشک اجازه نداده است باید اکیداً خودداری شود.

لرستان هم درگیر این بیماری خواهد شد

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار