سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67817
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ادعای اردوغان درباره هشدار به روحانی کذب محض است
Print This Post

سخنگوی دولت در واکنش به سخنان اخیر رئیس‌جمهوری ترکیه گفت: ادعای اردوغان درباره هشدار به رئیس‌جمهوری کشورمان کذب محض است.

به گزارش سلام دلفان، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در ساختمان کوثر نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، در واکنش به ادعای اخیر رئیس‌جمهور ترکیه مبنی بر هشدار به ایران گفت: آقای اردوغان و رئیس‌جمهور کشورمان در مرداد ماه مکالمه تلفنی داشتند که درباره مسائل مختلف بحث و تبادل نظر کردند.

وی افزود: رئیس‌جمهوری ترکیه در این مکالمه تلفنی نسبت به مطلبی که درباره وی و خانواده ایشان در یکی از سایت‌های ایرانی منتشر شده بود، گلایه کردد که در ادامه رئیس‌جمهور توضیح دادند این رسانه‌ها برای هر کسی می‌نویسند حتی برای مقامات دولتی کشورمان، در ایران دموکراسی وجود دارد و باید ظرفیت داشته باشیم.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه رئیس‌جمهور قول بررسی این موضوع را دادند، افزود: مکالمه دو رئیس‌جمهور کاملا ضبط شده است و ادعای تهدید و هشدار به رئیس‌جمهور کذب محض است.

نوبخت خاطرنشان کرد: قبلا هم وزیر خارجه‌مان به مقامات بالاتر از آنها اعلام کرده بودند که هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکنید. حالا آنها که مقام‌های بالاترشان هستند می‌دانند که از موضع تهدید نمی‌توانند با ایران صحبت کنند.

نوبخت در توصیه‌ای خطاب به اردوغان تصریح کرد: مشاوران آقای اردوغان در ارائه مشورت‌ها باید بیشتر دقت کنند. به هر حال ترکیه در حال حاضر با عراق، سوریه و روسیه درگیر است و با این همه مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند و الان با این موضع‌گیری‌ها می‌خواهد ایران را هم به این مشکلات اضافه کند که فکر می‌کنم مشاوران رئیس‌جمهوری ترکیه باید در این زمینه دقت بیشتری به خرج بدهند. بلکه با این دست موضع‌گیری‌ها فقط مشکل خودشان را بیشتر می‌کنند.فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار