سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67851
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » «م.ش»: به ازای فروش هر بشکه نفت یک دلار دریافت می‌کردم
Print This Post

متهم ردیف دوم پرونده فساد نفتی گفت: به ازای فروش هر بشکه نفت یک دلار و به ازای خرید هر هواپیما 250 هزار یورو به من می‌رسید.

به گزارش سلام دلفان، بیستمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی با حضور بابک زنجانی، «م.ش» و «ح.ف.هـ» به‌عنوان متهمان ردیف اول تا سوم به ریاست قاضی صلواتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران برگزار شد و ادامه دفاعیات «م.ش» متهم ردیف دوم استماع شد.

«م.ش» در ادامه دفاعیات خود در پاسخ به سؤال قاضی در خصوص نحوه آشنایی وی با زنجانی، گفت: من در سال 81 یا 82 از طریق «ح.ف.هـ» به آقای زنجانی معرفی شدم.

متهم ردیف دوم در پاسخ به سؤالی در رابطه با تفاهم‌نامه منعقده بین وی با بابک زنجانی، گفت: این تفاهم‌نامه که پانزدهم آذرماه سال 91 منعقد شد در زمینه خرید هواپیما، کشتی و هتل و همچنین فروش نفت بود که برخی عملیاتی شد.

وی در خصوص حق‌العمل خود در قبال فروش نفت نیز گفت: به ازای فروش هر بشکه نفت یک دلار برای من و به ازای خرید هر هواپیما 250 هزار یورو به من می‌رسید.

«م.ش» در خصوص نحوه معرفی کردن زنجانی به آقای «و» مدیر وقت صندوق بازنشستگی گفت: من ایشان را به مدیر صندوق معرفی نکردم که در اینجا قاضی صلواتی گفت شما ایشان را به‌عنوان بانکدار حرفه‌ای که پول نفت را نقدا پرداخت می‌کند، به مدیر وقت صندوق بازنشستگی معرفی کردید.

متهم ردیف دوم در خصوص این گفته قاضی که شما آقای زنجانی را به مسئولان وزارت نفت معرفی کردید، گفت: آقای زنجانی خودشان با وزیر وقت ارتباط داشتند و زمانی که چنین ارتباطی وجود دارد، نیازی به ایجاد ارتباط با زیردستان نیست.

«م.ش» ادامه داد: در تاریخ 14 اردیبهشت ماه 92، اولین LC برای شرکت نیکو صادر شده بود، بنابراین ارتباط آقای زنجانی با شرکت نفت وجود داشت، پس من چگونه می‌توانستم در تاریخ 26 همان ماه، ایشان را معرفی کرده باشم.

وی ادامه داد: من نفتی تحویل نگرفته‌ام؛ چراکه اگر تحویل گرفته بودم باید بارنامه‌ای را امضا کرده باشم و سندی وجود می‌داشت.

متهم ردیف دوم افزود: من به‌عنوان یک کارگزار عملیاتی فعالیت می‌کردم، هم‌چون کارگزارانی که در مناطق مختلف نفت را تحویل می‌گرفتند.

«م.ش» درخصوص این گفته قاضی که شما به خانم «یو» نفت فروختید، گفت: من به هیچ وجه با خانم «یو» در ارتباط نبودم، بلکه آقای زنجانی با ایشان معامله می‌کردند.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار