سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67853
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » رئيس فدراسيون جودو پس از تهمت به ميزباني لرستان بركنار شد/ ميراسماعيلي، رستگار را ضربه فني كرد
Print This Post

وزیر ورزش و جوانان با صدور حكمي “رشید خدابخش” را به عنوان سرپرست فدراسیون جودو منصوب كرد.

به گزارش سلام دلفان، “محمود گودرزی” با پیشنهاد معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی، در حکمی “رشید خدابخش” را جاي‌گزين “محمدعلي رستگار” در فدراسيون جودو كرد.

خدابخش پيش از اين مدير كل تربیت‌بدنی (ورزش و جوانان) مازندران، آذربایجان شرقی، فارس، اصفهان و نائب‌رئیس فدراسیون کاراته بوده است.
اين در شرايطي است كه پايگاه خبري وزارت ورزش ادعا كرده است رستگار از سمت خود استعفا داده در حالي كه خبر تكذيب كناره‌گيري وي ديشب روي خروجي فدراسيون جودو قرار گرفت، لذا بركناري رستگار قطعي به نظر مي‌رسد.
در خبر منتشره ديشب از قول رستگار روي خروجي وب‌سايت فدراسيون جودو و كوراش آمده است: در پي انتشار  شايعاتي  مبني بر كنارگيري مجدد دكتر رستگار از سمت رياست فدراسيون جودو، دكتر رستگار  ضمن تكذيب اين شايعه گفت: استعفاي بنده مربوط به حدود 4 ماه پيش بوده است كه پس از عدم پذيرش آن توسط وزارت ورزش و با مشورت و نظر مقامات وزارت ورزش تصميم بر اين شد بنده با تقويت تيم مديريتي فدراسيون، در سال كسب سهميه تا المپيك ريو با قوت به كار خود در فدراسيون ادامه دهم.
وي افزود: از آن پس با بر گزاري جلسات  متعدد كارشناسي و با انجام تغييراتي، روساي سابق فدراسيون نيز به تيم مديريتي اضافه شدند كه با استقبال جامعه جودو مواجه شد و با نتايج خوبي هم در مسابقات قهرماني آسيا نوجوانان و جوانان  همراه بود. با توجه به ساختار جديد مديريتي فدراسيون، و متعاقب آن، پيش و پس از برگزاري مسابقات كوراش قهرماني جهان، مصاحبه هايي توسط آقاي ميراسماعيلي بر عليه برخي از اعضاي هيات رييسه فدراسيون و رييس فدراسيون انجام شد كه براي آرامش جامعه جودو با سكوت اين‌جانب همراه بود.
رستگار گفت: در پي محروميت ٥ ساله ايشان توسط  فدراسيون جهاني كوراش‌، هيات رييسه فدراسيون مصوب كرد كه ادامه همكاري با وي در فدراسيون صلاح نمي‌باشد و اين‌جانب پس از ارسال نامه‌اي به معاونت محترم ورزشي وزارت ورزش و مذاكره حضوري با ايشان، با توجه به تفويض اختيار  مجمع  به بنده در انتخاب نايب رييس و دبير، نسبت به بركناري نام‌برده اقدام نمودم‌. لازم به ذكر است در طول يك رئيس فدراسيون جودو پس از تهمت به ميزباني لرستان بركنار شد/ ميراسماعيلي، رستگار را ضربه فني كرد سال گذشته، از طرف مسوولان وزارت ورزش به دليل به كار گيري ميراسماعيلي در فدراسيون چندين بار مورد انتقاد قرار گرفته بودم و به نحوي از من خواسته شده بود تصميم قاطعانه در خصوص وي اتخاذ كنم.
متاسفانه پس ازاين تصميم،  وزارت ورزش در يك روز جمعه و در پاسخ به خبر كذب منتشره توسط يك خبرگزاري به نقل از اين‌جانب كه وزير محترم با اين تصميم موافقت كرده، عجولانه و بدون بررسي صحت يا سقم آن خبر، بيانيه عجيب و منحصر به بركناري اين نايب‌رييس را صادر كرد و بركناري ميراسماعيلي را غير‌قانوني اعلام نمود و آن را منوط به نظر مجمع فدارسيون دانست. از آن پس طي دو هفته اخير اين‌جانب از طرف مسولين وزارت ورزش تحت فشار هستم تا با ادامه كار ايشان به عنوان نايب رييس در فدراسيون موافقت كنم. لاكن درخواست من از مسوولان وزارت اين بوده و هست تا با بررسي دلايل بركناري نامبرده توسط يك كميته حقيقت ياب‌، بدون دليل با مصوبه هيات رييسه فدراسيون كه شامل افرادي با بيش از٢٠ سال تجربه مديريت در فدراسيون جودو مي‌باشند، مخالفت نشود.
وي با تاكيد بر اين كه هيچ اختلاف شخصي با ميراسماعيلي ندارد بلكه با سعه صدر و حوصله در 3 سال گذشته، بيش‌ترين فضاي رشد او را در عرصه مديريت ورزشي با توجه به علاقه شديد او در فعاليت در اين عرصه فراهم كرده و بيش‌تر از هر كسي مدافع وي در تمام حاشيه‌هاي خودساخته او براي حفظ حرمت و جايگاه اين قهرمان بوده است، در پايان گفت: بهتر است به قانون احترام بگذاريم و قانون براي همه يكسان باشد و اگر لازم است و وزارت ورزش صلاح مي‌داند هر گونه تصميم را به مجمع عمومي فدراسيون كه حدود يك ماه ديگر برگزار مي‌شود، بسپاريم
رییس سابق فدراسیون جودو با تاکید بر این که در شرایط کنونی استعفایی نداده است که با موافقت وزارت ورزش و جوانان روبه‌رو شود، گفت: مسئولان این وزارتخانه در طول روز‌های اخیر بارها به من فشار آوردند تا با بازگشت میراسماعیلی موافقت کنم و دلیل این تغییر موضع را نمی‌دانم.
به هر حال رستگار پس از اظهارات ديشب خود، صبح سه‌شنبه نيز پس از بركناري در گفت‌وگو با ايسنا اظهار داشت: من در شرایط فعلی هیچ استعفایی نداده‌ام و این که گفته می‌شود به تازگی از ریاست فدراسیون جودو استعفا داده‌ام به هیچ وجه درست نیست.
رییس سابق فدراسیون جودو خاطر‌ نشان کرد: هیات رییسه تشخیص داد با توجه به مشکلاتی که در راه همکاری ما با میراسماعیلی وجود داشت او دیگر به همکاری خود با فدراسیون ادامه ندهد و من نیز قبل از این که حکم برکناری او را اعلام کنم طی نامه‌ای به معاونت ورزشی وزارت ورزش و جوانان این موضوع را اعلام کردم و حتی با نصرالله سجادی، معاون ورزش حر‌فه‌ای و قهرمانی این وزارتخانه درباره این موضوع دیداری حضوری داشتم و پس از گرفتن موافقت این موضوع را اعلام کردم. با توجه به این که از طرف مجمع به بنده درباره دبیر و نایب رییس فدراسیون اختیار تام داده شده بود، برای برکناری میر اسماعیلی دیگر نیازی به برگزاری مجمع نبود.
رستگار با بیان این که پیش از برکناری میر اسماعیلی، مسئولان وزارت ورزش و جوانان بارها خواهان برکناری این شخص شده بودند، خاطر‌نشان کرد: من به هیچ وجه تصور هم نمی‌کردم وزارت ورزش با برکناری میراسماعیلی مخالفت کند، اما متاسفانه آن‌ها یک روز پس از اتخاذ این تصمیم از سوی ما، به صورت رسمی و طی یک بیانیه با تصمیم هیات رئیسه مخالفت کردند و پس از آن نیز در طول چند روز اخیر چندین بار فشار آوردند تا با بازگشت میراسماعیلی به فدراسیون موافقت شود، اما از آن‌جایی که این برکناری بر اساس مصوبه هیات رییسه بود من نمی‌توانستم به سادگی آن را زیر پا بگذارم.
رییس سابق فدراسیون جودو با تاکید بر این که استعفایی در شرایط فعلی نداده است، گفت: واقعا نمی‌دانم چرا مسئولان وزارت ورزش و جوانان به یکباره تغییر موضع دادند و در حالی که بارها خواستار برکناری میراسماعیلی شده بود، اما به یکباره از او حمایت کردند. از این نوع تصمیم‌گیری در وزارت ورزش واقعا متعجبم.
قابل ذكر است رئيس فدراسيون جودو به منظور تخريب آرش ميراسماعيلي حتي با كمك برخي رسانه‌ها اقدام به تخريب مردم لرستان و ميزباني شايسته آنان در مسابقات جهاني كوراش را نمود كه در نهايت به مصداق مثل “چاه‌كن جايش ته چاه است”، بالاخره اين آتش گريبان خودش را گرفت و حتي معذرت‌خواهي و دلجويي وي ظرف هفته گذشته با ارسال تقديرنامه براي استاندار لرستان و معاون وي نيز موثر واقع نشد و با رايزني استاندار لرستان با وزير ورزش و جوانان به خاطر برخي مصاحبه‌هاي كذب افراد دست‌نشانده فدراسيون جودو با صدا و سيما در مورد نبود غذاي كافي براي مهمانان خارجي، بالاخره رستگار از اين سمت كنار گذاشته شد.
منبع: یافته

  1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    آذر ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۵۷

    فیلم ضرب وشتم بازیکن خارجی که دیگه ساختگی نبود استاندار لرستان بخاط اینکه فکر میکنه آرش میراسماعیلی برای مجلس رای میاره دست به این اقدامات زده…

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار