سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67860
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » دانشجوی لرستانی هواپیمای بدون سرنشین شبیه سازی کرد
Print This Post

هواپیمای بدون سرنشین توسط فرید ترابی از دانشجویان استان لرستان، شبیه‌سازی و در نمایشگاه فن بازار لرستان نیز از آن، رونمایی شد.

فن بازار

به گزارش سلام دلفان فرید ترابی اظهار داشت: این هواپیمای بدون سرنشین که 920 گرم وزن دارد، قابلیت فیلم‌برداری با ماکسیمم سرعت 250 کیلومتر در ساعت را دارد.

وی افزود: این هواپیما که به تأیید پارک علم و فناوری رسیده، توان نیم ساعت پرواز دارد و گردش موتور آن 43 هزار و 200 دور در دقیقه است که ساخت آن، یک سال و نیم به طول انجامیده است.

دانشجوی مهندسی تکنولوژی الکترونیک دانشگاه فنی و حرفه‌ای پسرانه خرم‌آباد بابیان اینکه هیچ تسهیلاتی برای ساخت این هواپیما که دو میلیون و 500 تومان هزینه‌بر بوده، دریافت نکرده است، عنوان کرد: این طرح به نوعی شبیه‌سازی یک هواپیمای واقعی است و اصول کاری یک هواپیمای واقعی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به طراحی پرینتر سه‌بعدی، تصریح کرد: یکی دیگر از طرح‌هایی که در این نمایشگاه از آن رونمایی شده، پرینتر سه‌بعدی است که در صنایع پزشکی، آموزش و صنعت می‌تواند کارایی‌های زیادی داشته باشد.

ترابی با اشاره به دریافت مبلغ چهار میلیون تومان تسهیلات از دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای ساخت این دستگاه پرینتر، خاطرنشان کرد: به‌ واسطه این دستگاه می‌توان هر طرح سه‌بعدی طراحی‌شده روی نرم‌افزار را به‌ صورت سه‌بعدی چاپ کرد.

به گزارش تسنیم، دومین نمایشگاه فن بازار استان لرستان  چهاردم آذر ماه همزمان با هفته پژوهش و فناوری در محل دانشکده اقتصاد دانشگاه لرستان بر پا شد و علاقه‌مندان تا 18 آذر ماه می‌توانند از این نمایشگاه بازدید کنند.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار