سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 67863
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » رویای خام تشکیل امپراطوری عثمانی در منطقه/اردوغان نماد فرقه گرایی است
Print This Post
سوری در واکنش به اظهارات ضد ایرانی وزیر خارجه ترکیه مطرح کرد:

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با بیان اینکه دفاع از حکومت قانونی سوریه و عراق استراتژی ایران است گفت: وی در چند سال اخیر تمام تلاش خود را برای تشکیل امپراطوری عثمانی در منطقه انجام داده و در این راه از هیچ اقدامی فروگذار نبوده است.

به گزارش سلام دلفان، حجت‌الله سوری در واکنش به اظهارات ضد ایرانی وزیر خارجه ترکیه، گفت: این‌گونه اظهارات برای انحراف افکار عمومی ترکیه درباره سیاست‌ها و اقدامات این کشور در منطقه است.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، افزود:‌ بر اساس قانون اساسی، سیاست جمهوری اسلامی عدم دخالت در امور دیگر کشورها است، اما ایران در این میان همواره از مستضعفان و کشورهای مظلوم حمایت کرده و می‌کند.

وی با بیان اینکه دولت ترکیه به‌ویژه شخص رجب طیب اردوغان نماد فرقه گرایی است، ادامه داد: وی در چند سال اخیر تمام تلاش خود را برای تشکیل امپراطوری عثمانی در منطقه انجام داده و در این راه از هیچ اقدامی فروگذار نبوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اعلام اینکه دولت ترکیه یکی از عوامل تشدید بحران در منطقه است، افزود: یکی از دلایل بقای گروه‌های تروریستی به‌ویژه داعش در عراق و سوریه، کمک‌های ترکیه به این گروه‌ها است، البته این کشور از این حمایت‌ها منافع بسیاری کسب می‌کند.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی با تشکل ائتلاف چهارگانه میان ایران، روسیه، عراق و سوریه عملا تمام اقدامات و هزینه‌های دولت ترکیه خنثی شده و این موضوع موجب نارضایتی و خشم مقامات ترکیه‌ای شده‌ است.

سوری افزود: به‌طور حتم جمهوری اسلامی از سیاست خود درباره حمایت از دولت قانونی سوریه کوتاه نمی‌آید و قطعا این دولت ترکیه است که باید سیاست‌های منطقه‌ای خود را اصلاح کند.

وزیر امور خارجه ترکیه ادعا کرد ترکیه با ایران بر سر سیاستها در سوریه و عراق اختلافات شدیدی دارد و سیاستهای فرقه ای ایران خطری برای منطقه محسوب می شود./خانه ملت

 1. نویسنده دیدگاه: امیر
  آذر ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۲۰

  آقای سوری بی زحمت شما بفکر مشکلات حوزه خودت(دلفان و سلسله)باش.
  نیمی از روستاها و خود شهر دلفان سه روزه گاز ندارن و جنابعالی داری درباره ترکیه اظهار نظر میکنی؟
  یادمه وقتی سرما بهار امسال کشاورزی دلفان رو نابود کرد هم شما تازه داشتی درباره عربستان مصاحبه میکردی
  یکی نیست بگه مگه شما وزیر امور خارجه اید؟
  .

 2. نویسنده دیدگاه: سید مجید
  آذر ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۵۵

  خوبه اما تو بفکر حوزه انتخابیه ات و عملکرد مسئولین زیر دستت باش .مشکل گاز .سیاسی کاری های آموزش و پرورش.مشکلات درون شهر و معابر .کوچه و خیابان ها.جاده های مسدود روستایی .بی کاری . نبود درآمد مردم. بخش کشاورزی و دامداری و هزاران مشکل دیگر.موفق باشی اما دیگه دیر شد تو کارکن نبودی

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار