سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 68060
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » عملیات گسترده لشکر چهارم در ریف لاذقیه/ جدیدترین گزارش از برآورد خسارات بحران/ عملیات نیروهای ویژه در حرستا +نقشه و عکس
Print This Post
جدیدترین تحولات میدانی سوریه؛

جدیدترین تحولات جاری در عرصه میدانی سوریه از ادامه عملیات نظامی گسترده لشکر چهارم در ریف لاذقیه، آزادسازی شهرک توینه در ریف حماه، عملیات نیروهای ویژه گارد ریاست جمهوری در ریف دمشق خبر می دهد.

سلام دلفان – عرصه میدانی سوریه همچنان شاهد عملیات گسترده ارتش و نیروهای مسلح این کشور با همکاری نیروی هوایی روسیه در پروسه مبارزه با تروریسم در مناطق و استان های مختلف سوریه است که در برخی نقاط با وارد آوردن خسارات سنگین به گروه های تروریستی مسلح همراه بوده است.
لاذقیه، ادامه عملیات گسترده ارتش سوریه با هماهنگی روس‌ها
یگان توپخانه ارتش سوریه کاروان تجهیزات نظامی داعش در شهرک «المعکر شمالی»، در شمال شرقی شهرک «سلمیه» واقع در ریف شمالی لاذقیه را هدف قرار داده و ضمن منهدم کردن این کاروان دستکم 35 تروریست را از پای درآوردند.

عملیات گسترده لشکر چهارم در ریف لاذقیه/آزادسازی توینه در حماه/جدیدترین گزارش از برآورد خسارات بحران/عملیات نیروهای ویژه در حرستا
نبرد در جب الاحمر

در ریف شمالی لاذقیه نیروهای ارتش سوریه درحالی همچنان به پیشروی خود ادامه می دهند که هنگام پاکسازی و تحکیم مواضع خود در 20 شهرک و روستای آزاد شده مواد غذایی سعودی و اماراتی را کشف و ضبط کردند.

از سوی دیگر، گزارش شده که لشکر چهارم ارتش سوریه به موازات تنگ تر کردن حلقه محاصره گروه های تروریستی در ریف شمالی لاذقیه، عملیات نظامی خود در محور «جب الاحمر» با هدف پیشروی به سمت ارتفاعات راهبردی «کبانی» را ادامه می دهد.

در این راستا، لشکر چهار پس از درگیری های شدید با گروه های مسلح تروریستی موفق شد، روستای «عكّو»، در ارتفاعات كباني را آزاد کند و به موازات آن به پیشروی به سمت روستاهای «كتف يعقوب» و «كتف الحمضي» از محورهای دیگر ادامه دهد.

ریف شمالی و شمال شرقی لاذقیه این روزها شاهد عملیات های گسترده ارتش سوریه با هدف قطع ارتباط گروه های مسلح با یکدیگر در نقاط مختلف ریف های فوق الذکر و در دست گرفتن کنترل تپه های منطقه با هدف تامین امنیت آن از یک سو و محاصره ریف ادلب است که یکی از اهداف مهم ارتش سوریه شمرده می شود.

منابع رسانه ای وابسته به گروه های تروریستی اذعان کردند که از زمان آغاز حملات هوایی روسیه به موازات عملیات نظامی ارتش سوریه در ریف لاذقیه بیمارستان های میدانی این منطقه با شرایط سخت و دشواری مواجه هستند.

عملیات گسترده لشکر چهارم در ریف لاذقیه/آزادسازی توینه در حماه/جدیدترین گزارش از برآورد خسارات بحران/عملیات نیروهای ویژه در حرستا
نقشه عملیاتی ارتش سوریه در ریف لاذقیه

به گفته یکی از پزشکان این بیمارستان های میدانی در اثر این حملات هوایی و عملیات های زمینی 60 درصد از بیمارستان های میدانی گروه های مسلح در ریف لاذقیه امکان خدمات رسانی خود را از دست داده اند که مهمترین آنها بیمارستان دغدغان و مركز پزشکی القسطل وابسته به صلیب سرخ قطر و تعطیلی بخش هایی از بیمارستان سلمى و مراکز درمانی البرناص و اليمضيه است.

این موضوع موجب شده تا گروه های تروریستی مجروحان خود را برای مداوا به بیمارستان های ترکیه انتقال دهند.

حلب، حمله داعش به تروریست های جارز
در شهرک «جارز»، واقع در ریف حلب داعش با منفجر کردن یک دستگاه خودرو بمبگذاری شده، شماری از عناصر مسلح وابسته به گروه های تروریستی که در این شهرک مستقر هستند، را از پای درآورد و زخمی کرد.

این درحالی است که روز گذشته ارتش سوریه با حمایت و پیشتیبانی نیروی هوایی روسیه مواضع داعش و خطوط امداد و کمک رسانی این گروه را در روستاها و شهرک های جروف، نجارة، شمال شربع، بيجان، عين الصفا، عين البيضا، قره بابا و شهرهای عندان و الباب، در ريف شرقی حلب را به شدت گلوله باران کرد.

در ریف جنوبی حلب دیگر یگان های ارتش سوریه در عملیاتی مشابه مواضع و محورهای مواصلاتی گروه های مسلح تکفیری در روستاهای دلامة، البرقوم، بانص، رسم الصهريج و شهرک الزربة را هدف گرفت که در اثر آن افزون بر انهدام مواضع و قطع راه های مواصلاتی گروه های تکفیری ده ها نفر از آنها نیز کشته شدند که بنابر اعلام رسانه های وابسته به این گروه ها ماجد أبو جني، معروف به العثمان و محمود شيخ رزوق و ماجد محمد ذيب و نوح حقمو و يونس التركي از چهره های معروف این گروه ها در ریف جنوبی حلب نیز مشاهده می شدند.

همچنین بنابر اعلام سخنگوی نظامی ارتش و نیروهای مسلح سوریه، این نیروها مواضع نظامی خود را در شهرک‌ های نصر الله، عاكولة، مطاحن رسم العبد و تعدادی از مزارع ريف شرقی حلب و تل جعيري، خلصة، القلعجية، الحمرا و زيتان، در ريف جنوب غربی حلب را مستحکم و در جریان درگیری با گروه های تکفیری وابسته به جبهه النصره اطراف شهرک «العزیزیه»، 50 نفر از آنها را از پای درآورند.

اما پس از دفع حملات جبهه النصره علیه نقاط و مراکز نظامی ارتش سوریه در ریف جنوبی حلب، این گروه نقاط مسکونی طومان و الزربة و الإيكاردا، از کوی های غربی حلب را به گلوله بست که در نتیجه آن 30 غیر نظامی کشته و ده ها نفر دیگر زخمی شوند و امداد رسانی به مناطق مورد حمله درحالی ادامه دارد که عنوان شده همچنان خانواده هایی زیر آوار گرفتار هستند.

حسکه، سه انفجار تروریستی، 130 کشته و زخمی
شهر «تل تمر»، در ریف حسکه شب گذشته شاهد انفجار 3 دستگاه خودرو بمبگذاری شده توسط داعش بود که در خیابان «فلسطین»، یکی از بیمارستان های میدانی مبارزان کُرد و بازار خرده فروشان این شهر رخ داد.

عملیات گسترده لشکر چهارم در ریف لاذقیه/آزادسازی توینه در حماه/جدیدترین گزارش از برآورد خسارات بحران/عملیات نیروهای ویژه در حرستا

براساس جدیدترین آمارها این انفجارهای تروریستی تاکنون 30 کشته و بیش از 100 زخمی میان غیر نظامیان برجا گذاشته است.

ریف دمشق، عملیات نیروهای ویژه در حرستا
سخنگوی نظامی ارتش و نیروهای مسلح سوریه روز گذشته در بیانیه ای از پیشروی جدید ارتش سوریه در منطقه «حرستا»، واقع در ریف دمشق و شناسایی شبکه ای از تونل ها و خندق ها در منطقه «جوبر» خبر داد که طول یکی از این تونل ها به 350 متر می رسد.

در واقع مزارع حرستا، اطراف شهر حرستا شاهد عملیات دقیق و موفق یکی از یگان‌ های نخبه «گارد ریاست جمهوری» سوریه بود که در قالب چهار گروه و با نام «عزرائیل» و استفاده از شبکه تونل های جیش الاسلام آن را اجرا کردند.

در این عملیات موفق دو منطقه «کازیه الشام» و «الخدمات الطبیه» آزاد شده و این گروه های ویژه با پیشروی تا عمق 200 متری مواضع گروه های مسلح ماموریت محوله را با موفقیت به انجام برسانند.

هدف اصلی این عملیات و عملیات های دیگری که توسط ارتش سوریه در این منطقه انجام می شود، تامین امنیت بزرگراه بین المللی دمشق – حمص و تکمیل محاصره شهر «دوما» است که قرارگاه اصلی «زهران علوش»، سرکرده گروه تروریستی «جیش الاسلام» به شمار می آید که مورد حمایت مستقیم عربستان سعودی است و مهمترین هدف آن پیشروی به سمت دمشق و تصرف پایتخت است.

عملیات گسترده لشکر چهارم در ریف لاذقیه/آزادسازی توینه در حماه/جدیدترین گزارش از برآورد خسارات بحران/عملیات نیروهای ویژه در حرستا

عملیات گسترده لشکر چهارم در ریف لاذقیه/آزادسازی توینه در حماه/جدیدترین گزارش از برآورد خسارات بحران/عملیات نیروهای ویژه در حرستا

عملیات گسترده لشکر چهارم در ریف لاذقیه/آزادسازی توینه در حماه/جدیدترین گزارش از برآورد خسارات بحران/عملیات نیروهای ویژه در حرستا
انفجارهای تروریستی شهر تل تمر

این درحالی است که در جریان عملیات نظامی ارتش سوریه در مناطق مختلف ریف دمشق و درگیری‌ های مسلحانه جاری بین این گروه ها ده ها تروریست مسلح کشته شدند که در میان آنها افراد ذیل نیز مشاهده می شوند:

– «صلاح الدين السليك»، معروف به «ابو احمد السبع»، فرمانده میدانی «اجناد شام» و تعدادی از عناصر مسلحش در منطقه مرج، از توابع غوطه غربی دمشق
– «محمود الكلس»، معروف به «ابو خليل الحوت»، از ماهرترین تک تیزاندازان غوطه شرقی دمشق
– «راتب المدور»، سرکرده تیپ 2 گروه تروریستی جیش الاسلام
– «فهد المغربي»، سرکرده گروه تروریستی موسوم به «كتيبة شهداء برزة»
– «محمد كشورة»، یکی از سرکردگان جيش الاسلام
– «محمد حمزة»، یکی از سرکردگان گروه تروریستی موسوم به «لواء شهدای الرسول»
– «عمر أبو الفاروق»، یکی از سرکردگان گروه تروریستی موسوم به «لواء شهدای اسلام»

حمص، آزادسازی مرهطان
نیروهای ارتش سوریه پس از آنکه شهرک «مرهطان» در ریف حمص را آزاد کنند، اقدام به تحکیم مواضع خود در این شهرک کردند و حمله گروه های تروریستی وابسته به داعش علیه نقاط نظامی ارتش سوریه را دفع کردند.

حماه، آزادسازی توینه
در جدیدترین تحولات میدانی حماه، نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، شهرک «توینه»، از توابع السلمیه را از سیطره داعش آزاد و حماه مواضع خود را در کوه 1112 واقع در جنوب غربی شهر السرمانیه، در ریف حماه را مستحکم کنند، دو مقر فرماندهی گروه های تروریستی و زره پوش های آنها در شهرک های كفر زيتا، اللطامنة، معكر شمالي و الرهجان را گلوله باران کنند که در اثر آن 150 تروریست از پای درآمده و خودروها و زره پوش های آنها منهدم شدند.

عملیات گسترده لشکر چهارم در ریف لاذقیه/آزادسازی توینه در حماه/جدیدترین گزارش از برآورد خسارات بحران/عملیات نیروهای ویژه در حرستا
شهر سلمیه در ریف حماه که دیروز شاهد آزاد سازی توینه از توابعش بود

عملکرد نیروی هوایی ارتش سوریه ظرف دو هفته اخیر
به گفته سخنگوی نظامی ارتش سوریه، نیروی هوایی این کشور از 27 نوامبر گذشته تا 10 دسامبر جاری 363 سورتی پرواز انجام دادند و طی آن 1357 نقطه در ریف های دمشق – حمص – حماه – حلب – إدلب – دير الزور – درعا و لاذقية را بمباران کردند که در نتیجه آن 4 مقر فرماندهی تروریست ها منهدم، 3 سرکرده داعش در حميمة كبيرة و دير حافر، واقع در ريف حلب و اطراف تدمر کشته و یک مقر فرماندهی گروه تروریستی تکفیری جند الأقصى در اللطامنة، واقع در ريف حماه و 3 کاروان گروه های تروریستی در القريتين و البيارات، در ريف حمص و جنوب خان شيخون، در ريف إدلب و مواضع و استحکامات النصره در خان شيخون، التمانعة و أريحا و مراكز امداد و انبارهای تجهیزات نظامی تروریست ها در ريف های إدلب و حلب منهدم شود.

عملیات گسترده لشکر چهارم در ریف لاذقیه/آزادسازی توینه در حماه/جدیدترین گزارش از برآورد خسارات بحران/عملیات نیروهای ویژه در حرستا
نمونه‌ای از حملات هوایی ارتش سوریه علیه مواضع تروریست‌ها

جدیدترین برآورد خسارات های وارده به سوریه
تحقیق صورت گرفته توسط «حیان سليمان»، معاون وزیر اقتصاد سوریه نشان می دهد که این کشور تاکنون متحمل 250 میلیارد دلار خسارات در اثر بحران تحمیل شده به سوریه از سوی طرف های منطقه ای و بین المللی شده که پراکندگی آن در بخش های مختلف به شرح ذیل است:

– بخش تجارت و بازرگانی 750 میليار ليره سوریه
– بخش صنعت 568 میليار ليره سوریه
– بخش سیاحت و گردشگری 330 میليار ليره سوریه
– بخش حمل و نقل 660 میليار ليره سوریه
– بخش برق بیش از 1500 میليار ليره سوریه
– بخش نفت و گاز بیش از 27 میليار ليره سوریه
– بخش آموزش و پرورش 50 میليار ليره سوریه

این درحالی است که سلیمان تاکید می کند، خسارات وارده به سوریه رهاورد توطئه ای از پیش طراحی شده بوده تا بخش های در سوریه دخیل و تاثیر گذار در رشد و پیشرفت این کشور را هدف قرار دهد و نابود کند.

منبع: مشرق

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار