سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 68083
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » کشف انبار بزرگ اسلحه داعش در الرمادی + تصاویر
Print This Post

نیروهای عراقی انبار بزرگی از تسلیحات مرگبار داعش را پس از بازپس گیری بخش‌هایی از شهر الرمادی در نزدیکی بغداد، کشف کرده‌اند.

به گزارش سلام دلفان، نیروهای عراقی با حمله به یک انبار اسلحه داعش در شهر الرمادی، مقادیر اسلحه و راکت‌های دست ساز را کشف کردند.

براساس این گزارش، نیروهای عراقی انبار بزرگی از تسلیحات مرگبار داعش را پس از بازپس گیری بخش‌هایی از شهر الرمادی در نزدیکی بغداد، کشف کرده‌اند.

این نیرو‌ها راکت‌هایی را که از کپسول گاز درست شده‌اند، همراه با صد‌ها گلوله انفجاری، در این شهر محاصره شده، به نمایش گذاشتند.

گمان می‌رود حدود ۳۰۰ داعشی پس از منجر کردن پلی بر روی رودخانه فرات که با هدف جلوگیری از ورود نیروهای دولتی به الرمادی صورت گرفت، در نقطه‌ای در این شهر گرفتار شده‌اند.

داعش از اوایل این ماه که عراق حملات تازه‌ای را برای بازپس گیری الرمادی شروع کرد، همه پل‌های منتهی به مرکز این شهر را خراب کرد.

سرتیپ «اسماعیل المحلاوی» فرمانده عملیات نظامی غرب استان انبار گفت: نیروهای داعش در تلاش برای جلوگیری از پیشروی ما، آخرین پل منتهی به شهر را خراب کردند.

سخنگوی فرماندار استان الانبار گفت: گزارش‌هایی دریافت شده است که داعش علاوه بر این، سرگرم تخریب ساختمان‌ها و برج‌های رادیویی است.

وی گفت: ما قبلا هم شاهد این کار‌ها بوده‌ایم، آن‌ها نه فقط پل‌ها، که تعداد زیادی از زیرساخت‌های داخل شهر را از بین می‌برند.

این مقام امنیتی افزود: نیروهای داعش خارج کردن خانواده‌هایشان از الرمادی و منتقل کردن آن‌ها به شهر هیت را از دو ماه قبل آغاز کرده‌اند.

سخنگوی فرماندار الانبار گفت: در حال حاضر اوضاع در این استان علیه داعش است و تصمیم مسلح کردن جنگجویان قبیله‌ای سنی الرمادی علیه داعش، عامل مهمی بود که روند این جنگ را تغییر داد.

نیروهای عراقی اوایل این هفته به داخل الرمادی پیشروی کردند و کنترل یک مجتمع ارتش در شمال این شهر را به دست گرفتند.

منبع: ابنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار