سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 68116
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » مستند تکان‌دهنده‌ای که هر ایرانی باید آن را ببیند
Print This Post

قائم‌مقام انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با اعلام خبر رونمایی از مستند «نام و نشان» در سینما روایت گفت: نام و نشان، مستند تکان­‌دهنده­‌ای است که هر ایرانی باید آن را ببیند، چرا که فضای حاکم بر فیلم فضایی کاملاً اثرگذار و برگرفته از واقعیت‌های حاکم بر دفاع مقدس و تبعات پس از دفاع مقدس است.

به گزارش سلام دلفان، روح اله سهرابی، قائم مقام انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، از رونمایی فیلم مستند «نام و نشان» در برنامه «سینما روایت» خبر داد و گفت: فیلم مستند «نام و نشان» با موضوع رجعت پیکر پاک شهیدان گمنام و بازشناسی هویت پیکرها از طریق دی ان ای که تماماً در داخل کشور انجام می­‌شود تولید شده است و برای نخستین بار، یکشنبه هفته جاری (22 آذر) در برنامه «سینما روایت» به نمایش در می‌آید.

سهرابی افزود:این فیلم دو روایت موازی اما مرتبط را یدک می­‌کشد که در روایت اول مسیرِ علمی شناسایی هویت پیکرِ بی‌­نام و نشان شهدا را شاهد هستیم که به گونه‌­ای کاملاً حساب شده و علمی فرآیند شناسایی را به تصویر می­‌کشد و در روایت دوم حس و حال حاکم بر خانواده‌ها و تأثیر عمیق شناختن هویت شهدای گمنام برای خانواده­‌های آنهاست که مخاطب را با خود درگیر می‌­کند. فیلم مستند «نام و نشان» بدون آنکه بخواهد با درشت­نمایی و بزرگ­نمایی حرف بزند، به خوبی و با صمیمیت خاصی هدف خود را دنبال می­‌کند و اتفاقاً به نظرم به خوبی از عهده­ آنچه قرار است بگوید برمی­‌آید.

قائم مقام انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس گفت: «نام و نشان» مستند تکان­‌دهنده­‌ای است که هر ایرانی باید آن را ببیند، چرا که فضای حاکم بر فیلم فضایی کاملاً اثرگذار و برگرفته از واقعیت حاکم بر دفاع مقدس و تبعات پس از دفاع مقدس است.

سهرابی با بیان اینکه «نام و نشان» در مدت زمان بیش از یک سال پژوهش و تصویربرداری تولید شده است افزود: «مهدی جعفری» پس از کارگردانی مستند خوب «23 به اضافه یک نفر» به نظرم، اثر شایسته­ دیگری را با موضوع دفاع مقدس تولید کرده است، فیلمی قابل توجه و تاثیرگذار که برگرفته از دل و گره خورده با تخصص است.

قائم مقام انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس خاطرنشان کرد: از آنجا که برنامه «سینما روایت» ظرفیت بسیار خوبی برای رونمایی آثار نمایشی ایجاد کرده است تصمیم بر این شد تا مستند «نام و نشان» نیز اولین بار در این برنامه به نمایش عمومی درآید تا علاقمندان به آثار خاص ارزشی، بتوانند در قالب برنامه «سینما روایت» به تماشای این فیلم نشسته و نقطه نظرات خود را نیز در همان جلسه اعلام نمایند.

منبع: فارس

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  آذر ۲۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۵۱

  خداوندروح شهیدان ولامقام و جاویدالاثردلفانی را قرین رحمت کند
  شش شهید مفقودالاثر به اسامی
  1-منوچهرخزایی سراب داوود
  2-محمدرسول شیخی سالیانه
  3-محمدمهدی موموندی میربگ
  4-صفرنجفی خاوه
  5-محمدعلی بیگی ملک اباد
  6-مرادکریمی

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار