سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 68347
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » از عشق شهید «شیری» به امام خمینی (ره) تا احترام ویژه به پدر و مادر + تصاویر و وصیت نامه شهید
Print This Post
بمناسبت سالروز شهادت شهید فیض علی شیری

در انجام هرکاری خدا را شاهد و ناظر بگیرید که شاه کلید رستگاری در دنیا و اخرت و همین احساس حضور خدا در همه ی ابعاد زندگی است.

سلام دلفان –  شهید سرافراز فیض علی شیری درسال 1340 در روستای کریم وند منطقه ی چواری در خانواده ای ساده و مومن و کشاورز به دنیا امد وی اولین فرزند خانواده بود که بعدها صاحب 5 برادر و سه خواهرشد .ایشان بازبان روزه درکنارپدربزرگوارش به کارکشاورزی مشغول می شدو همین سادگی و طراوت  فضای روستایی روحیه لطیفی به این شهید جوان بخشیده بود.

Demo Shahid Haghighi

از ویژگی های بارز این شهید صله ی رحم و احترام ویژه به پدر و مادر بود وی علاقه عجیبی به امام خمینی رحمت الله و راه ایشان داشت وسرانجام نیز جان خود را در طبق اخلاص گذاشت و در دفاع از حریم دین و شرف و جوانمردی عاشقانه جام شهادت راسرکشید.

نحوه شهادت

با اغازجنگ تحمیلی ایشان درچندمرحله خودرابه جبهه های نبرد حق علیه باطل رساند تا اینکه  آذرماه سال 1365 درحالیکه به عمق خاک عراق نفوذ کرده بودند درمنطقه ی دربندی خان عراق از چندناحیه مورد اصابت ترکش قرارگرفت و با وجود اعزام به بیمارستانی در تهران چند روز بعد در 24 آذر ماه سال 1365 به فیض عظمای شهادت نائل آمد و پیکرمطهرش در گلزارشهدای نوراباد در خاک مظلوم دلفان آرام گرفت.

بخشی ازوصیت نامه ی شهیدجوان فیض علی شیری

((پدر و مادر عزیزم بر مرگ من بی تابی نکنید و پیرو راه امام و شهدا باشید در انجام هرکاری خدا را شاهد و ناظر بگیرید که شاه کلید رستگاری در دنیا و اخرت و همین احساس حضور خدا در همه ی ابعاد زندگی است))

نفراول شهیدفیض علی شیری چندروز قبل ازشهادت

sh1.jpg

sh2.jpg

سمت چپ شهیدفیض علی شیری در ارتفاعات دربندی خان عراق

sh3.jpg

نفروسط شهیدفیض علی شیری

 

sh5.jpgتلگرام سلام دلفان

گرد آوری امین وشنی پژوهشگردرحوزه ی شهدای دلفان با همکاری بی دریغ برادرمهدی امیدی از اقوام شهید

 1. نویسنده دیدگاه: احمدی
  آذر ۲۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۴۷

  رسانه عزیز ممنون دستت دردنکند،کار پسندیده ای در راستای حداقل تکریم خانواده های شهدا،عنایت فرموده اید.
  حقیر از بستگان شهید شیری هستم،دو ویژگی بارز آن شهید عزیز،که برای اینجانب قابل تشخیص وملموس بود(ایام قبل از شهادت که درکلاس پنجم ابتدایی بودم)
  ۱-تاکید،ترغیب وتشویق ویژه ایشان به تحصیل دانش آموزان روستا بود،با وجود اینکه تحصیل خویش رابه خاطر خدمت به خانواده رها کرده بود،درتشویق دانش آموزان دریغ نورزید،چه خوب یادم می آید از دبستان که تعطیل میشدیم ،بعدازفراغت از مشغله خویش،وقتی که در روستا بود،برسراه ما دانش آموزان قرارمی گرفت ونمرات روزانه ما را بررسی میکردوبه نفرات ممتاز جایزه می دادوایامی قبل از شهادت ،از جبهه به مرخصی آمده بود،سریع وضعیت تحصیل مارا پرس وجو میکرد وبا قرائت دیکته فارسی ،تاکید وترغیب وتکلیف خویش را برما تمام کردورفت تامشق زندگی خویش را جاودانه ساخت.
  -۲تاکیدوتلاش ان شهید درپی کسب حلال وتکریم پدر ومادر،زبانزد اقوام بود،در مدت کوتاهی از عمرش(کمتراز۲۵سال)، از هوش،زکاوت وسلیقه،درپی کسب حلال ،بهره جست،استادی زبردست ،دراموربنایی وطراحی ساختمان شد،که به قول اطرافیان آثارهنرایشان هنوز خودنمایی میکند.تاااینکه دفاع ازمیهن اسلامی را برگزید وسرانجام درجبهه های جنگ،ندای حق رالبیک وبه سویش پرکشید.وبراستی خلا ناشی ازوجوش پرنشدنی ست.
  یادش گرامی وخداوند ایشان راقرین رحمت بیکران خویش بدارد.
  براستی دلسوزی ونیت پاک رزمندگان دوران جبهه های جنگ .برهیچ کسی پوشیده نیست،رزمندگان آن دوران وخانواده های آنان بدون هیچ چشمداشتی،دفاع از سرزمین خویش را با اهدای جان برگزیدند.(خانواده شهید شیری بعداز شهادت آن عزیز،کوچکترین بهره واستفاده ای از نام آن شهیدنبردند،چونکه نیت ونفس حرکت دراین مسیرهمین بود )وما مانده ایم بعد ازآنها،درطبق اخلاص نهادن جان خویش آن سرافرازان کجا وما کجا،بدون چشمداشت رفتن آنان کجا !!وچشمداشت های امروزی ماکجا!!
  آن زمان هوای کوچه ها از اخلاص رزمندگان پرآوازه بود !،متاسفانه امروز از اختلاس دوران ما!آنان جان ومال خویش گذشتند وما سخت چسبیده به مال وجان خویش!
  شایسته است ،بعد از آن ایثارگری ها ،در وظیفه کاری واجتماعی طوری خویش را بیارایم که فردا درسفر نهایی.شرمنده آنان باشیم.انشاءالله

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   آذر ۲۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۵۹

   سلام خدا بر شهیدان خونین کفن خاصه شهدای مظلوم دلفان تشکر از شما برادر احمدی عزیز چه تحلیل زیبایی

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار