سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 68354
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » بستری ۱۷ نفر مشکوک به بیماری آنفلوانزا در بیمارستان‌های لرستان
Print This Post
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از بستری شدن ۱۷ نفر مشکوک به بیماری آنفلوانزا در بیمارستانهای این استان خبر داد.

به گزارش سلام دلفان ، کوروش ساكی در پنجمین نشست كارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی لرستان با بیان اینکه آنفلوانزا همیشه و حتی در فصول گرم سال وجود دارد و اوج آن در فصول کراپ‌شده - کوروش ساکیسرما شیوع پیدا میكند اظهار داشت: شیوع این بیماری فصلی در لرستان به لطف آگاهی، آمادگی و عملكرد خوب مردم ناشی از آموزش ها و تجربیات قبلی به مراتب نسبت به سال گذشته پایین تر بوده به طوری كه تا كنون هیچ مورد مرگ و میر اثبات شده ای در استان نداشته ایم.

وی گفت: دو مورد مرگ و میری كه قبلا در رسانه ها گزارش شده بود، مشكوک به ابتلا بودند كه پس از انجام آزمایشات تخصصی لازم مرگ آنها ناشی از آنفلوانزا تایید نشد بلكه بیماری های قلبی تنفسی زمینه ای علت مرگ آنها بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر لزوم رعایت نكات بهداشتی در مقابله با همه گیری آنفلوانزا و اعلام آمادگی واحدهای تابعه دانشگاه گفت: تا كنون در لرستان تنها ۱۹ نفر مشكوک به بیماری آنفلوانزا در بیمارستان های سطح استان بستری شده اند.

ساکی با بیان اینکه دو نفر از این تعداد پس از بهبودی حال عمومی از بیمارستان ها ترخیص و ۱۷ نفر دیگر نیز تحت نظر هستند گفت: با توجه به حساسیتی كه نسبت به  آنفلوانزا در جامعه پیش آمده رعایت بهداشت فردی نقش بسیار مهمی در كنترل و پیشگیری از این بیماری دارد.

وی ادامه داد:  اگر علائمی در افراد مشاهده شد و طی ۳ تا ۵ روز احساس بهبودی در آنها به وجود نیامد به مراكز بهداشتی درمانی دانشگاه مراجعه کنند تا نسبت به مداوای آنها اقدامات لازم به عمل آید./ مهر

تلگرام سلام دلفان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار