سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 68837
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » رئیس اداره حراست آموزش و پرورش لرستان منصوب شد
Print This Post

در مراسمی با حضور “محسن موحد” رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش‌، معاون حفاظت اسناد مرکز حراست و مدیر حراست کل استان لرستان‌، رئیس اداره حراست آموزش و پرورش لرستان منصوب و معارفه شد.

به گزارش سلام دلفان، رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش در مراسم معارفه رئیس جدید حراست آموزش و رئیس اداره حراست آموزش و پرورش لرستان منصوب شد/ انتصاب رئيس هسته گزينشپرورش لرستان تغییر نگاه از فرهنگ امنیتی به امنیت فرهنگی را مهم‌ترین رویکرد حراست خواند و گفت‌: امنیت فرهنگی یعنی حاکمیت بر قلوب فرهنگیان و ایجاد تعلق خاطر در آنان و پیشبرد اهداف‌، برنامه‌ها و سیاست‌های کلان تعلیم و تربیت به وسیله فرهنگیان است‌.
موحد در ادامه با اشاره به این که آموزش و پرورش گسترده‌ترین شبکه اجتماعی را در اختیاردارد، اظهارداشت: ظرافت کار و مدیریت در چنین مجموعه‌ای عظیمی که تقریبا بطور غیرمستقیم همه جامعه را در بر می‌گیرد از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.
وی در ادامه خاطر‌نشان کرد‌: رویکرد دیگر مجموعه حراست تغییر نگاه از بیرون به حراست به عنوان مشاورانی امین‌، دلسوز و مورد اعتماد است‌. موحد تاکید کرد‌: با در نظر گرفتن گستردگی جامعه هدف آموزش و پرورش‌، باید در مجموعه حراست با بهره‌گیری از علم آینده‌پژوهی حراست دانش‌بنیان را حاکم کرد‌.
وی تصریح کرد: اگر سخن از علم آینده‌پژوهی و رویکرد دانش‌بنیان در اداره مجموعه حراست می‌شود بدین معناست که اقدامات و عمکرد این مجموعه مهم مبتنی بر یافته‌های پژوهشی در مسیر امنیت پایدار است که رویکرد‌های سلیقه‌ای و فاقد پژوهش در آن جایگاهی ندارد.
رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش پرهیز از تصمیم‌گیرهای عجولانه و همچنین واکنش‌های غیرعلمی را از دیگر رویکردهای مجموعه حراست وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا با پرهیز از سیاست‌های خشک و غیر منعطف به سمت سیاست‌های حرفه‌ای پیش رویم‌.
وی تصریح کرد‌: سیاست های منعطف بر پایه تعادل‌، تفاهم و تعادل برقرار است‌.
موحد با اشاره به رشد شتابان تحولات علمی در حوزه تکنولوژی و فن‌آوری‌، خاطرنشان کرد: تحولات اخیر در حوزه‌های مختلف علمی و تغییرات اجتماعی بیانگر این است که امروزه با دانش‌آموز منفعل روبه‌رو نیستیم لذا باید همگام با این تغییرات و همسو با شتاب تکنولوژی، مجموعه حراست نیز به روز باشد و با نگاه دقیق و علمی مسیر صحیح را سریع تشخیص داده و بر مبنای آن عمل نماید.
وی تاکید کرد: صیانت از سرمایه‌های آموزش و پرورش که علاوه بر معلم و دانش‌آموز، اولیا و مربیان و سایر بخش‌ها را نیز در برمی‌گیرد از جمله اهداف عملیاتی حراست است که باید بکوشید انگیزه خدمت را برای هم‌افزایی در مسیر طرح‌ها و برنامه‌های ارتقاء دهد.
این مقام مسئول همچنین با اشاره به نقش حراست به عنوان امین مجموعه خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از همه ی ظرفیت های موجود در آموزش و پرورش برای صیانت از دستاوردها باید راهبرد اجرایی حراست باشد چرا که در دوره جدید ، رویکرد حراست وزارت آموزش و پرورش براین امر است که قدرت منطق به جای منطق قدرت و امنیت فرهنگی جای‌گزین فرهنگ امنیتی شده است.
موحد ادامه داد‌: اگر بتوانیم خرد جمعی را در تصمیم‌گیری‌ها دخیل کنیم به  تصمیمات هوشمندانه می‌رسیم که این امر ماموریت و اولویت اصلی حراست درحوزه تعلیم و تربیت است‌.
وي همچنین بر پاسخگو بودن نیروهای حراست تاکید کرد و گفت‌: باید با دلسوزی به مدیران مشاوره داد و چراغی در فراسوی آنان روشن ساخت تا آسیب‌ها و تهدیداتی که نظام تعلیم و تربیت با آن مواجه هستند را ببینند‌.
مدیر حراست کل لرستان هم در این مراسم تغییر مسئولیت‌ها را در نظام مقدس جمهوری اسلامی طبیعی خواند و گفت‌: کار در حراست حساسیت خاصی دارد‌.
علي‌پور تاکید کرد‌: باید با عشق و علاقه و باور قلبی در این حوزه کار کرد و به مسئولیت‌های خطیر آن واقف بود‌.
در ادامه به شرح وظایف نیروهای حراست اشاره کرد و گفت‌: باید با رعایت تقوی و عدالت در این حوزه خدمت کرد و به چارچوب وظایف محوله آگاهی پیدا کرد‌.
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان هم گفت‌: آموزش و پرورش وظیفه و رسالتی حساس‌، ظریف‌، پیچیده و مهمی را برعهده دارد‌.
“گودرز کریمی‌فر” آموزش و پرورش را مهم‌ترین مولد منابع انسانی نامید و گفت‌: تعلیم و تربیت علم است‌، معلمی هنر و معلم هنرمند است‌.
وی هنرمند‌ترین معلمان را کسانی عنوان کرد که بتوانند از شان و جایگاه معلمان و آموزش و پرورش حفاظت و حراست کنند‌.
كريمي‌فر تاکید کرد‌: توجه به سه فرایند تعادل‌، تعامل و تفاهم می‌تواند آموزش و پرورش را به تکامل برساند و از نابه‌سامانی ها به سامان برساند.
وي اضافه کرد‌: آموزش و پرورش مصمم است تا با دوری از حواشی و توجه به این مولفه‌ها رسالت خود را به سرانجام برساند‌.
کریمی‌فر تسلط بر تفکر آموزشی و آموزش تفکر را برای معلمان لازم و ضروری برشمرد و گفت‌: نقش نیروهای حراست در ساختن حماسه‌ی آموزشی و پرورشی با رعایت آرامش باید برجسته باشد‌.
وی ایستایی‌، کارآیی و زیبایی را سرلوحه کار متولیان تعلیم و تربیت خواند و گفت‌: باید تلاش کنیم تا مدیریت را در آموزش و پرورش به قیمت
کنیم نه به هر قیمتی مدیریت کنیم‌.
مدیر کل آموزش و پرورش در پایان ابراز امیدواری کرد با تعامل سازنده  با نهادهای و دستگاه‌های اجرایی، شاهد بالندگی در آموزش و پرورش و رسالت خطیر تعلیم و تربیت باشیم‌.
در ادامه این مراسم از زحمات “اسفندیار نوروز‌پور” رئیس سابق اداره حراست آموزش و پرورش لرستان كه از 24 اردي‌بهشت 1394 در اين سمت منصوب شده بود تجلیل و “محمد‌حسین احمدی” كه از 12 اسفند 93 مدير هسته گزينش آموزش و پرورش لرستان بود به عنوان رئیس جدید اداره حراست معرفی شد‌.
احمدی دانش‌آموخته‌ي رشته ادبیات فارسی است و 28 سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش دارد‌. وی که عضو خانواده معظم شاهد است در کارنامه کاری خود علاوه بر تدریس در مراکز آموزشی، مسئولیت‌هایی همچون رئیس آموزش و پرورش ویسیان و رئیس هسته گزینش آموزش و پرورش لرستان را دارد‌.
گفته مي‌شود نوروزپور نيز به عنوان رئيس هسته گزينش آموزش و پرورش لرستان منصوب مي‌شود به نوعي در اين دو منصب جابه‌جايي صورت مي‌گيرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار