سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 69111
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » محکم و استوار تا آخر در صحنه می مانم/ هر جا که احساس کرده ام حضورم در شهرستان تاثیری دارد حضور داشته ام/ برای خدمت و تلاش با همفکری نیروهای توانمند در جهت توسعه آمده ام
Print This Post
علی چراغیان در نشست خبری با اصحاب رسانه:

انگیزه بنده برای حضور در عرصه انتخابات خدمت و تلاش با همفکری نیروهای توانمند دو شهرستان دلفان و سلسله در جهت رشد تعالی و توسعه است.

به گزارش سلام دلفان،  علی چراغیان با حضور در فرمانداری دلفان پس از ثبت نام در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان دلفان به سوالات خبرنگار پاسخ داد که متن مصاحبه خبری در ذیل می آید:

DSC00794

 

ضمن معرفی خود سوابق اجرایی که تاکنون داشته اید را بیان بفرمایید:

اینجانب علی چراغیان متولد سال۱۳۴۰ در شهرستان دلفان از  یک خانواده متوسط و کشاورز تحصیلات دانشگاهی را در شهر قم گذراندم و در سال ۱۳۶۱ به عضویت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمدم و با توفیق الهی سال هایی را در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشتم.

بعد از دفاع مقدس در عرصه علم و تحصیل مشغول فعالیت شدم  و بعد از فارغ التحصیلی در کارهای مختلف مدیریتی، ٰاجرایی، آموزشی  و فرهنگی و تبلیغی فعالیت داشته ام. از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه دلفان،  معاونت سیاسی سپاه استان لرستان،معاونت فرمانداری دلفان،مدیر کل سیاسی انتخابات، معاون سیاسی استانداری استان لرستان و به عنوان مدرس در دانشگاه مشغول به فعالیت بوده ام.

به طور خلاصه فعالیت های بنده در طول 35 سال گذشته در عرصه های علمی، آموزشی،مدیریتی ،اجرایی، امنیتی ،نظامی و فرهنگی بوده است

انگیزه خود را برای حضور در عرصه انتخابات در حوزه دلفان و سلسله بیان بفرمایید:

بنده هم مانند بقیه دوستان انگیزه ای به جزء خدمت  در خودم سراغ ندارم  یکی از دلایلی که دوره قبل در انتخابات  کاندیدا شدم این بود که مقام معظم رهبری در صحبتی که داشتند فرمودند « هرکس که توانمندی را در خودش می بیند به این عرصه وارد شود» و یکی از دیگر از دلایل، درخواست هایی است که دوستان و همشهریان از بنده داشتند ، بنده با توجه به استعدادها  و توانایی های که در خودم دیدم  وارد این عرصه شدم و انگیزه بنده اگر بخواهم در یک جمله بیان کنم ،خدمت و تلاش با همفکری نیروهای توانمند دو شهرستان دلفان و سلسله در جهت رشد تعالی و توسعه ی این دو شهرستان است.

بنده معتقدم نماینده مجلسی موفق است که بر مسائل تسلط داشته باشد، بنده به لحاظ اینکه کار آموزشی، مدیریتی انجام داده ام و نسبت به مسائل سیاسی، اجتماعی ، اقتصادی و امنیتی استان و منطقه آشنایی دارم این را نقطه قوت خود می دانم که این در عرصه حضور پیدا کنم.

وظایف اصلی نماینده مجلس را چه می دانید و بیان کنید آیا آنچه وظایف اصلی یک نماینده مجلس است در حال حاظر در حوزه انتخابیه انجام می گیرد؟

وظایف مجلس و نمایندگان دو کار بسیار مهم و تاثیر گذار در کشور است یکی قانون گذاری و دیگری نظارت، اما در مورد اینکه نمایندگان ادوار گذشته مجلس  تا چه حدی در  راستای این دو مهم اقداماتی انجام داده اند باید عرض کنم نمایندگان محترم ادوار گذشته قطعا موفقیت های داشته اند اما باید این دو مهم بیش از آنکه تا بحال بوده ، مورد توجه قرار بگیرند و معتقدم استفاده از این دو وظیفه مهم است که می تواند بنایی باشد برای تغییر شرایط.

 

لطفا درباره جناح سیاسی خود بگویید و نظر خود را پیرامون اتفاقات سال ۸۸ کشور و فتنه بوجود آمده بیان بفرمایید:

بنده همچون گذشته به عنوان اصولگرا در عرصه انتخابات حضور پیدا کرده ام. در مورد اتفاقات سال 88 و فتنه بوجود آمده باید عرض کنم فتنه سال 1388  قطعاً محکوم است به خاطر اینکه واقعاً منافع ملی ما را تحت تاثیر قرار داد و باعث شد قدرت های جهان که قبل از وقایع سال 88 اذعان میکردند باید درحل مسائل منطقه ای و بین المللی ایران را به عنوان یک قدرت به حساب آورد، پس از وقایع سال 88 امیدوار شدند که می توانند به ایران و نظام اسلامی ضربه بزنند، لذا جفا به مردم و نظام جمهوری اسلامی بود.

 

نظرتان در مورد اجماع چیست و اینکه برخی می گویند با توجه به اینکه آقای چراغیان در چند سال گذشته کمتر به شهرستان دلفان آمده است و شاید در صحنه انتخابات نماند چیست؟

بنده در دور قبل با آن شرایط سخت رقابتی تا آخر در صحنه انتخابات ماندم و در این دور هم محکم و استوارتر تا آخر در صحنه حضور خواهم داشت.

و این را قبول ندارم که در چند سال گذشته کمتر در شهرستان حضور داشته ام و خدا وکیلی اهل نقش بازی کردن نیستم و هر جا که احساس کرده ام حضور من در جامعه تاثیری دارد، وظیفه خود دانسته ام حتماً حضور داشته باشم،  ولی اگر برای تبلیغات بوده باشد با این مزاحمت ها و رفت وآمد ها در منازل مخالفم  و باید به موقع تبلیغات صورت بگیرد، مقام معظم رهبری هم در سخنانی می فرمایند «انتخابات نزدیک نیست ، ولی برخی از همین حالا وارد عرصه میشوند که اصلاً این مسئله را تایید نمی کنم، زیرا هر چیز باید در جای خود و وقت خود انجام شود».

تلگرام سلام دلفان

  1. نویسنده دیدگاه: آشنا
    دی ۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۵۰

    درود بر آقای چراغیان عزیز و دوست داشتنی

  2. نویسنده دیدگاه: اصول گرا
    دی ۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۲۴

    سلام و درود خدا بر شما، انشاء الله مردم فهیم دلفان و سلسله با بصیرت سیاسی و آگاهی کامل شما را که عصاره ی اصولگرایی ناب هستید انتخاب خواهند کرد

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار