سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 69181
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » خاصیت درمانی چشمه آب گرم دلفان بررسی شود
Print This Post
معاون عمرانی استاندار لرستان:

معاون استاندار لرستان گفت: قبل از فراهم کردن زیر ساخت‌های چشمه آب گرم دلفان برای تائید خاصیت درمانی آن باید آزمایشاتی انجام شود.

چشمه آب گرم دلفان2

به گزارش سلام دلفان، محمد اصلانی ظهر امروز در کارگروه گردشگری استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، در رابطه با چشمه آب گرم شهرستان دلفان، اظهار داشت: چشمه آب گرم دلفان برای تائید خاصیت شیمیایی و فیزیکی باید آزمایش و بررسی شود بنابراین پیش از انجام آزمایش و تائید خاصیت درمانی آن نباید هیچ‌گونه اقدامی در مورد زیرساخت آن انجام نشود.

وی در رابطه با راه دسترسی چشمه آب گرم دلفان، افزود: دو راه دسترسی به این چشمه وجود دارد که با ایجاد یکی از محورهای آن برخی از روستاهای بخش کاکاوند نیز از این راه دسترسی بهره‌مند می‌شوند.

معاون عمرانی استاندار لرستان عنوان کرد: محور دلفان – هرسین دیگر راه دسترسی به این چشمه آب گرم است که تقاضای شش میلیارد تومان اعتبار از سوی اداره راه و شهرسازی برای راه شکافی این مسیر نجومی است.

وی به عدم مطالعات برخی از مناطق نمونه گردشگری اشاره کرد و گفت: در دولت گذشته رئیس‌جمهور به هر استانی سفر می‌کرد یک یا دو منطقه را به‌ عنوان منطقه نمونه گردشگری تعیین می‌کرد درحالی‌که بسیاری از این مناطق مانند چشمه آب گرم دلفان دوره‌ افتاده است و هنوز  خاصیت درمانی آن نیز مشخص نشده است.

اصلانی در رابطه با فراهم کردن زیرساخت‌های گردشگری در منطقه بالادست سد کمندان، عنوان کرد: با همکاری میراث فرهنگی، مدیریت اداره کل آب منطقه‌ای و دفتر فنی استانداری حداکثر تا پایان هفته آینده گزارش کاملی از وضعیت این منطقه ارائه شود تا با رعایت قوانین از این فضا و امکانات برای توسعه گردشگری استان استفاده شود.

وی در رابطه با ایجاد بازارچه‌های دائمی در شهرستان‌های استان لرستان، بیان کرد: شهرداری‌ها برای راه‌اندازی بازارچه‌های صنایع‌دستی زمین‌های 500 متری در اختیار میراث فرهنگی قرار دهند تا پس از بررسی هرکدام از زمین‌هایی که برای بازارچه مناسب نبود مؤلفه ویژگی زمین به شهرداری اعلام شود.

معاون عمرانی استاندار لرستان بابیان اینکه کارگروه تسهیل سفر نوروزی در استان تشکیل می‌شود، گفت: سال گذشته بر اساس ارزیابی‌های انجام‌شده همه دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد تسهیل سفرهای نوروزی خوب عمل کردند.

وی اظهارداشت: امسال دستگاه‌های عضو ستاد خدمات نوروزی  با استفاده از تجارب سال گذشته، پیشنهاد‌ات خود را در کمیته‌های 10گانه که از هفته‌های آینده جلسات آن هر دو هفته یک‌بار تشکیل می‌شود ارائه دهند.

اصلانی افزود: سال گذشته در کنار نقاط قوت خدمات نوروزی نقاط ضعف نیز بررسی‌شده که در این راستا نداشتن تابلو برای نشان دادن محل‌های اسکان و مکان‌های توریستی شهر یکی از ضعف‌های نوروز گذشته بود که در برنامه‌های امسال به این مسئله باید توجه شود.

وی با تأکید بر اینکه هرساله میل به سفر در میان مردم کشور افزایش‌ می‌یابد و امکان حضور مسافر بیشتری در استان وجود دارد، گفت: با توجه به تغییرات اقلیم و پدیده‌هایی مانند ال نینو شرایط آب و هوایی استان لرستان  پیش‌بینی‌نشده است بنابراین دستگاه‌های عضو ستاد باید به این موضوع توجه داشته باشند.

معاون عمرانی استاندار لرستان  تصیرح کرد: با توجه به کمبود هتل و مهمان‌پذیر مناسب در استان لرستان، آموزش‌وپرورش برای فراهم کردن امکانات اسکان مسافران نوروزی در مدارس، لیست لوازم مورد نیاز را تهیه‌ کند تا تأمین اعتبار آن انجام شود./ تسنیم

 

  1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    دی ۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۳۱

    اقای معاون استاندار به جان شما سالها که چه عرض کنم بلکه قرن هاست مردم امراض مفصلی و پوستی را با این چشمه شفا داده اند و تا کنون هیچ کسی نشینده که کسی بخاطر شنا در این چشمه دچار اسیب یا بیماری شده باشه حالا که خدا این نعمت را نصیب مردم مظلوم دلفان کرده هزار جور سنگ اندازی میکنند تا توسعه پیدا نکنه خدا از ان نمایندگان سابق نگذرد که حتی یک قدم کوچک برای توسعه ان بر نداشتند

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار