سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 69403
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » وحدت میان مسلمانان مورد هجمه دشمنان قرار گرفته است/ جنگ تکفیری ها ساخته و پرداخته دشمنان است
Print This Post
آیت الله نیازی خرم آبادی در مراسم آغاز هفته وحدت:

پیامبراعظم(ص) وحدت روحی وجسمی و فردی و اجتماعی و وحدت در ادیان را پایه ریزی کردند.

به گزارش سلام دلفان، حضرت آیت الله هاشم نیازی خرم آبادی در مراسمی که شب گذشته (94/10/4) به مناسبت آغاز هفته وحدت در مسجدصاحب الزمان (عج)خرم آباد برگزار گردید فرمودند:  پیامبراعظم(ص) وحدت روحی وجسمی و فردی و اجتماعی و وحدت در ادیان را پایه ریزی کردند.
ایشان در ابتدا به اهمیت دعا و عبادت درشب و روز جمعه پرداختند، آنگاه درخصوص نقش پیامبراعظم (ص ) درایجاد وحدت، فرمودند:امام صادق (ع ) می فرمایند مبغوض ترین بتی که در روی زمین عبادت می شود، بت هوی وهوس و بت نفس است. بنابراین اولین وحدتی که پیامبر(ص) باندای لااله الالله تاسیس فرمودند،وحدت روحانی بود و به انسانها یاد دادند که اگر فقط خدا را بپرستیم، به سلامت روح می رسیم و برای رسیدن به سلامت روحانی وجلوگیری از تفرق روح، باید با توحید و پرستش خدای یگانه، ازعوامل تفرق روحانی یعنی غضب وخشم و پرستی وحب جاه ومقام وحب مال وخلاصه ازهرگونه هوا و هوس پرهیزکنیم.
پس اولین معیار سلامت روان این است که بر روح انسان وحدت حاکم باشد؛ دراین صورت است که انسان به فلاح ورستگاری می رسد و سعادتمند می شود. بنابراین اگر بر روح ما وحدت حاکم نگردید وتکه تکه شد، سلامت روحانی حاصل نمی شود.
استاد برجسته حوزه علمیه قم درخصوص دومین نوع وحدت تاسیس شده توسط پیامبراعظم (ص )گفت: رسول گرامی اسلام (ص) بین مردمی که همیشه در حال جنگ با همدیگر بودند،آنچنان وحدتی ایجادکردند که در مدت کوتاهی دوستی وبرادری جای جنگ وخون ریزی را گرفت؛ نمونه آن اختلاف شدید اوس و خزرج بود که پیامبر (ص) آنها را در مسجد جمع کرد و بین آنها وحدت وبیعت برادری برقرار نمود، اما امروزه این وحدت توسط دشمنان مسلمانان مورد هجمه وتهدید قرار گرفته است. بنابر این جنگ تکفیری ها ساخته و پرداخته ی دشمنان ونتیجه جهالت برخی از مسلمانهاست.
استاد جامعه المصطفی العالمیه با اشاره به این جمله آیت الله کاشف الغطاء که می گوید: «بُنِیَ الإسلامُ عَلی کَلِمَتَین، کَلِمةُ التّوحید و تُوحیدُ الکَلِمة» گفت اسلام بر کلمه توحید(اقرارواعتقاد به یگانگی خدا) وتوحید کلمه(وحدت ویگانگی وبرادری مسلمین) بنا شده، بنابراین چون همه ی مسلمان ها اعم از شیعه وسنی در مشترکاتمان وحدت داریم، لذا به برکت گفتمان دینی ایجاد شده و آگاهی مسلمانان، پیروز خواهیم شد.
استاد سطوح عالی حوزه های علمیه قم در خصوص سومین نوع وحدت ایجاد شده توسط پیامبر اعظم(ص) یعنی وحدت ادیان ومذاهب گفت: پیامبر اکرم(ص) به علما ودانشمندان ادیان مختلف وسران کشورها نامه نوشت و همه آنها را به وحدت دعوت کرد وفرمود خدای واحد را بپرستیم و حول کلمه توحید متحد شویم، یعنی خدای واحد را عبادت کنیم وهر گونه شرک را نفی نماییم.
آیت الله نیازی در تشریح چهارمین نوع وحدت ایجاد شده توسط پیامبر اعظم(ص) یعنی وحدت اجتماعی فرمودند : پیامبر اکرم(ص) تلاش کردند بین برادران وخوهران و اعضای خانواده و اقوام وهمسایه ها وهمه مسلمین وحدت ودوستی به جای کینه ودشمنی حاکم شود؛ لذا فرمودند اگر دو مسلمان سه روز با هم قهر کنند ودر این حالت از دنیا بروند، اینها در حالی از دنیا رفته اند که از دین خارج شده اند، بنابراین هرکس چه قاصر باشد وچه مقصر ، زودتر از دیگری عذر خواهی کند، افضل است.
وی همچنین ضمن بیان داستان توهین یک مسلمان جاهل به سلمان فارسی در حالیکه نمی دانست او حاکم مصر است و سلمان بدون هیچ بغض و کینه ای به مسجد رفت وبرای او دعا کرد، گفت نباید کینه هیچ مسلمانی را در دل داشته باشیم ودر پایان روایاتی در این خصوص بیان نمود.

تلگرام سلام دلفان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار