سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 69459
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » محل شهادت سردار ایرانی در عراق زیارتگاه شد +عکس
Print This Post

کارگردان مستند «عزیز بلد» گفت: برای ساخت مستند به محل شهادت سردار تقوی‌فر رفتیم؛ این محل توسط اهالی قریه عزیز بلد به زیارتگاه تبدیل شده بود.

به گزارش سلام دلفان، محمد صادقی کارگردان مستند «عزیزِ بلد» درباره ماجرای عکسی از محل شهادت سردار تقوی‌فر، اظهار داشت: از دی ماه سال 93 تولید مستند «عزیزِ بلد» را آغاز کردیم که در این مستند به گفت‌وگو با خانواده، همرزمان و دوستان شهید پرداختیم.

وی ادامه داد: در این مصاحبه‌ها ابعاد مختلفی از زندگی شهید تقوی در دوره‌های قبل از انقلاب، زمان جنگ تحمیلی، بعد از جنگ تا شهادت به دست آمد. هر کدام از این دوران‌ها نقطه روشنی از فعالیت‌های مجاهدانه شهید تقوی در ایران و عراق بود.

محل شهادت سردار ایرانی در عراق زیارتگاه شد +عکس
محل شهادت شهید تقوی‌فر

صادقی گفت: برای ادامه ساخت مستند به شهر «بلد» رفتیم؛ روی در و دیوار شهر هنوز هم عکس شهید تقوی دیده می‌شد. وقتی از مردم عراق درباره او پرسیدیم، گفتند «ابومریم ـ شهید تقوی فرزند ذکوری نداشت و نام دختر ارشد وی مریم بود ـ ناجی خیلی از مردم بود.»

 محل شهادت سردار ایرانی در عراق زیارتگاه شد +عکس

کارگردان مستند «عزیزِ بلد» بیان داشت: در نزدیکی سامرا، یکی از اهالی، وقتی فهمید می‌خواهیم درباره شهید تقوی مستند تولید کنیم، ما را به منزلش دعوت کرد و پس از پذیرایی مفصل دور هم نشستیم و او درباره شهید تقوی گفت «من و خانواده و کل مردم روستا مدیون زحمت آقای تقوی هستیم؛ سال‌ها در بین شیعه و سنی این منطقه اختلاف بود که او این اختلافات را برطرف کرد.»

محل شهادت سردار ایرانی در عراق زیارتگاه شد +عکس
محل شهادت شهید تقوی‌فر

وی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه‌ها برای تولید مستند، رفتن به محل شهادت سردار تقوی‌فر بود؛ این محل توسط اهالی قریه عزیز بلد خریداری و به یک زیارتگاه تبدیل شده است. در حالی که محل دفن پیکر این شهید در شهر اهواز و در جوار مزار پدر و برادر شهیدش است.

بر اساس این گزارش، شهید حاج «سید حمید تقوی» از فرماندهان قرارگاه رمضان در هشت سال دفاع مقدس و از مبارزان جبهه اسلام در مقابل تکفیری‌ها در عراق بود که دی‌ ماه سال 1393 در مقابله با تروریست‌های داعش در شهر عزیز بلد هدف تک تیراندازهای این گروه قرار گرفت و به شهادت رسید.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار