سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 69475
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۶ نظر
خانه » اخبار برتر » اصولگرا هستم بدون هیچ پسوندی/ با هر نوع اجماعی که به انتخاب بهتر منجر شود موافق هستم/ سرمایه گذاری بخش خصوصی باید تقویت شود
Print This Post
عبدالسعید حقیقی مقدم در نشست خبری با اصحاب رسانه:

نگرش قومیتی موجود دراستان بر بلوغ سیاسی و فکری ما تاثیر گذار بوده است.

به گزارش سلام دلفان،  عبدالسعید حقیقی مقدم با حضور در فرمانداری دلفان پس از ثبت نام در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان دلفان به سوالات خبرنگار پاسخ داد که متن مصاحبه خبری در ذیل می آید:DSC01139

ضمن معرفی خود سوابق اجرایی که تاکنون داشته اید را بیان بفرمایید:

بنده عبدالسعید حقیقی مقدم  هستم متولد سال  1344 از شهرستان الشتر، تحصیلات ابتدایی و راهنمایی در شهرستان الشتر و اصفهان،کاردانی در شهرستان بروجرد، کارشناسی در خرم آباد، کارشناسی ارشد در پردیس دانشگاه تهران فارابی گذراندم و در حال حاضر دانشجوی دکتری مدیریت گرایش تصمیم گیری و خط مش گذاری عمومی هستم. از سال 56 در فعالیت های انقلابی حضور داشته ام، مدارج کاری را از معاونت و مدیر مدرسه راهنمایی، مدیر دبیرستان ،کارشناس  و کارشناس مسئول اداره کل، معاون اداری مالی سازمان تبلیغات اسلامی همزمان مسئول بودجه و تشکیلات سازمان تبلیغات اسلامی لرستان و معرفی شدن بعنوان معاون موفق در سطح کشوربوده ام. سمت های فرمانداری کوهدشت، نهاوند و قم همزمان مدتی سرپرستی معاونت سیاسی امنینتی استانداری قم را بر عهده داشته ام. در طی این دوران عضو هیئت مدیره تیم لیگ برتری صبای قم  وبعد از آن بعنوان مدیر کل دفتر اقتصادی و مشاوره اقتصادی استاندار قم انجام وظیفه نموده ام و همزمان عضو هیئت مدیره منطقه ویژه سلفچگان بوده ام .

بفرمایید که چه میزان با مشکلات و آسیب های منطقه آشنایی دارید و ریشه اصلی عقب ماندگی شهرستان های سلسله و دلفان را درچه می بینید؟

نگرش قومیتی موجود دراستان بر بلوغ سیاسی وفکری ما تاثیر گذار بوده است، اولین آسیبی که ما به طبع از نگرش قومیتی دچار آن شده ایم، نگاه قومیتی در ارائه خدمات و انتخاب های نادرست است و دومین آسیبی که به مردم ما رسیده به دلیل عدم مهارت شغلی نماینده یا بعضاً امکان دور زدن نماینده توسط مدیران برتر بوده است و اصل نظارت بر اجرای قانون مغفول مانده است و نماینده به دلیل عدم توانایی ها، ناچار به عزل و نصب های سطحی در جامعه سلسله و دلفان شده که این موجب عقب ماندگی مزمن شده است.

آسیب سوم نوع مطالباتی است که توسط رسانه ها و مردم از نماینده طلب می شود وآسیب چهارم نوع پاسخ طلبی ما بعد از انتخابات است.

لطفاً درباره جناح سیاسی خود بگویید:

بنده قطعاً اصولگرا هستم و نه اصولگرای معتدل و نه اصولگرای نامعتدل هستم. من اصولگرا هستم با معانی و مفاهیم عمیقی که بر گفتمان انقلاب اسلامی و اصولگرایی حاکم است و از هیچ شخص و جایگاهی هزینه نمی کنم. وابستگی فکری من به اساس گفتمان انقلاب اسلامی بر گرفته از اندیشه های امام (ره) و رهبر انقلاب است و اهل تعامل با جریان های سیاسی احزاب، گروه ها و افراد برای پیشبرد ماموریت مهم نمایندگی هستم.

نظر خود را پیرامون اتفاقات سال ۸۸ کشور و فتنه بوجود آمده بیان بفرمایید:

فتنه 88 یکی از تاریک ترین و تلخ ترین خاطرات جامعه ماست. بدون تردید هم فتنه و هم فتنه گران خارجی و داخلی محکوم هستند که البته با جسارت، بصیرت و شجاعت مردم انقلابی و شریف کشور به موقع جمع شد .

 با توجه به اینکه شهرستان های دلفان و سلسله صاحب یک کرسی در مجلس هستند نظر خود را در مورد اجماع بین داوطلبین در یک شهرستان و اجماع درون حزبی بیان بفرمایید:

ذات کار سیاسی پیوست و گسست می باشد و سیاست علم پیوست ها و گسست هاست. حتماً بنده با هر نوع اجماعی که به انتخاب بهتر منجر شود موافق هستم، بخصوص بین دو شهرستان، ولی در صورتی که این اجماع و ائتلاف براساس قرعه کشی یا نوبت بندی و یا فشار مرسوم طایفه ای و از این دست رویه ها باشد بنده با این ائتلاف و اجماع مخالف هستم. بنابراین با همبستگی های فکری و اندیشه ای، حتی بین جناح های رقیب موافق هستم.

چه برنامه هایی را برای بیکاری جوانان دارید:

به اعتقاد بنده مهمترین راه رهایی از وضعیت بیکاری مزمن، سرمایه گذاری مبتنی برمزیت های تولیدی دو منطقه در عرصه اقتصاد است. سرمایه گذاری بخش خصوصی باید تقویت شود، ما باید با گسترش بنگاه های کوچک و متوسط و با آوردن بنگاه های مرتبط بزرگ قدمی برای ایجاد اشتغال برداریم.

 

 1. نویسنده دیدگاه: رسول
  دی ۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۱۸

  امیدوارم همه با هم دست از طایفه گرایی برداریم و از بین کاندیدها لایق ترین رو انتخاب کنیم.

 2. نویسنده دیدگاه: R- D
  دی ۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۳۹

  هر کسی را بهر کاری ساختند.
  امیدوارم همه به این باور داشته باشیم که نیاز است رشته های مرتبط با مجلس رو بشناسیم، تخصص و کارهای مدیریتی و اجرایی موفق رو ملاک انتخاب قرار دهیم

 3. نویسنده دیدگاه: علي
  دی ۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۹:۰۵

  اميدوارم همشهريهاي عزيزم در نورآباد و وهمچنين مردم عزيزالشتر براي اعتلاي شهر خودشون يه مقدار با مطالعه وبينش عميقتري نسبت به گذشته دست به انتخاب نماينده شون بزنن كه ما بعد از گذشت سي وهفت سال از انقلاب اسلامي شاهد حضور يك نماينده كارآمد وسخنور در مجلس باشيم شايد اين مردم غيور بعد از گذشت سالها از پيروزي انقلاب به حق خودشون برسن واز چهره اين شهرها با وجود اين شخصيت هاي ملي محروميت زدايي بشه .ان شاالله

 4. نویسنده دیدگاه: پیر داده
  دی ۱۰, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۲۶

  ایشان فقط برای کار فرهنگی مناسبند توسعه خانه های معلم توسعه اردوگاها ی دانش آموزی – وبرگزاری اردوهای فرهنگی

  • نویسنده دیدگاه: نیم من
   دی ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۴۴

   کارهای مدیریتی و اجرایی این نامزد انتخاباتی نسبت به بقیه نامزدها برتری دارد و رشته مدیریت گرایش تصمیم گیری و خط مش گذاری عمومی، تنها رشته مرتبط با مجلس است.
   دوست عزیز تحقیق کن

 5. نویسنده دیدگاه: دلفان
  دی ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۱۹

  واقعا بدون تعصب میگم در بین تمام نامزدهای محترم آقای حقیقی رزومه قوی تری دارند سوابق اجرایی متعدد در سطح ملی

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار